Jak se zbavit štěnic

Jediná možnost jak se štěnic opravdu dokonale zbavit jsou účinné chemické přípravky vyvynuté přímo na hubení štěnic, případně teplota nad 60 °C.

Jak vypadá štěnice – fotografie štěnic

Štěnice (Cimex) je bezkřídlá ploštice která má v dospělosti velikost 4-5mm. Barvu může mít od průhledné přes červenou, až po tmavě hnědou.

Štěnice se líhnou z vajíček, kterých samice klade za den 6-8 kusů. Za celý život tak štěnice naklade v závislosti na podmínkách ve kterých žije 200-500 vajíček. Po 2 týdnech se z vajíček vylíhnou nymfy, které už sají krev. Za 2-4 měsíce štěnice pohlavně dospějí a mohou klást další vajíčka.

Jak vypadají vajíčka štěnic – fotografie vajíček štěnic

Štěnice jsou schopné vydržet velmi dlouho bez potravy (až několik měsíců). Když štěnice nemají potravu, začnou ji aktivně hledat a přemisťovat se. Rychlost vývoje, délka života i doba po kterou mohou štěnice hladovět je závislá na teplotě. Při nízkých teplotách je vývoj pomalejší, při pokojové teplotě kolem 23 stupňů je vývoj štěnic rychlejší. Při teplotách pod 16 stupňů štěnice přestávají být aktivní. Štěnice se živí krví. Jedním z poznávacích znamení kousnutí štěnice je, že štípance jsou v řadě za sebou.

Štěnice se sdružují v „hnízdech“ Pomáhá jím k tomu agregační feromon který vylučují. Při likvidaci štěnic je potom důležité snažit se hnízda najít a zničit je. Štěnice si svého hostitele vyhledávají podle teploty a vylučovaného CO2.

Jaké jsou druhy štěnic

  • štěnice domácí
  • štěnice ptačí
  • štěnice tropická
  • štěnice netopýří

Ve většině případů se u nás setkáme se štěnicí domácí označovanou také jako štěnice postelová nebo štěnice postelní. Vyjímečně můžeme mít doma i štěnici ptačí, která primárně žije v hnízdech ptáků, ale pokud je hnízdo blízko okna a štěnice přijde o zdroj potravy, nepohrdne ani lidskou krví. Rozeznat od sebe jednotlivé druhy štěnic je obtížné. Pro likvidaci štěnic není potřeba určovat o jakou štěnici jde. Pouze v případě podezření na ptačí štěnice je potřeba odstranit prázdná hnízda a ošetřit insekticidem i rámy oken.

Kde se vyskytují štěnice

Štěnice se vyskytují celosvětově všude tam kde jsou lidé. Čím větší města s větší hustotou obyvatel, tím větší výskyt štěnic.

Jak poznám, že mám doma štěnice

Přítomnost štěnice domácí nebo štěnice postelové ve svém domě/ bytě poznáte podle štípanců, které Vám štěnice přes noc způsobí. Další indikátor výskytu štěnic je jejich trus – drobné černé tečky podobné mušímu trusu. Trus štěnic můžeme najít většinou v konstrukci postele, v záhybech matrace pod prostěradlem, …

Jak vypadá trus štěnic – fotografie trusu štěnic

Trus štěnic vypadá jako malé černé tečky. Většinou je ukrytý v záhybech matrace, rozích a koutech konstrukcí postele, za krytem zásuvky, lištou podlahy, tapetou a jiných úkrytech.

Stejně tak můžeme v záhybech matrace najít přímo schované štěnice nebo jejich vajíčka. Štěnice jsou aktivní pouze v noci, takže přes den je nikde v bytě lézt neuvidíme. Pokud štěnice vidíte lézt v bytě i přes den, znamená to, že máte štěnic v bytě již opravdu velké množství.

Pokud si myslíte, že máte doma štěnice, ale žádnou jste nenašli, můžete použít monitorovací pasti na štěnice. Tyto pasti neslouží k vyhubení štěnic, ale pouze ke zjištění jejich výskytu.Jedna past je feromonová past na štěnice – láká štěnice pomocí feromonů dovnitř a ty se v pasti přilepí.
Druhý typ pasti je lepová past pod nohy postele. Past se umístí pod nohy postele, a štěnice která se snaží dostat na postel za potravou se do pasti přilepí.

Jak vypadá kousnutí od štěnice – fotografie kousnutí od štěnice

Záleží na tom, jak je pokousaný člověk citlivý. Někomu naskočí pupínky hned, někomu třeba až druhý den, někomu vůbec. Že se jedná o kousnutí od štěnice můžete poznat podle toho, že štěnice vám udělá několik kousanců v řadě.

Jak se zbavit štěnic

Zbavit se štěnic není žádná legrace. Štěnice jsou velmi odolné a pomocí běžně prodávaných sprejů na hubení hmyzu se jich nezbavíte. Štěnice se velmi rychle množí, proto je nejlepší je likvidovat štěnice ihned poté, co zjistíme jejich přítomnost – čím déle je necháme v klidu, tím víc se rozmnoží a tím těžší bude jejich následná likvidace. Likvidaci štěnic je třeba provést velmi pečlivě a důsledně.

Štěnice je pouze 1-6mm velká a velmi plochá, takže se schová i do opravdu miniaturních skulin a prasklin, štěnice se můžou ukrývat například i pod tapetou na stěně. Pokud štěnice objevíte zavčasu, máte dobrou šanci se jich zbavit svépomocí pomocí některého z přípravků proti štěnicím. Pokud však štěnice necháte v bytě zabydlet a rozmnožit se, doporučil bych nechat jejich likvidaci spíš na profesionálech, a ani pro ty to nebude jednoduchý úkol.

Před samotnou likvidací štěnic je dobré celý zasažený prostor velmi pečlivě vysát, pokud je to možné třeba i rozebrat postel, aby jsme se dostali i do spár v konstrukci postele. Rovněž je dobré odstavit veškerý nábytek, sundat obrazy ze zdí, prostě všechna místa, kde by se mohla štěnice ukrýt, nebo kde by mohla být nakladena jejich vajíčka.

Likvidace štěnic se provádí několika způsoby

  • postřikem – prodává se mnoho přípravků na hubení štěnic, ale štěnice jsou již vůči některým dříve používaným přípravkům odolné, a přípravky jsou na ně neúčinné.  Ze zkušeností a reakcí zákazníků doporučujeme  postřik proti štěnicím. Před započetím likvidace štěnic je dobré odstranit veškeré ložní prádlo, prostěradlo, peřiny, povlak matrace, … Veškeré lůžkoviny vypereme na 60 stupňů, což je teplota, který stačí na zabití všech stádii štěnice včetně vajíček. Matraci ze všech stran nastříkáme přípravkem proti štěnicím, stejně tak rám postele. Pokud jsou v místnosti koberce, je dobré je v případě většího zamoření vyhodit, případně důkladně projet parním čističem. Horká pára také zahubí všechna stádia štěnic. Přípravkem je dobré rovněž ošetřit spáry okolo zdí, praskliny ve zdech, mezery v parketách, v případě bytu v panelovém domě ošetřit i průchozí trubky od topení a mezery kolem nich vzduchotěsně ucpat nějakým tmelem – např. silikonem.  Po aplikaci přípravku je důležité neumývat podlahy ani ošetřené plochy, aby se štěnice dostaly do kontaktu s přípravkem.  Záleží na množství štěnic, a pečlivosti aplikace, ale většinou je třeba aplikaci zhruba po dvou týdnech opakovat. Při likvidaci štěnic postřikem je dobré postupoval od okrajů ke středu zasaženého prostoru – případné prchající štěnice nemají kam utéct – musely by prolézt přes již ošetřený prostor, což by je usmrtilo..
  • plynováním pomocí speciální dýmovnice – Výhodou fumigace štěnic pomocí dýmovnic je poměrně malá pracnost, a vysoká pronikavost drobných částeček suchého kouře i do malých škvír a prasklin, a zahubí tak i dobře schovaný hmyz. Z plynovacích přípravků doporučujeme dýmovnice na štěnice – jde o vodou aktivovanou dýmovnici pro úplné vyhubení hmyzu určenou k profesionálnímu i neprofesionálnímu využití.  Před použitím dýmovnice je dobré pootvírat skříně, šuplíky,… aby se dým co nejlépe dostal i do oblečení a podobně. Po aplikaci je třeba nechat ošetřený pokoj po dobu 2 hodin uzavřený.

Deratizátor bude dělat postřik proti štěnicím

  • deratizační firmou – deratizační firmy používají nejčastěni přípravky ve formě postřiku, které někdy kombinují s plynováním. Některé přípravky jsou natolik toxické, že je nutné byt na 24 hodin opustit, ale pokud máte štěnic doma velké množství, nezbude Vám nic jiného, než tohle nepříjemné a dražší řešení problému.

Kolik stojí zásah deratizační firmy proti štěnicím

Deratizační firmy si berou za zásah proti štěnicím v závislosti na lokalitě a velikosti bytu kolem 4000kč v případě, že je štěnic málo, a stačí jeden jednoduchý zásah. Pokud máte štěnice ve více místnostech, a je jich větší množství, bude vás pravděpodobně i deratizační firma muset navštívit 2 krát, a cena za dezinsekci bude potom výrazně vyšší.

Veškeré texty i fotografie na webu forum.pasti.cz jsou chráněny autorským právem.
Bez souhlasu majitele webu www.pasti.cz nelze použít žádnou fotografii, článek, ani jinou část prezentace.

Kompletní sortiment přípravků proti potkanům najdete na www.pasti.cz/proti-stenicim

ZDE SI MŮŽETE VYMĚŇOVAT SVÉ ZKUŠENOSTI Z BOJE SE ŠTĚNICEMI.

887 komentářů k: “Jak se zbavit štěnic

  1. Dobrý den, taky jsme zjistili doma (rod.dum) štěnice. Poštípaná jsem byla nejvíc já a to asi 3 neděle, některou noc se mnou spaly i děti. Syn měl ráno takové štípance, až jsem se lekla a mazala s ním k doktorovi. doktorka mu dala injekci do žíly a že má prý silnou alerg.reakci na hmyz. O štěnicích se nezmínila, asi to nepoznala. Pak to u dětí zmizelo, protoze se zase rozhodly spát v pokojíku. a já doštípaná pořád a víc a víc.jednou jsem šla spát později a měla ještě rozsvícenou lampičku a viděla jak po mě něco leze, 3 druhy.(to až pak jsem zjistila že mají 5 vývoj.stádii.) Až na internetu jsem zjistila o co jde. přijela der.firma a udělala postřik v ložnici (postel matrace, deky ), preventivně jsem dětem nechala vystříkat matrace a postele, i když říkali , že tam nic není. a ještě sedačku v obýváku.tam taky nic nenašli. teď jsem si objednali dýmovnice,aby jsme zjistili,kde všude jsou.odmítla jsem v ložnici spát, mám husí kůži jen když tam jdu luxovat. Budu jen doufat, že už se nerozlezly víc. náš barák s nikým nesousedí, další dům je cca 7 m od nás, je pravděpodobnost, že by to mohlo přelézt až takhle ? Asi jsme si je odněkud přivezli, naposled jsme byli pryč v dubnu, je možný, že už je máme tak dlouho doma? Ještě bych se chtěla zeptat, zda je možný, že by přežily pračku na 60 a sušičku?? Díky za odpověď.

  2. Dobrý den,
    vrátila jsem se poštípaná od štěnic z víkendu v rekreačním středisku, všechno oblečení jsem vyprala, ale batohy jsem nechala ležet na koberci, protože jsem až za dva dny byla u doktorky, a ta identifikovala štěnice, takže mám strach. Všechno jsem vyvařila a batohy šly na 60 stupňů. Mám ale problém, že jsem batohy položila vedle horolezeckého lana, které se nesmí prát v pračce. Domníváte se, že když ho nechám den, dva pod vodou, tak se případně štěnice či jejich vajíčka utopí? děkuji. také…jak dlouho to trvá než mohu s jistotou tvrdit, že jsem si je domu nezanesla, děkuji.

  3. Dobrý den,moje sestra bojovala velmi dlouho se štěnicemi,deratizační firma jí pomohla,ale já jsem u své dcery našla několik štípanců ihned vedle sebe,sestra mi řekla,že to vypadá jako štípance od štěnic,pozvala jsem derat,fi.a paní mi řekla,že nikde v bytě důkaz,že je tam máme nevidí,ale když viděla dceru,tak odsouhlasila,že tak štípance opravdu vypadají.Objevuí se už asi 5měsíců,někdy je má a jindy ne,vždy po pár dnech,já,co spím vedle na posteli jsem nikdy nic neměla,sle i to je údajně možné.Nikde jsem se nedočetla,zda je možné mít pouze jednu tutuo potvoru,která by se nerozmnožovala.deratizérka zde byla podruhé a opět nic nenašla,to říkala,že za tu dobu by jich zde bylo mnoooho.

  4. Dobrý den,
    asi řeším také problém se štěnicemi…
    Byli jsme na dovolené a 5 dní po návratu se u mě začaly objevovat štípance. V první fázi jsem je přičítala komárům, protože jeden den před vyskytnutím štípanců jsem strávila večer venku poblíž vodní plochy. Objevování štípaců však pokračuje nadále i bez důvodu.

    V hotelu, kde jsme trávili dovolenou, jsme objevili jeden vetší kus mrtvého hmyzu a jeden menší, který jsme asi po rozsvícení ráno nebo v noci zašlápli – krve spousta – na místě pobytu jsme nezaznamenali žádné štípance. Identifikovali jsme však toto později jako štěnice…

    Po návratu domů tedy následovala „preventivní desinfekční a deratizační opatření“, což obnášelo odnesení všeho, kufrů, bot, co jsme měli na sobě, kabelky, nás…prostě opravdu všeho – co nejrychleji přes celý byt až na balkon, kde jsme svlékli i oblečení, co jsme měli právě na sobě a kalupem do sprchy…
    Druhý den šlo vše na vyklepání a do pračky na 60° a kufr a kabelka, vyklepané, zůstaly na balkoně ten den.

    První kousance se mi objevily 10 dní po první noci strávené v hotelu. Dočetla jsem se, že štěnice jsou zákeřné právě v tom, že jejich kousnutí se neobjeví ihned, ale třeba až za těch 10 dní…
    A jen já jsem poštípaná, přítel nemá ani kousanec a na mě kouká, jako že to není ani možný.

    Poslední dvě kousnutí se mi objevila 8. den po návatu z dovolené – a moje otázka zní: mohu stále doufat, že průběžně se objevující štípance jsou stále v době, kdy mě mohly štěnice pokousat v hotelu a teprve teď se začánají projevovat? Že opatření, která jsme po návratu domů provedli byla dostačující?

    Nebo bychom měli už teď začít s přípravky proti štěnicím? Já jsem naprosto zoufalá, pokousaná, a nehodlám riskovat nějaké přemnožení!!!

    Velice Vám děkuji za odpověď a radu!

  5. Dobrý den, většina přípravků na hmyz prodávaných v drogeriích a supermarketech skutečně používá účinnou látku, vůči které jsou štěnice rezistentní. Musí to být něco na principu regulátoru růstu. U nás prodáváme třeba Protect, který štěnice opravdu zahubí, nebo profesionální postřik proti štěnicím Peststop Lambda který stačí na výrobu 100litrů postřiku ale je prodejný jen na ičo.

    Petr Helekal

  6. Mate nejake osvedčene pripravky, ktere jsou volne prodejne?A take ucinne? Me totiz deratizatorska firma rekla ze zadne neexistuji… ze si ke akorat roznesu po celem byte
    …Omlouvam se za tolik otazek.. ale porad na to myslim, i kdyz jich mam malo.. je to dost na palici

  7. já bych ani nevěděla, že mám doma štěnice.. kousance mám asi cca. 2 týdny.. viděla jsem pouze jednu.. a od té doby nic… žádné černé tečky prostě nic.. postřik byl z karakillu a ascip bro …. raději za ten měsíc dám znovu to bych se jich měla zbavit uplně, že když jich doma nemám hodně

  8. Vajíška štěnic se líhnou tak do 7 dnů, hned po narození ale nemusí vylézt a dostat se do kontaktu s postřikem. Nevým jaký vaše firma používá připravek, a jak moc máte doma štěnice rozšíž´řené, ale pokud 14 dní – 3 týdny po prvním zásahu nebudete pozorovat žádné štípance, je zbytečné po měsíci řešit ještě další postřik…

  9. Dobrý den, je spousta postřiků, které štěnice hubí, každá firma používá jiný se kterým mají nejlepší zkušenosti, někde kvůli ceně,… To že se po postřiku nesmí vytírat je správné – i po zaschnutí je postřik pro štěnice nebezpečný. Většina firem ale dělá druhý postřik po 14 dnech, což je doba, po kterou většina postřiků dokáže být aktivní.

  10. ještě jednu otázku… ten postřik nezabíjí prý vajíčka.. ale když píšete, že se vylíhnou do 10 dnů a ten postřik bude stále na zemi, protože ho neumyji… chcípnou??

  11. asi dám ještě jeden takový preventivní… vy tu někde píšete… že by firma měla přijít třeba za 10 dnů… ale tahle firma prý chodí na další postřik za 4 týdny… prý nemám mýt podlahu a postřik se drží na podlaze… chtěla bych se zeptat.. nevím, zda mi firma neporadila něco jako na prevenci.. aby měla výdělek protože mi řekla, že žádný prostředek štěnice nezabije.. že je jen jeden způsob jak se jich zbavit a to je firma.. mají pravdu? děkuji

  12. Štěnice se drží skutečně jen v místnostech kde někdo v noci spává – ložnice, případně obývací pokoj pokud tam někdo spává na gauči. Pokud se výskyt štěnic podchytí zavčasu a je jich v bytě jen pár, může jeden postřik stačit. Pokud by byl výskyt štěnic větší, jezdí firmy většinou dvakrát, někdy i třikrát.

  13. Dobry den, zacalo to pred 2 tydny od prvniho pokousani.. pred 3 dny jsem nasla pouze jednu stenici.
    .vsechno sem prohludla a nenasla vubec nic.. zadne cerne tecky nic.. presto sem dala udelat postrik deratizacni firmou… bude stacit pouze jeden takovyto zasach?nemam mit podlahu mesic… vim, ze postrik nepusoby na vajicka… staci se vylihnout a zabit je ten.postrik… jinak ten pan mi pouze vystrial loznici a obyvak… pry v kuchyni se nedrzi..
    .ma pravdu? Ted nevim zda semsi vybrala dobrou firmu… dekuji

  14. Dobrý den.
    Mám dotaz objevili jsme štěnice dostali se k nám od souseda ten je měl v celém bytě dokonce na stropě měl vajíčka okolo lišt a tim se asi dostali k nám já si sice nechala udělat preventivní deratizaci stoupaček a škvír ale marně máme je doma. Minulý týden jsem tu měli paní deratizátorku co nám řekla at si vše pri pravíme dala do pokoje dýmovnici ONE shot a postříkala vše okolo i další pokoje byla tady v pátek 6.6 ale už asi tři dny zjištuji že syn 9měsícu je poštípaný každý den ráno má 3nové štípance paní říkala že dojde zase v pátek za cca 3týdny ale není to pozdě? To už zase nakladou vajíčka a bude to nanovo ? Uvažuji o koupi dýmovnice a postřiku na vlastní pěst. už jsem vyházela věci co nejdou vyprat na 60 jsem z toho v šoku mám totiž další dvě děti co mají v pokojíčku koberec hračky atd jak mám ošetřit hračky koberec který je nový ???

  15. Buďte v klidu, nic na ně nezabere, jen DDT…A to je zakázané. Pamatuju, že jsme tím za komárů zasypali psovi břicho… a ne učím, jen ty blechy. Tož tak, mě ničí život ty mrchy už pěkně dlouho, stalo mě to spousty peněz… Nemáte někdo na půdě zbytek DDT po dědečkovi?

  16. Dobrý den, včera odpoledne mezi 1-2 hodinou jsme u nás v bytě použily 2 dýmovnice na štěnice, náš byt má 62 m2. Kolem 7-8 jsme se vrátili zpět, vyvetrali a těšily se na klidnou noc, podotýkám ze máme 2 malé děti. Ráno cca kolem 6 jsem však byla zdesena když dcera vstala celá postipana, a u ni v posteli našli minimálně 10 živých stenic. Podotýkám ze do včerejška u sebe dcera se synem nespali. Jak je to možné? Jak dlouho jim trvá než uhynou? Nyní je to cca 22 hodin a štěnice nalézáme živé stále

  17. Dobry den, asi pred rokem a pul jsme v najemnim byte zjistili vyskyt stenic, prilezli k nam pravdepodobne stupackama od sousedu. Diky deratizacni firme se nam jich asi po ctyrech mesicich povedlo zbavit a byl klid.Musim rict, ze me to dost poznamenalo a kdykoliv jsem videla nekde cernou tecku, pul hodiny jsem studovala, jedtli to je nebo neni trus stenic. Pul roku na to jsme koupili byt a prestehovali se do nej, bydlime v nem uz osm mesicu a zadne stopy po stenicich jsme dosud nepozorovali. Ze stareho bytu jsme si odnesli jen obleceni vyprane a vyzehlene ve vakuovych pytlich. Byt postupne rekonstruujeme a jeste nemame skrin, takze vetsinu obleceni mam stale v tech pytlich, ze kterych vytahuju obleceni podle potreby. Asi pred tydnem jsem na prosteradle objevila nekolik cernych tecek, ktere vazne vypadaji jak stenici trus, povleceni jsem kupovala az v movem byte, takze stary trus to byt nemuze. Problem je, ze vubec nejsme postipani, pritom tenkrat jsem mela mormalne velke stipance jak od komaru, ktere se mi hojily I ctrnact dnu, je mozne, ze bych prestala mit na stipnuti reakci? Trus jsem neobjevila ani nikde jinde( ani na zdi, na matraci pod prosteradlem, na polstari, proste jen na tom prosteradle). Postel jsem rozebrala, prohledala, nikde nic. Je mozne, ze by mi po takove dobe treba jedna vylezla z toho pytle, kdyz jsem brala nejake obleceni, I kdyz nechapu, kde by se tam vzala? Navic jsem v sedmem mesici tehotenstvi, pokud bych se rozhodla pro vas postrik, muzu v te vystrikane mistnosti spat? Moc dekuju za odpovedi, ja stale doufam, se nam ty prosteradla posraly mouchy, ale bojim se bojim, ja uz to zmovu prozivat nechci:-(

  18. Dobrý den,

    bohužel i já se potýkám s tímto problémem. Štěnice k nám uspěšně doputovali od známé, která měla zamořen byt i dům.
    Nejprve jsme dýmyli a po 10ti dnech proces opakovali, spálili postele i gauč, oblečení jsme vyprali na 60,vyžehlili, zabalili do igelitových pytlů většinu vyhodili a to, co zbylo, odnesli do sklepa, vysávalo se všechno. Bohužel -4 týdny poté- jsme dnes ve 2h. v noci objevili další výstavní živou štěnici. Žádné štípance ani já, ani přítel nemáme, ovšem velmi podezřele se nám škrábe pes, štípance nikde nemá viditelné. Bydlíme v 1+1 a já jsem na mrtvici. Proces může začít na novo. Objednali se další dýmovnice a tentokrát i Protect. Jen nevím, jestli je bezpečné v bytě nechat psa bez dozoru, jestli mu Protect nemůže ublížit. Mám podezření, že štěnici jsme docesli v zimní peřině ( je péřová). Dnes letělo abspůutně vše, co ve sklepě bylo. Koupil se plastový box, který také projde procesem dýmení a ošetření Protectem. V jiných bytech štenice nezaznamenány. Na DDD opravdu peníze už nemám, i když je pravdou, když si to zpětně spočtám, tak už by DDD mohla být zaplacená :). Nicméně, prosím o radu.
    1. Může v místostni po ošetření celého bytu Protectem být pes bez dozoru?
    2. Víte ještě o nějaké jiné, JAKÉKOLIV, radě, která nám může pomoct?
    3. Myslíte si, že 2x dýmení,2x postřik, vyhození prakticky všeho (peřiny, zimní bundy…) praní, žehlení, párování, desinfekce… je dostačující pro zabití všech těhle ničitelů?
    Vím, že už vše bylo několikrát řečeno, ale třeba někdo přišel na nějaké další způsoby, či poznatky. Nebo má větší zkušenosti. Prosím opravdu budu vděčná za KAŽDÝ názor/radu.

    S přáním hezkého dne
    Petra

  19. Dobrý den,
    ráda bych se zeptalal pokud použiji dýmovnici a po té postřik jak dlouho po použití dýmovnice mi doporučítče použít postřik hned druhý den nebo počkat a jak dlouho ? Je potřeba pak po této kůře aplikovat po Vámi doporučovaných 7-10dnech ještě jednou postřik? Nebo by měl být pokud nejde o nějaké větší zamoření štěnicí, už po první aplikaci klid, když před tím použiji dýmovnici ?
    A ještě bych se ráda zeptala jestli jsem dobře pochopila pokud je v bytě akvárko pak je nejlépe ho odstranit před zásahem dýmovnicí, ale kočku nebo psa stačí třeba nechat ve vedlejší místnosti? A poslední dotaz není postřik toxický pro psy a kočky pokud se s ním dostanou do stiku neublíží jim to nijak ? Pejsci a kočičky se rády olizují tak mě napadlo pokud jim ulpí postřik na tlapkách nebo kožichu a oni to pak olíží nezpůsobí jim nějaké oblíže?
    Předem moc děkuji za odpověď

  20. Dobrý den, dýmovnice je pro ryby a určitě i pro krevety toxická. Pokud není možnost akvárium nějak vzduchotěsně uzavřít – například zakrýt igelitem a zlepit izolepou, tak dýmovnici určitě nepoužívejte. Použití postřiku je v pořádku i když je tam akvárium…

  21. Zdravím,
    Bohužel jsem též zaregistroval štěnice. Máme byt teprve pár měsíců po kompletní rekonstrukci, takže předpokládám že zamoření není až tak velké. Uvažuji o použití dýmovnice a postřiku. V místnosti mám však velké zabudované akvárium které nelze přemístit. Může dýmovnice ublížit vodním živočichům především rybám a krevetám? Předem moc děkuji za odpověď.

  22. Dobry den moc prosim o radu, mam dojem ze se nam objevili doma stenice jsem postipana jako by od komara ale nikde tu neni, nedavno jsme malovali a uz drive se mi to stalo nevedela jsem co to je tak jsem vymyla vse savem a byl na chvili klid a ted zas, mam obavy aby nesli na naseho syna (7mesicu) prosim o radu. Jak se jich zbavime bez nakladne deratizace?

  23. zdravím
    v úterý ráno jsem použil dvě dýmovnice na hmyz a večer po příchodu z prácě jsem na podlaze našel několik mrtvých a několik ještě lezoucích štěnic. Vysál jsem je na boky postele a na podlahu kulem jsem nastříkal protekt a v noci už to bylo bez kousanců. Dnes opět noc bez štěnic. Je nutné dýmování nebo postřik opakovat i kdyby se štěnice neukázaly třeba týden?
    díky za odpověď Tomáš

  24. Dobrý den,
    moc děkuji za reakci, trochu jste mě uklidnil. Na dospělce ten růstový faktor, ale neúčinkuje, samička jak se píše klade jen sterilní vajíčka a co samec, ten žije dál a může dále kousat, dokud nezemře stářím to je třeba rok, pokud na něj tedy nezabere ten Alfa Cypermethrin? Ochrané prostředky samozřejmě používám, respirátor na aerosoly, gumové rukavice a kombinézu, mám i klasickou plynovou masku, ta vyčistí úplně všechno, ale špatně se v ní dělá. Na tom Cimetrolu je uvedeno, že je pro domácí i profesionální použití, je to originál balení 0,5 l s dávkovačem od f. PelGar Velká Británie za cca 1600,- Kč. Pořád mi nejde do hlavy to dávkování, jak jsem psal, když přepočítám obsah účinné látky Alfa Cypermethrinu, tak při dávkování 50 ml suspenze na 5 l vody, což je při silném zamoření (jinak je uváděno 25 mm/1l), vychází při při koncentraci 4.65 % hmotnostních 2,3 g cypermethrinu na 5 l vody/100m2, což je 23 mg/m2, jak jste sám napsal je to přípravek pro profi použití a v tom nejlevnějším hobby přípravku Cytrol forte, je toho Cypermethrinu v 10 g celkem 4g, při stejném obsahu vody a při silném zamoření je dávka 10g je do 2,5l vody? Pokud by ten Cypermethrin účinkoval tedy již při mnohem nižší dávce, proč je ho tam tolik?
    Já jsem to původně nechtěl sám dělat, oslovil jsem dvě firmy, nebudu uvádět jména, jedna firma měla čas až za více jak týden a druhá se mi ani neozvala, když jsem ji pak kontaktoval po několika dnech, když jsem neobdržel odpověď na email, řekl mi majitel, že to četl, ale neměl čas odpovědět, prý toho mají každý den do večera. Firmy jsem oslovil ještě předtím, než se výskyt potvrdil a dopředu jsem se ptal na cenu a způsob likvidace. Jak jsem psal v práci jsme to měli dlouho než se na to přišlo, několik lidí bralo dokonce prášky na alergii, protože tohle nikoho nenapadlo. Pracuji na 24 hodinové směny, v noci na dosahu v práci pro případ výjezdu. Do práce si vozím všechny věci na celý den, takže plný batoh, který mi stojí u postele nebo ho dávám do ložného prostoru a ráno ho pak hodim doma do gauče. Když nám to v práci řekli a přečetl jsem si na netu spoustu materiálů bylo mi jasné, že je celkem velká šance, že jsem si domů něco donesl. Hned jsem kontroloval gauč i postele a nic nenašel. Když měl dcera po několika dnech kousance, znovu jsem vše již pečlivěji prohledával. Gauč jsem po rozložení rozebral jak to jen šlo, je masivní celočalouněný a pak jsem v jednom rohu té částí, která při složení zajede dovnitř gauče našel v záhybu čalounění větší množství těch černých teček, po roztažení záhybu byly vidět úplně malinké i větší štěnice, vajíčka i svleky, hned se stáhly dovnitř čalounění. Vzhledem ke kontrukci gauče a na základě toho co jsem si přečetl by likvidace v tom čalounění měla malou naději na úspěch a byla nejistá a nadlouho, takže jsem hned gauč zabalil do igelitu a spálil, z obýváku mám dveře hned na zahradu, takže jsem s tím nábytkem nemusel nikde složitě přes dům, jen několik metrů z toho obýváku a hned jsme při vystěhovávání vysávali. Sáček jsem hned vystříkal Biolitem a také zlikvidoval. Stejně jako gauč dopadly i křesla, krerá měla také mohutné nezkontrolovatelné, na pevno přiskobičkované čalounění. Okamžitě jsem objednal ten Cimetrol a udělal bariérový potřik kolem dokola všech místností a začal postupně čistit místnost po místnosti od podkroví, kde spíme směrem k ohnisku-obýváku, kde byl napadený gauč. Jsem si jistý, že jsem to donesl z práce, do gauče dávám batoh a věci a přespávám zde, když jdu do práce, abych ostatní nebudil, to je jednou za tři dny. problém je, že peřiny si pak beru i do ložnice a u televize na gauči občas leží i s peřinou dcera. Postele jsem rozebral až zbyl jen rám, všechny spoje vyfoukal horkovzdušnou pistolí, až byly prkna horký, prkený rošt, prkno po prkně. stejně tak i matraci, tu jsem pak ještě bral napařovací žehličkou na max. teplotu, kterou ten materiál snesl, než se začal lepit. Rovněž noční stolky u postele. Rozebíral jsem i zásuvky za postelí, ale nejevily známky napadení. V posteli jsme zabili jednu malou štěnici, tak 3 mm a našel jsem na jednom z prken asi 3 černé tečky, po namočení se rozmázly(trus), jinak nic. Musím doufat, že to byl jen jedinec přenesený s peřinou, který se nesttihl namnožit. Tak poctivě, jak to čistím by mi to určitě nikdo nedělal, jedna místnost celý den a to jsme nedělali vestavné skříně, které jsou necelé 2 m od postele, jen jsem před skříní udělal bariérový postřik a rovněž sokly kolem dokola celé místnosti. Prádlo budeme prát postupně a čisté dávat do pytlů, najednou si to stejně neumím představit, to by byly všude jen pytle. Postel nebyla nijak zamořená, tak doufám, že dál od postele to bude v pohodě. Na zdech nemáme nic. Pokud by ve skříni něco bylo muselo by to vylést a jít k posteli, aby mohly sát, takže přes postřik. Celá postel je také objetá kolem dokola i každá noha zvlášť. Pokud tedy postřik zabere, alespoň jedna složka snad se toho zbavim, když né budu muset oslovit nějakou další firmu, která bude mít účinější (toxičtější) přípravek (oganofosvát, kabamát apod.), ale snad na to nedojde. Uvažoval jsem jsetě o koupi MYTHICU 10 SC, který není na bázi pyrethoidů a dá se s nimi kombinovat i do jednoho postřikovače, ale nevím zda mi tento přpravek prodají, je asi jen pro firmy, bude asi již toxičtější. Pokud to nebude nutné nechci již dům dalšími insekticidy zamořovat.
    Když se neobjeví další kousance a nenajdem žádnou živou štěnici, za jak asi dlouho můžu s jistotou říci, že to je již čisté. Předpokládám, že teď po postřiku se jim ven chtít nebude, jestli tam nějaké jsou, jak dlouhou asi vydrží hladovět, když tam budeme spát a teplota je v rozmezí 21-23 stupňů, v obýváku u krbu ještě více. V obýváku už nikdo nespí, ale máme tam v boxu morče, to nejspíš také ucítí jako možnou kořist, je v plastovém boxu, po kterém by neměli vylést a kolem dokola jsem to také ošetřil. Ty šatní skříně také zespodu a ze zadu neošetřím, to bych to musel všechno rozebrat na prkna, to to snad radši podpálim. Nedávno jsme se nastěhovali, každý den vysáváme a min. jdnou týdně vytíráme i s dezinfekcí, nidky bych nečekal, že nás tohle potká. Maximálně po vyndání věcí zevnitř můžu vyfoukat horkým vzduchem, případně také posříkat, ale tam kde jsou věci jsem to nikde nestříkal, šuplíky jsem dělal také jen kolem dokola a ze spodu a celé kování. Snad to bude stačit, pokud by tam něco bylo stejně musí k posteli? Teď už záleží jen na postřiku, jak zabere nebo nezabere!!!
    Děkuji za reakci a jakoukoli radu z praxe.
    Jan

  25. Dobrý den, překročením doporučeného dávkování se nijak neohrozíte, ale je to i zbytečné vyhazování peněz – výrobce uvádí dávkování tak, aby přípravek spolehlivě fungoval. U Cimerolu už je potřeba opravdu dbát pokynů na výrobku a při aplikaci nejíst, nepít a používat doporučené ochranné prostředky, protože nejde o výrobek určený k domácímu použití.
    To že štěnice neuhyne okamžitě, ale až třeba během několika dní je normální. Po první aplikaci zopakujte postřik po 10 dnech znovu. Pokud štěnice přeleze přes postříkanou plochu, ještě se může několik hodin jevit jako čiperná a zdravá, a může vás ještě pokousat. Druhý den, už by však měla zůstat schované, a do několika dní uhyne. Další dny po postřiku už by se neměly objevovat nové štípance, pokud ano, tak jen málo a to od štěnic, které vylezly z ůkrytu až později a dostaly se do kontaktu s postřikem až následující den… Pokud jste použil Cimetrol, tak už bych protect nepoužívat – ten funguje na stejném principu zastavení vývojového stádia štěnice, a proti tomuto by neměla být žádná štěnice rezistentní. Jen ten úhyn není okamžitý…

  26. Dobrý den,
    přečetl jsem spoustu diskuzí, máme doma také štěnice, donesl jsem je z práce, kde nám je před časem zjistili-masivní výskyt a jen tak se jich tam asi nezbavíme, jsou to složité prostory s velkým pohybem osob. Stříkali to tam nějakým dost toxickým přípravkem, prý po přejití do hodiny zahynou a může se aplikovat jen na určitá místa, do skříní to prý nelze, tam byl aplikován jen K-|Otrine, který lze volně zakoupit a z diskusí vyplívá, že nebývá moc účinný, používá se spíše jako repelent. Zakoupil jsem CIMETROL, který obsahuje dva syntetické Pyrethroidy, na které může být rezistence a reguátor růstového faktoru. Stříkal jsem max. udávaným ředěním 50 ml na 5 l vody. Některé štěnice co jsem našel jsem nechal přejít po ošetřené ploše a nic moc, ty malé uhynuly, ty větší byly malátné, ale pak se vzpamatovaly, hynou až po několikerém kontaktu s ošetřeným povrchem, a to ještě né všechny, je to již 3 den.V reálu, ale k takovému kontaktu asi nedojde, nechal jsem je po čerstvě zaschlém postřiku několikrát projít. Doufám, že zabere v případě rezistence alespoň ten růstový faktor Pyriproxifen? Pokud né má cenu aplikovat PROTECT, který funguje také na principu jiného růstového faktoru S-metoprén? Když je zasažená samička měla by snášet sterilní vajíčka, může se ze zasažení také vzpamatovat a vrátit k normální produkci životaschopných vajíček? Mohu bez následků použít u toho CIMETROLU vyšší dávkování, než je doporučované? Dělají se i jiné přípravky se stejnou účinnou látkou Alfa Cypermetrin např. CYTROL FORTE, kde je v jednou 10-ti granovém obsah Cypermetrinu 4g a při ředění do 5l vody a aplikaci na plochu 100m2 to vychází 40 mg na m2 a dle návodu se může při masivním výskytu použít jen do 2,5 l vody a pak je to 80 mg/m2. Oproti tomu v CIMETROLU je jen 4.65 % Cypermetrinu, takžemax. dopor. dávkování to vychází cca 23 mg/m2. Nevím zda je to nižší dávkování kvůli obsahu ještě dalších dvou složek, ale říkám si, že když u jednoho přépravku nevadí na zdraví téměř 4-násobná dávka nemůže nějak zásadně vadit ani u toho CIMETROLU?
    Děkuji za reakci.
    Jan

  27. Výrobce sice uvádí, že citlivé rostliny by se měly z místnosti odstranit, ale ještě jsem se nesetkal s tím, že by to někomu květiny zabilo.
    Pokud jsou v bytě dveře, které nějak rozumně těsní, tak kočka určitě může zůstat ve vedlejší místnosti. Lidé to celkem běžně používají tak, že dýmovnici zavřou v ložnici a ve zbytku bytu normálně fungují…

  28. Děkuji.
    Dýmovnici tedy objednám – buď se přesvědčím, že štěnice doma nejsou, anebo budu mít důkaz, že jsou a že je s nimi třeba začít bojovat.
    Poslední dotazy – je třeba z místnosti odstranit pokojové rostliny? pokud zajistím, že kočka zůstane v jiné místnosti, nemusím se bát, že se mi otráví?

  29. Hledáte na správných místech. Pokud na sedačce v obýváku nikdo nespává, tak tam štěnice nebudou. Zdržují se blízko zdroje potravy tedy postele. buď přímo v její konstrukci, nebo jak píšete noční stolny, lišty u podlahy, bývají i pod plastovým krytem el. zásuvek,…
    Dýmovnice zahubý veškerý živý hmyz v místnosti včetně molů o kterých jste psala. Pokud tam štěnice opravdu jsou, tak se často stává, že po použití dýmovnice lezou po pokoji i přes den ještě několik hodin než uhynou…

  30. Děkuji za odpověď. Žiji v Krakowě, tedy v Polsku, takže asi ani jiní uživatelé tady nebudou schopni doporučit seriózní firmu. Každopádně zkusím oslovit ještě další firmy, možná se poštěstí.
    Hledám štěnice i vajíčka v konstrukci postele, v záhybech matrace, v lištách kolem podlahy, nočním stolku a dalších možných úkrytech. Je možné, že hnízdo je například v sedací soupravě v obýváku a štěnice chodí jíst, když večer sedíme tam? nebo absolvují v noci dlouhou cestu do ložnice a pak se vracejí do sedačky?
    A co si myslíte o preventivním/diagnostickém použití dýmovnice?

  31. Dobrý den,
    nevím odkud jste, ale můžete zkusit oslovit ještě další firmy – seriózní firma přijede i na prohlídku – když jedou kolem k jinému klientovi, tak jim to zabere 5 minut času a člověk který hubí štěnice každý den už ví na jakých místech jejich stopy, případně vajíčka hledat. Vždy platí, že pokud je začnete likvidovat zavčasu, je to mnohem jednodužší než když už je zamořený celý byt. Štípance od štěnic má každý člověk jiné – někomu otečou, jiný má jen malé flíčky. Většinou je jich několik jako kdyby v řadě vedle sebe. A bývají nejčastěji právě obličeji, krku, na rukou nebo částech těla, které člověk nemá přikryté.

  32. Dobrý den,
    před cca 2 měsící jsem se vrátila z Indonésie, kde jsme bohužel v jednom hotelu narazily na štěnice (pravděpodobně už hojně namnožené).
    Přes veškerou snahu vše prohlídnout a co nejvíce věcí na místě vyhodit se bojím, že jsem si nějakou přivezla domů.
    Obsesivně každou noc se probouzím, abych načapala lozící štěnice a ráno prohlížím povlečení, jestli nenajdu stopy po krvi. Zatím nic, ALE:
    na nočním stolku jsem našla pravděpodobně trus – malé černé drobky, které po namočení zčervenají (může to být od roztočů nebo jiného hmyzu, který se běžně vyskytuje v domácnostech? například od molů? pár jsme jich teď měli…) a neustále se škrábu, objevují se mi na zápěstích, pažích, občas jiných částech těla malé jakoby puchýřky nebo pupínky, vždy více než jeden (ale zase přemýšlím, zda to nemůže být ekzém, alergie na aviváž/potraviny/roztoče/cokoliv jiného.
    Oslovila jsem dvě desinsekční firmy, zda poskytují službu identifikace štěnic v domácnosti, ale řekli mi, že dokud si nebudu jistá a neuvidím jedince, neudělají nic. Přitom všude čtu, že jedince člověk vidí teprve při značném rozmnožení hmyzu!
    Napadlo mne, že bych mohla použít dýmovnici – podle toho, co tady čtu, to štěnice omámí natolik, že potom vylézají i za dne a pomírají – to by mi pravděpodobně mohlo pomoct odhalit, zda s nimi mám to neštěstí, nebo jestli jen má psychika znovu nadměrně pracuje… co si o tom myslíte?
    Děkuji, Hana

  33. Dobry den chtěl jsem Vam všem říci že se tematem okolo štenici zaobyram už cca 12 let a určitě nedoporučuji zakoupeni neprofesionalní chemie jak v tekutém tak v praškovem stavu tak i dymovnic stejne mají pouze vypuzujicí učínek pokud budete chtít s problemem opravdu pomoci tak se ozvete

  34. Bydlíme ve staré zástavbě a štěnice tu máme asi 1rok. Když jsme je poprvé objevily vyhodily jsme veškerý nábytek (sedačku, postele…..) a už asi 4 krát tu byly deratizéři. Při každé návštěvě deratizéra si účtovali něco kolem 3800,- kč. Už jsme opravdu zoufalí a nemáme finance ani na nový nábytek ani na deratizéra, který je úplně k ničemu. Nechápu jak si může někdo vzít za nějakou službu takové peníze a bez výsledku. Co už máme dělat? Po přečtení vašich komentářů přemýšlíme o té dýmovnici ale už nevěřím vůbec ničemu.

  35. díky za reakce, objednal jsem si u Vás dvě dýmovnice a dva Protekty, už to mám asi tři dny doma, takže připravuji zásah.

  36. Mužů se tedy spolehnout, že nám protect pomuze? Máme male Dítě a ja už jsem z toho vázne zoufala. Máme doma porad čisto tak ani nechápu, kde se tam ta havěť vzala.Vajicka sem nikde nenašla a už jsme vyhodily i matraci.

  37. Dobrý den,
    štěnice nehynou okamžitě po použití dýmovnice – může jim to pár hodin trvat. To že lezou po pokoji i přes den je po použití dýmovnice normální… Během pár hodin by měly všechny štěnice které se dostaly s dýmem do kontaktu pomřít…

    Petr Helekal

  38. Nechávali jsme u nás asi měsíc přespávat známého, který měl problémy a neměl kde bydlet a ten se nám odměnil tím, že máme bývalý dětský pokoj plný štěnic 🙁
    Rozhodla jsem se pro dýmovnici a rovnou i postřik. v 11 dopoledne před odchodem z bytu jsem spustila v pokoji dýmovnici a teď po návratu domů po čtyřech hodinách jsem v šoku! Na světlém koberci v děcáku po podlaze přes den! lezou živé štěnice i po použití dýmovnice! Jsou vidět i mrtvé, ale některé to přežily. Ani nemám sílu do pokoje jít a vysávat je nebo stříkat biolitem. Co mám dělat?

  39. Dobrý den,
    bohužel K-othrine není na štěnice ideální – vyrábi se již velmi dlouho a štěnice si za ty roky proti k-othrinu vytvořili odolnost. Někdy zabere, ale dost často se stává to co se stalo Vám- že uhynou třeba jen mladší jedinci, ale všechny to nezahubí. V součastnosti nejúčinější postřik na hubení štěnic, který je dostupný pro použití koncovým uživatelem je Protect. Vždy se ale musí použít dvakrát kvůli nakladeným vajíčkům, která když jsou dobře ukrytá jako že většinou jsou nic nezabije. Druhý zásah udělat asi po 10 dnech po prvním..
    Peřiny a povlečení můžete vyprat na 60 – tím je zabijete
    Pokud matraci propaříte skrz, tak pára je zabije také. Stačí ale aby přežilo pár štěnic schovaných v místech kam se párou nedostanete, ty se rychle namnoží a začne to nanovo…

  40. Dobrý den, dýmovnice které prodáváme jsou určeny přímo k použití v bytech, a hasiče na Vás nikdo volat nebude. Lidé z Vašeho článku nejspíš použili něco „trošku silnějšího“ Také jsem se setkal s lidmi, kteří si z práce donesli dýmovnici které se používá v silech na obilí, a potom se divili, že jim smrdí celý dům tak, že se tam nedá bydlet…
    Po těchto dýmovnicích Vám nic smrdět nebude, a sousedi hasiče volat také nebudou – nejde o klasickou dýmovnici kde by něco hořelo, ale po namočení do vody dochází k uvolňování suchého kouře.
    Petr Helekal

  41. Dobrý den,
    díval jsem se, že jste u nás zakoupil jeden kus dýmovnice na hubení hmyzu – jednou dýmovnicí se štěnic určitě nezbavíte. JAk píšeme na stránkách i v návodech na fóru, pro úplné vyhubení štěnic je třeba minimálně dvou zásahů. Při velmi silném zamoření někdy i třech. Žádný přípravek, postřik, dýmovnice ani firma Vám nedokáží zabít všechny štěnice jedním zásahem. Vajíčka štěnic, která jsou ukrytá totiž žádný postřik ani dýmovnice nezabije. Vajíčka se pak postupně líhnou a mladé štěnice se začínají opět šířit po bytě. Ideální je provést druhý zásah tak 10 dnů po prvním. Když to uděláte moc brzo, tak ještě nebudou všechna vajíčka vylíhnutá, a když moc pozdě, tak už se začnou znovu množit a klást další.
    Další otázka je zamoření celého domu – pokud jde o nějaký starší dům, kde jsou různé praskliny, kterými se štěnice můžou šířit, tak je třeba aby firma provedla zásah v celém domě. u sebe v bytě to můžete dělat pořád do kola pokud to neudělají i okolní byty…

  42. Mi jsme dýmovnici nechaly působit přes noc a bydlíme v 6 patře panelového domu.Nikde jinde než v místnosti jsme kouř ne zaznamenaly. Jestli chcete mit jistotu tak zajistete tmelem stoupačky kterýma se kouř muže šířit dále. Po dýmovnici je třeba ještě vystříkat celý byt postřikem na soudce.Dym zahubí jen zive jedince.Nam ovšem nepomohlo ani to 🙁 Hodně štěstí

  43. Dobrý den,
    Zhruba před dvemi měsíci jsme začaly mit podezření, že se nám doma objevily stenice.Zacalo to štípancemi a pokračovalo trusem na povlečení. Objednaly jsme atak fumigator a přípravek k-othrine. Když jsme se na druhý den vrátily domu po aplikaci dýmovnice tak jsem našla několik chlupatých mrtvych broučků a asi 5 suchých stenic v konstrukci sedačky. Pečlive jsem celý byt vydesinfikovala a opravdu všude provedla postřik s k-othrinem.Zabralo mi to 2 dny
    Těšily jsme se, že už bude určite klid.Vcera to byl týden po aplikaci a ráno jsem našla na posteli dvě zive stenice.Odpoledne mi zase dvě lezli po zdi.Vzala jsem parní čistič, proparila sedačku, matrace, peřiny a vyprala vse co se dalo.Znovu sem vystřikala celý byt.Mame to tady už jak v nemocnici.Vse je důkladne vydesinfikovane, ošetřene postřikem a me už na boj s nimi dochází sily.Celou noc sem nespala a porad kontrolovala postel.Dnes ráno sem opet našla 2 zive v posteli a jedna lezla po zdi.Jsem už vázne vyřízena. Nejraději bych vse spálila ale máme nový nábytek 🙁 poraďte mi někdo prosim.Mám už z toho noční mury a začínám panikařit.Na deratizaci od firmy ted nemáme finance.Dekuji

  44. Jsem vzteky bez sebe, duvod je tento- po neuspesne navsteve desinsekcni firmy a ruznych pokusech s Biolitem a pod., jsem zakoupil zde toliko doporucovane prostredky: postrik PROTECT, i FUMIGATOR. Bydlim v podnajmu, ve meste zamorenem cizinci, stejne jako stenicemi. V tomto meste je cesky lid mensinou, je to MB. Po me prvni stiznosti, kratce po nastehovani, mi bylo doporuceno abych si nestezoval….. a tak jsem investoval uz cekem dost vlastnich penez na vyhubeni tohoto odporneho hmyzu. Nejvice jsem sazel na onu dymovnici a Protekt. Stalo me to s postovnym zhruba 1000kc a …NIC!!! Ridil jsem se navody, ale je to jen dalsi podvod. Dalsi hnusne hyeny se snazi prizivit na nestesti druhych. Asi nasbiram par stenic do krabicky a poslu je temto „podnikatelum“. Kez se s nima jednou setkam osobne.

  45. JSOU ZPĚT!!
    Dobrý den,
    v srpnu 2013 jsem objevila doma štěnici……při zevrubné prohlídce jsem našla stopy v lemu čalouněné sedačky, kterou jsem vzápětí zlikvidovala. A nejen sedačku, zlikvidovali jsme většinu nábytku (v podstatě nám zůstala jen dřev. postel, kuch. linka a pc stůl), celý byt jsme opakovaně vystříkali Protectem, vše nakoupili nové……a byl klid.
    Až do teď. Před týdnem jsem se vzbudila opět s kousancem a druhý den zaplácla jednu malou štěnici – víc jsem jich zatím neobjevila, ale můžou být kdekoli, nedělám si iluze, že tato byla jediná. Opět mám objednán Protect a uvažuji o dýmovnici. Bydlíme v pronajatém bytě a obávám se, že pokud nebude asanován nebo alespoň prohlédnut celý dům, tak je moje snaha zbytečná, je jen otázkou času kdy to budeme celé řešit znovu. Zatím čekám jak se k tomu vyjádří majitel bytu (v srpnu to nijak neřešil) a pokud to nebude chtít řešit, jsem rozhodnutá se odstěhovat.
    Ale……jak zabránit tomu abych si tenhle dáreček neodnesla sebou? Opět nakoupit veškerý nábytek nový už je mimo moje finanční možnosti. Pokud tedy všechno vystříkám Protectem, co půjde vyperu na 60 a ještě použiji dýmovnici, třeba i několikrát, jaká je pravděpodobnost, že to ty mrchy přežijí? A nemůžu nějak ohrozit sousedy dýmovnicí v bytě kde je plynový kotel a zřejmě nějaký komín nebo průtah či co já vím?
    Prosím o radu, začínám být už docela zoufalá. Děkuji 🙂

  46. Dobrý den, dýmovnice má výhodu, že se dostane i do oblečení, koberce, … a štěnice uhynou po několika hodinách. Postřik je lepší v tom, že pokud je nějaká štěnice dobře schovaná třeba pod linoleem nebo pod dlažbou a dým se k ní nedostane, tak stačí aby vylezpa po pár dnech a přelezla přes plochu ošetřenou postřikem a uhyne také.

    Atak fumigator a Dobol fumigator jsou jedno a to samé. Stejný výrobce, stejné složení, stejný účinek, jen různé nálepky na obale, protože to do ČR dovážejí dvě různé firmy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *