JAK SE ZBAVIT MRAVENCŮ

64 komentářů

 1. Mirek
  Mirek / 5-3-2016 / ·

  Dobry den

  mravenci, kteří okupuji vase drevene stavby nejsou chranene lesni, ale maravenec drevokaz, pripadne mravenec velky. Rozhodne nejsou chraneni a bohužel jsou velmi odolni, zadne bufety ani bezne bio jedy na ne neplati. Nezajima je sladke, jako ostatní mravence, ale zivi se nemocnym drevem napadenym houbami a podobne. Mam tesne u baraku velkou jedli a odtud se mi dostavaji na pudu a po celem dome. Bohuzel s nimi valcim uz několik let, ale spise neuspesne. Jedli je mi lito pokácet. Na internetu se uvadi jako ucinny pripravek na bazi Lindanu (Dynol, Gamacid), ale není mozne jej nikde sehnat. Pravdepodobne se v cesku vůbec neprodavaji. Neumite se někdo podivat v zahranici ?

 2. jaja
  jaja / 5-4-2016 / ·

  Dobrý den koupili jsme loni baráče a na zahradě hrozně mravenišť po posekání a likvidyci mravenišť je tu mám znova ale ty velký lesní dokut tu byli ty malí tak se drželi stranou jak bych měla odsunout ty. Děkuji za odpověd

 3. Romana
  Romana / 5-14-2016 / ·

  Dobrý den
  Jsem zoufalá 🙁
  Město nám v zimě pronajalo zahradu. Byli jsme šťastný protože tady je o zahradu velká poptávka. Úspory jsme nechali na vybavení zahrady a teď v létě jsme zjistili velkou kopuli lesních mravenců na té naší zahradě 🙁 :'(
  Máme tři děti a pejska a tak jsou pro nás mravenci velice nepříjemné
  Město o tom samozřejmě vědělo.
  Co máme dělat aby jsme je aspoň odpudili a nelezli nám na vše na zahradě. Mají hnízdo hned za plotem tak je jasné, že polezou i do zahrady.
  Jsem zoufalá. Máme zaplacený nájem na rok a ne malý a peníze na zbyt opravdu nemáme. Co máme dělat? 🙁
  Předem děkuji za odpověď

 4. Petra
  Petra / 5-27-2016 / ·

  Dobrý den,

  ve skleníku se mi rozmnožili mravenci, mohu v záhonu se zeleninou a jahodami použít Loxiran S?

  Moc děkuji za odpověď
  Hezký den.

 5. Vlastik
  Vlastik / 6-6-2016 / ·

  dobrý den nevím zda Vám má rada pomůže jelikož píšete vesměs o zahradách a stromech napadenými mravenci.Já bojoval z mraveci v místnosti a na netu jsem se dočetl dobrou radu za pár korun a velice účinou.Stačí jen v barvách lakách zakoupit za pár korun aceton a místa kde se vyyskytují mravenci je natřít .jelikoš je aceton prchavý za pár hodun v místnosti necítíte nic a účinek na mravence takřka okamžitý.Přitom je nezahubíte ale oni vyklidí pole už od loňska mám od nich klid.jelikož jsem nenatřel celou místnost kolem dokola iu zdi tak se po dvou letech ukázali na jiném místě ale okamžitě jsem s nimi zatočil.

 6. marie
  marie / 6-16-2016 / ·

  V místnosti je nejlepší starý hasičák – tetrachlor, už jen teče, ale hlavně, že teče. Postříkám, uzavřu a pak už jen čekám, že bude po nich. Smrdí strašně a měl by být klid. Jinak aceton je super taky. Horší je to venku, jsou všude kolem domu, to je neuvěřitelné…. zkusím všechno.

 7. Lucia
  Lucia / 10-7-2016 / ·

  Dobrý deň,

  do bytu sa mi dostal chrobak Pilous (zrniar čierny/ryz. ,vo fazuly bol si myslim, už som ju vyhodila).

  Na nete som našla recenzie na tento produkt Atak fumigator, pomohol by nám?…nemáme tých chrobacikov veľa ale sú v celom byte ( 3izby,kuchyna,kupelka wc)…všade ich nachádzam.m ame malé deti a aj v ich detskej…jedna ťa plechovka je na jednu miestnosť? Ci je účinná na celý byt- 74m…byt máme rieseny z chodby sa ide na wc, kúpeľňa spálňa detská obývačka….A z obývačky do kuchyne… po aplikácii treba rýchlo odísť preč a cca po 5h sa vrátiť a vyvetrať? Neublíži nám to? Deťom? Hráčkam? Treba veci poschovávať? ….. ďakujem za info

 8. Eva
  Eva / 12-16-2016 / ·

  Dobrý den doma na lince se mi objevili sem tam úplně malinkati mravenečci hnědé barvy.teď jich je tam stále víc a víc většinou když je tma tak začnou vylezat .poradíte prosím jak se jich zbavit a neotravit přitom rodinu .děkuji

 9. Marcela
  Marcela / 1-11-2018 / ·

  Dobrý den,

  poprosila bych Vás o radu, jak vyhubit mravence, jejich mraveniště je vedle domu v kořenech borovice kleče a už se nám dostávají někudy i do domu. Okny a ani kolem dveří to není. V současné době najdeme v domě denně 5-10 mravenců. Obávám se , že až přijde jaro, bude to ještě horší. Chtěla bych zahájit hubení včas. Můžete mi prosím doporučit vhodný přípravek a doporučit termín zahájení jejich hubení.

  Děkuji a přeji hezký den
  Vinšová Marcela

 10. Anna
  Anna / 6-5-2018 / ·

  Dobrý den, máme starší chalupu, kde jsou dřevěné stropy, nad nimi polystyren a nad ním beton. A mravenci se nastěhovali do toho polystyrenu a navíc asi už demolují i to dřevo. Předloni jsme beton vykopali, mravence vyhubili. Ale letos jsou tam zas. Prosím o radu jak na ně, děkuji.

Napsat odpověď