Jak se zbavit kuny

Popis kuny lesní a kuny skalní

Kunu poznáme podle dlouhého štíhlého těla s jemnou hedvábnou srstí. Tělo má kuna přibližně 30 – 50 cm dlouhé. Její huňatý ocas měří až 20 cm. Na tlapkách má kuna lysé polštářky. Běžně se dožívá 10 – 12 let. Průměrná hmotnost jedince se pohybuje kolem dvou kilogramů.

Na našem území se setkáváme s kunou lesní a kunou skalní.

Kuna lesní (Martes martes) je plachá šelma vyskytující se pouze v lese.

Kuna skalní (Martes foina) je zvyklá na soužití s člověkem a často se vyskytuje i uprostřed města. Kuna skalní často lidem působí škody na domech a autech.

Jak poznám kunu skalní od kuny lesní?

Nejvýraznějším rozpoznávacím znakem je náprsenka.

Kuna skalní má pod krkem bílou náprsenku která dosahuje až k předním končetinám.

Kuna lesní má náprsenku žlutobílou až žlutou a náprsenka je jen pod krkem – nedosahuje až k předním končetinám.

Podrobně se rozdílů mezi kunou lesní a kunou skalní věnujeme v článku 12 rozdílů mezi kunou lesní a kunou skalní.

Výskyt kuny skalní

Kuna skalní má v oblibě zarostlá skalnatá prostranství a ruiny, ale také se objevuje v blízkosti lidských obydlí . Najdeme ji i v centrech velkých měst, kde často obývá opuštěné stavby, šachty, půdy, osamocené chaty ale i zahrady.

Rozmnožování kuny skalní

Kuna skalní se páří v únoru nebo v letním období. Samice je březí 2 – 9 měsíců. Běžně porodí 3 – 5 mláďat, která jsou až 8 týdnů závislá na mateřském mléce. Pohlavní dospělost u kuny skalní nastává ve dvou letech.

Jak kuna skalní škodí

Kuna je hravá šelma, která při svých hrách dokáže být nepříjemně hlučná. Velmi hlučná je kuna také v období páření. Dupání a škrábání v konstrukci střechy je ale to nejmenší.

Daleko horší jsou škody které vám kuna způsobí v konstrukci střechy, pokud proti ní včas nezakročíte. Kuna poškozuje zateplení střechy tím, že si v něm rozhrabe a udusá hnízdo. Dále do izolační vaty nosí potravu, kterou si tam v klidu sní a její zbytky potom ve střeše mohou zapáchat. Další nepříjemnosti, které přináší soužití s kunou jsou její trus a moč, která může po čase začít prosakovat přes vatu a podhledy až do obytných částí domu.  Při značkování teritoria znečišťuje prostředí výkaly.

Kuny neškodí jen na domech, ale i na automobilech na kterých rády překousávají gumové součástky motorů a části elektroinstalace, což může způsobit vážné poškození i nefunkčnost motoru. Navíc jsou kuny obávanými návštěvníky kurníků. Nejednou se stalo, že zakousla všechny slepice, aniž by je sežrala. Nejednou si odnesla vajíčka z kurníku.

Čím se kuna skalní živí

Kuna konzumuje hlavně hlodavce a drobné savce, ale také hrabavé ptáky, ať už mladé či dospělé. Často plení ptačí hnízda. Kuny mají rády také ovoce. Doma vám může kuna chodit na slepičí vejce, ale nepohrdne ani malým kuřátkem, nebo králíčkem. Kuna je velmi šikovná, a pokud jsou dveře králíkárny zajištěny jen ledabyle, zvládne si je otevřít.

Jak se zbavit kuny skalní

Důležité je zakročit proti kuně ihned poté co zjistíte že ji máte v domě nebo v autě. Čím déle ji necháte bydlet ve své střeše, tím větší škody vám tam může napáchat.

Odpudit kunu zápachem – kuny mají velmi citlyvý čich, proto se k jejich vypuzení dají použít rúzné pachy. Z těch přírodních to mohou být lidské vlasy, zvířecí srst, někteří si ze ZOO obstarají dokonce tygří trus. Tyto metody nefungují buď vůbec, nebo jen velmi krátkou dobu.

O něco lépe fungují chemické přípravky jako je například savo, nebo chlorové tablety z bazénu které kunám smrdí. Největší účinnosti dosáhnete použitím pachových odpuzovačů určených přímo na odpuzování kun. Například pachový odpuzovač kun kouzlo přírody, nebo pachový ohradník proti kunám, který kuny odpuzuje opravdu dobře, ale smrdí i lidem, proto se nedá používat v obývaných objektech.  I v případě použití pachových odpuzovačů platí že se po vyčichnutí kuna může vrátit, proto je pořeba postřiky nějakou dobu opakovat.

Utěsnit všechny otvory v domě tak, aby se kuna dovnitř nedostala – ideální ale velmi špatě proveditelné řešení. Kuny se protáhnou i velmi malými škvírami a často se dostávají i do střech novostaveb, které by měly být uzavřené dobře.

Pořídit si na pozemek psa –  dobrou obranou může být i pes, ten ale musí být v přímé blízkosti míst, kde se kuna pohybuje, což není vždy proveditelné. Ideální jsou menší akční plemena například teriéři.

Pokusit se kunu odchytit – zbavit se kuny odchytem a odvozem na jiné místo je dobré řešení pokud se vám to ovšem podaří. Kuny jsou velmi opatrné a nedůvěřivé. Mladé kuny většinou odchytíme bez větších problémů i do menší klecové pasti.

Na odchyt dospělé kuny musíme použít velký průchozí sklopec,  ale ani do něj není snadné kunu dostat. Většinou to trvé několik dnů nebo týdnů a někdy se stane že kuna do sklopce prostě nevleze ani po dlouhé době. Jako návnady se do sklopsů dají použít vajíčka, sušené ovoce, maso, a vhodná návnada na kunu může být i uzená makrelakterá je velmi aromatická. Další problém při odchytu kun je, že pokud je na místě kun víc, a vy chytnete do pasti jednu, další kuny už do klece nevlezou.

Odpudit kunu pomocí hluku – často lidé na půdě nechají zapnuté rádio, což kunu většinou na nějaký čas vyžene, ale často se za nějaký čas vrátí, protože kuna je schopná si na nepříjemné zvuky zvyknout. Proto je výhodnější než rádio použití ultrazvukových odpuzovačů kun.

Moderní ultrazvukové plašiče kun střídají intenzitu a frekvenci vysílaných zvukových signálů tak, aby si na ně kuna nezvykla. Další výhodou těchto přístrojů je, že jsou pro lidi neslyšitelné. Plašiče kun mohou být buď bateriové, nebo napájené ze sítě. Přístroje napájené ze sítě mají obecně větší výkon a účinnost než ty bateriové, ale ne vždy je na půdě možnost připojit plašič do sítě.

Zástupcem ultrazvukových odpuzovačů kun napájených ze sítě je přístroj  Deramax profi, který před kunou dokáže ochránit plochu až 500m².

Ultrazvukový odpuzovač kun Deramax Profi
Plašič kun Deramax Profi

Zástupcem bateriových ultrazvukových odpuzovačů kun je přístroj Deramax klasik, který před kunou dokáže ochránit plochu maximálně 150m², ale k provozu mu stačí jedna 9V baterie, na kterou dokáže fungovat celý rok.

Ultrazvukový odpuzovač kun Deramax Klasik
Plašič kun Deramax Klasik

Kombinací bateriového a síťového napájení je ultrazvukový plašič kun s LED bleskem, který se dá napájet buď bateriemi, nebo se může připojit do sítě. Jeho dosah je 200m².  Velkou výhodou tohoto plašiče je vestavěný LED blesk, který při zaznamenání pohybu začne vysílat intenzivní záblesky světla na které je kuna citlivá, a tím se účinnost plašiče násobí.

Ultrazvukový plašič kun s LED bleskem.
Plašič kun s LED bleskem

Jak se zbavit kuny v autě

Kuny do motorů aut lezou většinou kvůli tomu že je berou jako úkryt, a kvůli zbytkovému teplu které motory ještě večer vyzařují. V motorovém prostoru potom často koušou izolace, gumové hadice nebo elektrické kabely a u moderních aut tak můžou způsobit škody za desítky tisíc. se dají z auta vypudit opět pomocí ultrazvukových plašičů, nebo pachových, případně chuťových odpuzovačů.

  • Vypuzení kuny z auta pomocí pachových odpuzovačů nedoporučujeme, protože zápach odpuzovače z motorového prostoru je často nepříjemně cítit i v kabině auta.
  • Vypuzení kuny z auta pomocí chuťových odpuzovačů – tyto spreje nezabrání kuně v tom, aby lezla do motorového prostoru auta, ale nebude okusovat součástky, které jsou sprejem nastříkané – sprej jí nechutná. Sprejem Motip proti kunám se dá ošetřit celý motorový prostor včetně pohyblivých částí, alektroinstalace a hlukových izolací. Nevýhodou těchto spreju je, že na povrchu vytvoří povlak na který se lepí prach, a motory jsou potom časem zaprášené.
  • Vypuzení kuny z auta pomocí ultrazvukového plašiče je asi nejjednodužší řešení. Dost lidí má s tímto způsobem špatné zkušenosti, ale to je většinou kvůli tomu že koupili za pár stovek nekvalitní přístroj z číny, který kunám opravdu nevadil. Pokud ale použijete kvalitní přístroj, který střídá frekvence a intenzitu, kuna si vždy raději zaleze do auta, v jehož motoru má klid, a vaše auto nechá na pokoji.

Do auta doporučujeme bateriový plašič kun Deramax auto. Tento plašič je napájený 9V baterií a na jednu baterii vydrží fungovat 1-2 roky.

Ultrazvukový bateriový odpuzovač kun do motorového prostoru auta.
Plašič kun do auta Deramax Auto

Veškeré texty i fotografie na webu forum.pasti.cz jsou chráněny autorským právem.
Bez souhlasu majitele webu www.pasti.cz nelze použít žádnou fotografii, článek, ani jinou část prezentace.

Kompletní sortiment přípravků proti kunám najdete na www.pasti.cz/proti-kunam

ZDE SI MŮŽETE VYMĚŇOVAT SVÉ ZKUŠENOSTI Z BOJE S KUNOU.

277 komentářů k: “Jak se zbavit kuny

  1. Sáčky Liquid Bag Aroma Liquid Bag Aroma funguje na principu ředění krve, takže kunám chutná. Pokud kočka nebo pes náhodně pozřou nějaký sáček, jen se jim naředí krev ale jinak jim to neublíží. Po náhodném požití je dobré zvířeti podat kanavit. Navíc škůdce před smrtí cítí pocit dušnosti, a před smrtí se snaží dostat na vzduch, takže nikdy nenajdete uhynulé zvíže na půdě nebo v izolaci.. Sáčky vždy pokládejte tak, aby se k nim nedostal nikdo jiný než škůdce kterého se chcete zbavit.

  2. ahoj máme doma kunu už 30 dní se jí nemůžu zbavit
    máme doma klec a ta nepomáhá,doporučuji rádio nahlas a
    asi po 3 nebo 2 týdnech vám kuna zmizí
    ale pozor rádio dejte na místo kde se kuna neviskituje,tak doufám že se už nevrátí

  3. Ahoj, koupím sáčky, nějaké zvíře mi leze do motoru a nechává mi tam třeba kus chleba, bohužel se naštěstí zatím zakouslo jen do izolace haubny, takže snad kabely a hadice nic, ale i tak, je to nepříjemný pocit, co by kdyby náhodou po cestě. Jen se na tomhle fóru divím tomu, jak se někdo, skoro na konci diskuze, ptá, jak se ty sáčky jmenujou. Hrozný, jak jsou lidi buď natvrdlý, nebo líní číst 🙂 Jinak díky za radu, vloni jsem koupil ten elektronickej odpuzovač, ale byl jsem z toho nejakej divokej, pořádně jsem se nedočetl, která pozice je na kuny, tak jsem to ani nepouzil, nastesti to zvire uz neprislo, az lezos jsem pri myti auta po zime objevil chleba v motoru 🙂

  4. Moc zdravím. Pořídili jsme si 10 slepic, máme 2!!! Kuna k nám chodí jako do bufetu. Rady jako Fridex, psí bobky, nastrouhaní mýdlo, hlasitá hudba, „“pískadlo““ proti kunám, železné pasti NEFUNGUJÍ.
    Sousedům se kunu povedlo loni jednu kunu otrávit, jenže tam jim 3 týdny hnila a smrděla pod střechou. Sice neprotekla, ale smrděla jako by tam hnil slon :).
    Máme 3 psy a 5 koček. Takže rozsypat jed je nemožné. PORADÍ NÁM NĚKDO?
    Děkujeme za pomoc.

  5. Ahoj lovce, mel jsem kunu 4 roky jako nocni muru,pred mesicem jsem dal ty sacky, 3 tydne nic nezmizelo a najedno dva dni po sobe zmizelo 30 sacky a vcera konecne jsem el klidnou noc,aspon s kunu!!! Tak snad uz je po ni,dam vedet za par dnu.Chce to trplivost,to zvire je naprosto neskutecne chytre……

  6. Deset dní jsem kunu „krmil“ těmi růžovými pytlíky Liquid Bag Aroma, v závěru zmizelo někdy až 10 pytlíků denně a teď už třetí den nezmizel ani pytlík a i od kuny je zatím klid. Doufám, že navždy.

  7. Dobry den, dnes jsem koupil ty sacky, mam kunu uz 3 roky,skusil jsem vse mozne tak opravdu doufam ze tento krat to bude fungovat.Dam pak vedet!! Hodne steti vsem k lovu…

  8. Dobrý den, kuna se u nás trávit nesmí, proto tu nemůžu psát žádné návody jak se jí zbavit.
    Ale obecně u přípravků fungujících na ředění krve mezi které patří i Liquid Bag Aroma platí, že pokud chcete zabít škůdce většího než je potkan, tak je třeba aby sežral co nejvíce sáčků v co nejkratším čase. Takže je dobré nesypat na hromádku třeba 30 sáčků, aby je škůdce sežral co nejrychleji a krev se mu naředila natolik aby uhynul. Když velké zvíře sní dva sáčky denně, tak se mu krev naředí jen málo, a jeho organismus se s tím zvládne vypořádat.

  9. Dávám po dobu 2 měsíců denně 5 sáčků Liquit Bag Aroma a kuna chodí pravidelně pro sáčky dál,obleze celou chalupu,proleze motory aut a už nevím co dál.Ty sáčky asi nejsou jedovaté ale je to krmení.Nebo je to špatné dávkování. Teď když je sních je krásně vidět jak tu leze okolo chalupy vesele dál 🙁

  10. S kunou jsme bojovali skoro rok. Bylo to o nervy. Pořídili jsme 2 elektronické plašičky, jednu na půdu, druhou na střechu. S tou venkovní se kuna vypořádala tak, že změnila trasu a na půdu lezla jinou cestou. Ta druhá na půdě jí nevadila. Taky nám poradili dát na půdu psí chlupy. Našeho retrívra asi nepovažovala za konkurenci, chlupy nefungovaly. Rádio a jiný randál také ne. Různé speje na hmyz taky ne. Švestek ve fridexu se ani nedotkla. Tak jsme začali dávat na zahradu růžové sáčky. Nevím, kolik těch kun celkem bylo, každý večer jsem dávala na místa, kudy asi chodila, nejdříve 6, pak 10 sáčků. Někdy mizely celé sáčky a někdy je kousala na místě a zůstaly tam kousky obalu a růžové hmoty. To trvalo téměř půl roku, sežrala asi tak 3 kila. Teď už máme asi 3 měsíce klid. Nevím, jestli pošla nebo se jen přestěhovala.

  11. Dobry den, pro vsechny zoufale jako jsem byl ja, behem posledniho mesice jsem do sklopce diky temto sackum chytil dve zive kuny a nebyla to zadna mladata. Kuny si sacky odnasely pryc, a mozna si je nekde ukladaly pro horsi casy protoze na miste nebyly zadne zbytky ani drobky ale stacilo zavrit sklopec z jedne strany a umistit navnadu na konec te zavrene strany, tak aby musely do toho sklopce zalezt cele.. Jsou totiz velmi chytre a drzi si dvirka tak ze do poloviny vyzerou vse a rano najdete sklopec zavreny ale prazdny:o) Chce to trpelivost.. davejte sacky i pred sklopec tak aby je ochutnaly a potom i do te prvni pulky.. Kdyz potom najdete sklopec vyjedeny a zavreny ale bez kuny nezoufejte mate totiz uz na pul vyhrano protoze v teto fazi oni uz ty sacky dobre znaji a velmi jim chutnaji.. Dejte tedy navnadu pouze dozadu a cekejte.. Verte mi u te prvni to bylo jako vyhrat v loterii kdyz jsem ji tam rano nasel:o)))

    Mimochodem pred tim jsem pul roku zkousel vse od vajec po svestky

    Hodne stesti pri lovu!!!

  12. Dobrý den,
    sáčky můžou být v mrazu, sněhu i dešti. Jejich účinnost to nijak nesníží, jen rychleji vyprchá jejich vůně, takže je možné, že potom škůdce už tak nepřitahují, ale pokud je sežere, tak působí pořád stejně…

  13. Také už s kuny upřímně šílím,koupil jsem sklopec,do něj vajíčko a švestku a dokonce i sáček(že by snad nalíkala vůně) a už tak měsíc se ani nedotkla a to jsem ji to nastavil do cesty kudy chodila(podle stop ve sněhu),dále jsem rozmisťoval sáčky,po 2,okolo míst kam chodila,a protože chodí přes střechu na terase tak i tam jsem denně hodil 2kusy a už je to měsíc a nic.
    Chci se zeptat,ty sáčky mohou být venku i v mrazu?mají účinek?

  14. Dobrý den, přípravek funguje na principu ředění krve a je udělaný tak, že jeden sáček zabije dospělého potkana. pokud chcete zabít nějakého většího škůdce, musí sáčků sníst dostatečné množství a měl by je sníst v co nejkratším čase, aby se krev naředila dostatečně k jeho uhynutí. Proto je v případě že chcete hubit něco většího lepší dávat škůdcům co sežerou. Klidně celou dávku naráz..

  15. Já jim tam nasypal naráz celých 850g.Doma si sáčků asi 3 nebo 4 dny nevšímala a pak jich sežrala 20 za 2 dny.
    Na chatě jsem jich dal těch 50, za týden nebyl ani jeden, tak jsem dal další balení, a z toho po týdnu zbylo pár nakousaných sáčků. Za chvíli to bude měsíc, a na půdě žádný pohyb, ani žádné stopy ve sněhu, takže se zadařilo.

  16. Nu tak stale nevím,už krmím 4 pytel a stále mizi,bud jich tady mám moc a nebo nevím…jak to krmíte? já dával denně po 2 a ted dávám po 4..

  17. Dobrý den,
    píšete že sáčky nemají účinek. Nevím jestli to myslíte tak, že Vám je škůdce vůbec nežere, nebo tak, že je žere, ale neuhynul?

    pokud je to ten druhý případ, tak to chce jen vytrvat – sáčky škůdce nezabijí ihned -fungují na principu ředění krve), takže čím větší škůdce, tím větší množství sáčků musí sežrat. A po 5-7 dnech uhyne.

  18. Dobrý den ,
    máme taky velký problém s kunou , kterou už vyháníme rok a bohužel žádný úspěch. nakoupila jsme růžové sáčky , ale nemají žádný účinek . Poradte prosím co dál . Děkuji za radu

  19. Jitko sáčky prodávají tady na webu jako samoobslužné sáčky liquid bag aroma. Kunám chutnají jen ty červené modré liquid bag profi nechtějí…

  20. Dobrý den. Můžete mi prosím říct o jakých sáčcích na kuny si tu píšete? Kde se dají koupit?
    Děkuji za odpověď. Jitka

  21. Dobrý den, buďte rád, že vám ty sáčky vůbec žerou. Já je dostal od syna. Taky měl doma kunu, v úterý dal 30 sáčků na půdu, a do týdne je skoro všechny sežrala a má pokoj. Zbytek sáčků mi dal, už je mám na půdě skoro týden a ta svině tam každou noc řádí, ale sáčků si ani nevšimne! Jsem snad jediný komu to nežere? Po synově úspěchu, kdy se kuny zbavil během sedmi dní už jsem dopředu jásal a říkal jsem si že budu mít konečně taky klid a nic 🙁 Už jsem z toho vyřízený v noci se nedá spát jaký dělá na půdě hluk.

  22. Nakonec to zabere Radku. Doma byl klid do týdne – sežrala mi tak 20 sáčků a konec a od té doby jsem ji neviděl. Na chatě jich asi bylo víc tam sežraly snad 100 sáčků než daly pokoj. Ale hlavně že už je klid. jen doufám, že se mi tam nenastěhuje nějaká nová…

  23. Dobrý den
    Rád bych uvěřil ,že to na ty potvory funguje…načal jsem už 3 pytel a stále mizí…

  24. Dobrý den,
    růžové sáčky Liquid Bag Aroma jsou určeny k hubení hlodavců (myši, potkani,…) Přípravky na hubení obecně je třeba je aplikovat tak, aby se k nim nedostalo žádné jiné zvíře krom toho, které chcete zahubit. Kdyby se k nim dostal pes nebo kočka, mohli by si je také dát 🙁
    Když sní jeden dva sáčky, tak se jim nic nestane, jen se jim maličko naředí krev, ale kdyby jich snědli víc, tak jim to rozhodně dobře neudělá:-(

  25. Dobrý den, 2cm škvírou se kuna 100% neprotáhne. Kuna by si taky neprokusovala v polystyrenu chodbičky líbí se jí spíš ve vatě, kde si udělá pelech, do vaty i močí, takže časem nesnesitelně páchne a někdy to začne prosakovat stropem.
    Spíš to vypadá, že Vám chroupání v polystyrenu způsobuje myš nebo potkan. Pokud je tam myší trus, tak to budou nejspíš jen ty myšiu.. Zkuste nastražit klasickou pastičku na myši nebo na krysy a uvidíte…

  26. Dobrý den!
    Dnes jsem objednala růžové sáčky jako pamlsek pro kunu (aby mohla zajíst slepičky, které mi zadávila 🙁 ). Jen se chci zeptat, zda jed neláká domácí zvířata – kočky a psy. Ty bych tedy nerada otrávila. Kočky nám hodně lítají po půdě, kde pravděpodobně žije i kuna…
    Děkuji za odpověď!

  27. Dobrý den,
    obávám se, že mne též postihl nájezd „hlodavce“, nad ránem se vždy prohlodává polystyrenovou izolací, jenže nepáchne, výkaly připomínají myší / nemusí souviset / a hlavně, prostor kde se realizuje mi připadá na kunu stísněný, je přístupný jen odvětrávací dutinou tlustou 2 cm a tou by se tam musela tlačit asi 3 metry. Z polystyrenu si udělala prolézačku, tam už jsou ty díry větší, až 5 cm, ale to hlavní : nenašel jsem kolem baráku žádné stopy ve sněhu, což v současné době je asi 14 dnů. Může to být kuna nebo mám jiné podnájemníky ? Poraďte, prosím. Díky, J.Lepka

  28. Dobrý den, sáčky se pokládají celé – škůdce si papírový obal samo rozkouše a většinou ho sežere taky…

  29. Dobrý den,
    Ty sáčky Liquid Bag Aroma 850g se mají otevřít nebo jen tak položit na místo a kuny si to sežerou samy??

    Děkuji
    Kristýna

  30. Dobrý den,

    Máme Chatu 6.let a neustále máme problémy s kunami skoušeli sme různé metody jako otrávit vejce fridexem,pouštěť nahlas hudbu , dokonce sme sehnali madračku na které dřív spal pes a dali ji na půdu kde dělají největší hluk a stejně sme se jich nezbavily.Obložily sme i prostory kudy lezli do baráku a stále dělají problémy a zdá se mi že ty kuny sou po těch letech odolnější od listopadu nám normálně když je v baráku hluk tak začnou škrábat a nepomáhá ani mlácení do dřevěných obkladů prostě škrábe dál a nic jí nevyžene máme s tím problém protože se bojíme že se nám proškrábe do baráku a napáchá tu škody když tu nebudem . Máte někdo nějákou radu která mi pomůže ??

  31. Dobrý deň,

    mal som kunu každú zimu, na povale rachot, zničená izolácia, tento rok som dal tie sáčky o ktorích píšete, 8 kusov , na rôzne miesta po povale, do troch týždňov zostal jeden….a s kunou je pokoj. Čakal som že pôjde tak do 10 dní, ale mala tuhý korienok. Buďte trpezlivá, funguje to na 100 percent.

  32. Nám kuna spořádala skoro celé 850g balení. Už jsem chtěl objednávat další, ale pak sáčky mizet přestaly a kunu jsme od te doby neviděli ani neslyšeli. Soused na chatě měl stejný problém a po mém doporučení také používal sáčky. Nevím přesně kolik jich spotřeboval, ale vím že musel dokupovat protože měl na půdě celou kuní rodinku. Tak přeju ať se vám taky zadaří a máte klid. Vím co to bylo za hrůzu když nám kuna noc co noc dupala a škrábala nad hlavou.

  33. Máme ve stropě kunu. Starý dům, měkké stropy. Už dva týdny ji dáváme na střechu ty růžové sáčky. Mizí od prvního dne. Sežrala jich už stovku a pořád žije. Může mi někdo, prosím, říct, kolik jich musí sežrat než to zabere? Podle toho, co jsem se tady dočetla, by už snad měla být mrtvá, jenže pořád nic… Už se nemůžu dočkat dne, kdy nám nad hlavou nic rachotit nebude. Je to hrozný čekat jestli se náhodou nepropadne do místnosti. Jsou to nervy…
    Děkuji Lenka

  34. U me zafungovala ultrazvukova plasicka, OVSEM POZOR, nikoli kupovana, ty nefungujou, protoze to kuna sice slysi, ale neni blba, tak si na to zvykne.Plasicka vlastni vyroby s hlasitosti asi 110dB(odpovida startujicimu tryskaci) zabrala, protoze,ten kraval proste neni mozne fizicky vydrzet, coz se da otestovat, kdyz jsem to prepnul do slysitelneho pasma, tak jsem v okruhu 10m od reproduktoru nevydrzel ani minutu jak vam to rve za bubinky.No a na to se proste neda zvyknout, takze i kuna to vzdala.Rusicku jsem mel schvalne lehce rozladenou do slysitelneho pasma, abych trosku slysel, jestli jeste bezi, protoze pri tom vykonu se obcas stane, ze to reproduktor nevydrzi.Jed jsem tam mel taky a tim sem vyborne vyhubil vsechny mysi o kterych jsem ani nevedel, ze je tam mam. Funguje dobre a ze spozdenim, takze ty umirajici mysi nepochopej z ceho to maj a jeste se sli pred smrti znovu nazrat, takze nektery chciply primo u navnady.
    Honza

  35. Můžu potvrdit že Liquidbag aroma na kuny opravdu funguje. Asi týden pytlíky mizely a potom přestaly a od te doby jsme o kuně neslyšeli. Teď nás ještě čeká rozekrýt kus střechy a vyměnit sešlapanou a rozcupovanou izolaci kterou nám kuna zlikvidovala.

    Aleš

  36. Přesně jak píšete těch “zaručených” rad, jak otrávit kunu jsem vyzkoušel desítky, a všechny stály za … Potom jsem vyzkoušel ty růžové sáčky a výsledek parádní! Jednoduché a účiné. Od té doby mám pokoj, a jestli se mi nastěhuje domů další kuna, tak se má na co těšit.

    Hodně štěstí při likvidaci kuny přeje Václav.

  37. Už jsme zkoušeli hodně způsobů, jak se zbavit té chlupaté potvory. Od srsti psa, výkalů koček, voňavky, sklopec atd. Nic nepomohlo, chodí nám na vejce a slepice nadále. A to si vždy vybere tu nejmladší. Na radu jsem si koupil za asi 1000.- plašič, pokrytí údajně 400 m2, ale bez efektu, kurník klidně navštíví a slepici zakousne v pravé poledne. Navíc mne rozčiluje svými výkaly a to všade, kde chodíme, ochozy, pergola a další. Nejvíce škodí, když má mladé, to si stěžují sousedi z okolí, jak jim „dusí“ slepice a krade vejce. Nevím, jak bych se jí zbavil. Pokud má někdo „recept“, rád jej použiju.

  38. Evo sáčky jsou tady z obchodu http://www.pasti.cz mají je zařazené jako samoobslužné sáčky. Bral jsem ty růžové Aroma krásně voní po ovoci a kunám vyloženě chutnají. Přeji úspěšnou akci. Václav

  39. Prosím Vaška z 18.9.2012 kde píše o sáčcích na kuny, napiště mi prosím, jak se to jmenuje a kde se to dá koupit. Děkuji moc, mám celou půdu zaneřáděnou.

  40. Vážení, střecha na chatě je po rekonstrukci, utěsnil jsem všechny možné skuliny, vyplnil drátěným jemným pletivem, to nelze překousat.jediný problém vidím ve střešných hřebenáčích, které dle „moderní“ technologie jsou podloženy umělohmotnou rohoží a střešní tašky svým profilem kopírují rohože. Hold staré podmazávání se dnes již „nenosí“ dle pokrývačů.
    Rád bych skutečně slyšel seriozní odpověď, komu se kunu podařilo zlikvidovat.
    S pozdravem J.Holub

  41. Nevíte prosím někdo jestli se v česku někde prodává jed na kuny vigonez? Před nějakým časem jsem ho měl z polska a kunu to otrávilo ale ted se mi nejspíš nastěhovala na půdu další. Do polska zrovna nemám cestu a v česku vigonez nemůžu nikde sehnat. Jestli někdo víte o prodejci nebo se někdo chystáte do polska, rád vám zaplatím poštovné když by jste měli balení navíc. Tom

  42. Jj Fridex to je jedna z oněch „zaručených“ rad, jak otrávit kunu. Kuna se vajíčka s fridexem ani nedotkla. Zkoušeli jsme vajíčko s fridexem dávat zpět pod slepice aby načichlo a potom ho nechat na půdě spolu s nezávadným vajíčkem. Originál slepičí vajíčko zmizelo několikrát, ale napíchnutého si kuna nikdy ani nevšilmla.
    Jak říkám zkoušel jsem opravdu všechno kromě elektrického proudu, a zabraly až sáčky.
    Hodně štěstí všem lovcům kun přeje Václav.

  43. Do slepičích vajíček pomocí injekční střičky vpravíme nemrznoucí směs FRIDEX. Nemrznoucí směsí můžeme napíchávat zavařené třešně, které dáme s mískou na vhodné místo. Kuny tento pamlsek si najdou a velmi jim chutná. Dříve tento recepr používali Myslivci na záchranu mladých bažantů

  44. Udělali jste mi obrovskou radost!
    Po mnoha letech nedobrovolného soužití s kunou a nepočítaných pokusech se kuny zbavit všemožnými „osvědčenými“ způsoby konečně jed na kuny, který opravdu funguje. Jak jednoduché a účinné. Zezačátku jsem k tomu byl po negativních zkušenostech skeptický, sáčky začaly mizet hned druhý den poté co jsem je položil na půdě. Asi jsem tam měl celou rodinku, protože sežraly skoro dvě balení. Potom najednou sáčky přestaly mizet, a po kuně od té doby ani stopy. Krásný pocit po tolika naúspěších konečně klid.
    děkuji Václav V.

  45. Dobrý den, k sousedům chodí kuny, k nám taky ale rozhodně nepáchají takové škody jako u sousedů ale stejně nás to štve, lezou na motor u auta a na venkovním stole byli vidět jejich ťápoty..občas něco zaslechnu na půdě ale už dlouho ne, asi tam pro ně není nic zajímavého. Přemýšlela jsem o liquid bag aroma, chci se jich zbavit protože si budeme pořizovat kočku a sousedům kuny kočky vyhnali…Bojím se ale, aby ty aromatické sáčky kromě kun nežrali i kočky od ostatních sousedů v ulici..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *