JAK SE ZBAVIT ŠTĚNIC

štěnice

Popis štěnice

Štěnice (Cimex) je bezkřídlá ploštice která má v dospělosti velikost 4-5mm. Nejčastěji se setkáváme se štěnicí domácí označovanou také jako štěnice postelová nebo štěnice postelní. Štěnice se líhnou z vajíček, kterých samice klade za den 6-8 kusů. Za celý život tak štěnice naklade v závislosti na podmínkách ve kterých žije 200-500 vajíček. Po 2 týdnech se z vajíček vylíhnou nymfy, které už sají krev. Za 2-4 měsíce štěnice pohlavně dospějí a mohou klást další vajíčka. Štěnice jsou schopné vydržet velmi dlouho bez potravy. Rychlost vývoje, délka života i doba po kterou mohou štěnice hladovět je závislá na teplotě. Při nízkých teplotách je vývoj pomalejší, při pokojové teplotě kolem 23 stupňů je vývoj štěnic rychlejší. Štěnice se sdružují v “hnízdech” Pomáhá jím k tomu agregační feromon který vylučují. Při likvidaci štěnic je potom důležité snažit se hnízda najít a zničit je. Štěnice si svého hostitele vyhledávají podle teploty a vylučovaného CO2.

Druhy štěnic

Ve většině případů se u nás setkáme se štěnicí domácí. Vyjímečně můžeme mít doma i štěnici ptačí, která primárně žije v hnízdech ptáků, ale pokud je hnízdo blízko okna a štěnice přijde o zdroj potravy, nepohrdne ani lidskou krví.

Výskyt štěnic

Štěnice se vyskytují celosvětově všude tam kde jsou lidé. Čím větší města s větší hustotou obyvatel, tím větší výskyt štěnic.

Jak poznám, že mám doma štěnice

Přítomnost štěnice domácí nebo štěnice postelové ve svém domě/ bytě poznáte podle štípanců, které Vám štěnice přes noc způsobí. Další indikátor výskytu štěnic je jejich trus – drobné černé tečky podobné mušímu trusu. Trus štěnic můžeme najít většinou v konstrukci postele, v záhybech matrace pod prostěradlem, … Stejně tak můžeme v záhybech matrace najít přímo schované štěnice nebo jejich vajíčka. Štěnice jsou aktivní pouze v noci, takže přes den je nikde v bytě lézt neuvidíme. Pokud štěnice vidíte lézt v bytě i přes den, znamená to, že máte štěnic v bytě již opravdu velké množství. Pokud si myslíte, že máte doma štěnice, ale žádnou jste nenašli, můžete použít monitorovací pasti na štěnice. Tyto pasti neslouží k vyhubení štěnic, ale pouze ke zjištění jejich výskytu. Jedna past je feromonová past na štěnice – láká štěnice pomocí feromonů dovnitř a ty se v pasti přilepí.
Druhý typ pasti je tepelná past na štěnice – past vyzařuje po omezenou dobu teplo, které štěnice také láká a poté co vlezou do pasti se také přilepí.

Jak se zbavit štěnic

Zbavit se štěnic není žádná legrace. Štěnice jsou velmi odolné a pomocí běžně prodávaných sprejů na hubení hmyzu se jich nezbavíte. Štěnice se velmi rychle množí, proto je nejlepší je likvidovat štěnice ihned poté, co zjistíme jejich přítomnost – čím déle je necháme v klidu, tím víc se rozmnoží a tím těžší bude jejich následná likvidace. Likvidaci štěnic je třeba provést velmi pečlivě a důsledně. Štěnice je pouze 1-6mm velká a velmi plochá, takže se schová i do opravdu miniaturních skulin a prasklin, štěnice se můžou ukrývat například i pod tapetou na stěně. Pokud štěnice objevíte zavčasu, máte dobrou šanci se jich zbavit svépomocí pomocí některého z přípravků proti štěnicím. Pokud však štěnice necháte v bytě zabydlet a rozmnožit se, doporučil bych nechat jejich likvidaci spíš na profesionálech, a ani pro ty to nebude jednoduchý úkol. Před samotnou likvidací štěnic je dobré celý zasažený prostor velmi pečlivě vysát, pokud je to možné třeba i rozebrat postel, aby jsme se dostali i do spár v konstrukci postele. Rovněž je dobré odstavit veškerý nábytek, sundat obrazy ze zdí, prostě všechna místa, kde by se mohla štěnice ukrýt, nebo kde by mohla být nakladena jejich vajíčka.

Likvidace štěnic se provádí několika způsoby

 • postřikem – prodává se mnoho přípravků na hubení štěnic, ale štěnice jsou již vůči některým dříve používaným přípravkům odolné, a přípravky jsou na ně neúčinné.  Ze zkušeností a reakcí zákazníků doporučujeme  postřik proti štěnicím. Před započetím likvidace štěnic je dobré odstranit veškeré ložní prádlo, prostěradlo, peřiny, povlak matrace, … Veškeré lůžkoviny vypereme na 60 stupňů, což je teplota, který stačí na zabití všech stádii štěnice včetně vajíček. Matraci ze všech stran nastříkáme přípravkem proti štěnicím, stejně tak rám postele. Pokud jsou v místnosti koberce, je dobré je v případě většího zamoření vyhodit, případně důkladně projet parním čističem. Horká pára také zahubí všechna stádia štěnic. Přípravkem je dobré rovněž ošetřit spáry okolo zdí, praskliny ve zdech, mezery v parketách, v případě bytu v panelovém domě ošetřit i průchozí trubky od topení a mezery kolem nich vzduchotěsně ucpat nějakým tmelem – např. silikonem.  Po aplikaci přípravku je důležité neumývat podlahy ani ošetřené plochy, aby se štěnice dostaly do kontaktu s přípravkem.  Záleží na množství štěnic, a pečlivosti aplikace, ale většinou je třeba aplikaci zhruba po dvou týdnech opakovat. Při likvidaci štěnic postřikem je dobré postupoval od okrajů ke středu zasaženého prostoru – případné prchající štěnice nemají kam utéct – musely by prolézt přes již ošetřený prostor, což by je usmrtilo..
 • plynováním pomocí speciální dýmovnice – Výhodou fumigace štěnic pomocí dýmovnic je poměrně malá pracnost, a vysoká pronikavost drobných částeček suchého kouře i do malých škvír a prasklin, a zahubí tak i dobře schovaný hmyz. Z plynovacích přípravků doporučujeme dýmovnice na štěnice – jde o vodou aktivovanou dýmovnici pro úplné vyhubení hmyzu určenou k profesionálnímu i neprofesionálnímu využití.  Před použitím dýmovnice je dobré pootvírat skříně, šuplíky,… aby se dým co nejlépe dostal i do oblečení a podobně. Po aplikaci je třeba nechat ošetřený pokoj po dobu 2 hodin uzavřený.
 • deratizační firmou – deratizační firmy používají nejčastěni přípravky ve formě postřiku, které někdy kombinují s plynováním. Některé přípravky jsou natolik toxické, že je nutné byt na 24 hodin opustit, ale pokud máte štěnic doma velké množství, nezbude Vám nic jiného, než tohle nepříjemné a dražší řešení problému. Deratizační firmy si berou za zásah proti štěnicím kolem 3000kč v případě, že je štěnic málo, a stačí jeden jednoduchý zásah. Pokud máte štěnice ve více místnostech, a je jich větší množství, bude vás pravděpodobně i deratizační firma muset navštívit 2 krát, a cena za dezinsekci bude potom výrazně vyšší.

ZDE SI MŮŽETE VYMĚŇOVAT SVÉ ZKUŠENOSTI Z BOJE SE ŠTĚNICEMI.

852 komentářů

 1. Gabi
  Gabi / 5-26-2016 / ·

  Dobrý den,mám dotaz přestěhovala jsem se do bytu kde kdysi bylo stenice být byl řádně ošetřen a rok prázdný. Já tam jsem 2,5 roku a řeším 3měsíce štípance od syna. Je možné že tam byly schované?

 2. mar
  mar / 5-28-2016 / ·

  K dýmovnicím proti štěnicím.

  Také jsem si domu přitáhnul štěnice od tchýně. Přijela profi firma, vystříkala nám byt (Myhic+něco). 14 dnů jsem ještě nacházela pak už nic a 7 měsíců mám klid. Nebyl potřeba ani 2. postřik. Člověk co my to stříkal, říkal, že dýmovnice v bytech používají nekvalitní firmy, že je to spíš na efekt a že jsou vhodné třeba na nějaké rozlehlé sklady apod. ale ne do bytu.
  U tchýně jiná firma stříkala bariérové střiky po celém baráku, v bytě byly 2x +použili i dýmovnici (cimetrol+dýmovnice). Pokaždé když přijedu ke tchýni jsem pokousaná. Jinak všechny stoupačky a škvíry jsme zadělali silikonem a akrilátem vč. dir od světel.
  Tak že když vám firma chce použít dýmovnici, tak ji pošlete domů, jen si to prej chtějí zjednodušit a výsledek je k prdu !!!

 3. Jarek
  Jarek / 6-5-2016 / ·

  Dobrý den,chtěla bych se zeptat.Před pár týdny jsem na sobě ojevila první štípance,pak jsem během dne našli v posteli štěnici a bylo vše jasné.
  požili jsme dýmovnici a postřik,po deseti dnech znovu,ale do rána jsem našla čtyři štípance,což před tím ani v takovém množství nikdy nebylo.Žádné hnízdo jsme nenašli,ale včera před použitím dýmovnice jsme našli několik mrtvých(nebo svlečených štěnic) na parapetu.Žádná z těch co jsme našli neměla více jak 3,nebo 3,5 cm.V bezprostřední blízkosto okna máme postela a na okně vlačtovčí hnízdo,je možné že se může jednat o štěnici ptačí a můžou po postřiku a dýmování jště poštípat?
  Za případnou odpověď mnohokrát děkuji

 4. Gába
  Gába / 6-5-2016 / ·

  Dobrý den,chtěla bych se zeptat.Před pár týdny jsem na sobě objevila první štípance,potom jsme našli během dne v posteli štěnici,tím se to vysvětlilo.Použili jsme postřik a dýmovnici,po deseti dnech znovu.Před přípravou na druhé dýmování jsme na parapetu,v blízkosti postele objevili několik mrtvých,(nebo svlečených štěnic).Po použití dýmovnice a postřiku jsem na sobě ojevila štípance,je možné že to jsou přiotrávené štěnice.Taky mě napadlo jestli to nemůže být štěnice ptačí,postel máme v bezprostřední blízkosti okna,kde mají hnízdo a kde jsme našli uhynulé kusy,žádný nebyl větší jak 3 nebo 3.5 cm.
  Za případnou odpověď mnohokrát děkuji

 5. Gába
  Gába / 6-25-2016 / ·

  Dobrý den,děkuji za odpověd,
  omlouvám se,byl to překlep,jedná se samozřejmě o mm,hlavně mě zajímalo jestli štěnice ptačí může skutečně napadat člověka,na okně se občas nějaká mrtvá objeví.Co se týká štípanců,první vypadaly jako od komára,asi 6,ted mají různý charakter,většinou po jednom.
  Děkuji

 6. Erika
  Erika / 6-28-2016 / ·

  Dobry den, objevili jsme doma stenice. Byla tu firma a strikala byt, je to tden a stale nachazim nove kousance. Je to normalni? Za tyden maji prijit na druhy postrik. Jaka je sance, ze je opravdu zahubi? Nerada bych platila za nevyreseny problem. Dekuji

 7. eva
  eva / 7-6-2016 / ·

  Dobrý deň, riesim tento isty problem.Dva krat boli deratizery..ale uz som znovu našla plostice.Sice len po jednej ale našla. .uz neviem ako postupovat.Poraďte ďakujem

 8. štěnice
  štěnice / 7-8-2016 / ·

  Zdravím, chtěl bych se zeptat zda se dostanou štěnice dovnitř skrz síťky do oken?

 9. Jiří květoň
  Jiří květoň / 7-10-2016 / ·

  V zoufalství, po útratě několika tisíc korun za postřiky profesionálů, které neměly kýžený efekt, napadlo mě, zda nepomůže, když je vyhladovím, když se prostě nedostanou k mé krvi a vymyslel jsem toto: vyhodil jsem jimi prolezlou matraci, celou konstrukci postele jsem překryl několika vrstvami tenké fólie v celkové ceně cca jednoho sta korun českých, té, která se používá na zakrytí nábytku před malováním, a to tak, aby jednotlivé plachty dosahovaly až na podlahu, a teprve na takto upravené lůžko jsem položil novou matraci. Štěnice se ke mně skutečně nedostaly, konečně jsem se zase dobře vyspal. Nevím, zda to bylo nutné, ale tento “forichtung” jsem nechal ve funkci půl roku, ačkoli po třech měsících jsem již nenacházel za fólií na podlaze u postele žádné nové chcíplé potvory (každý den jsem mrtvolky vymetl a naházel do záchodu).
  Ještě upozornění: pokud máte postele u zdi, je nutno je odtáhnout tak, aby se po zdi a po peřině, či polštáři, nedostaly do postele shora.
  Od té doby se u mne štěnice neobjevily. Myslím, že kdybych to byl udělal na začátku, ušetřil jsem si trápení i peníze.

 10. Martina
  Martina / 7-14-2016 / ·

  Dobrý den prosím o radu …v novém roce se u nás v bytě našli štěnice .pozvali jsme firmu na stříkaní (první 28.1,druhé 25.2 ) .Po prvním jsme jich pár našli po druhém již bez výskytu ….dnes ráno syn ve svém pokoji naššel jednu mladou a asi dva dospělé jedince ..je možné aby se u nás udrželi živý po tu dobu a my jsme na ně při pravidelných kontrolách nanarazily ? pokoje byly stříkané všechny ..výskyt byl v každém ..ted jen u kluka v pokoji ,zatím ..byly stříkané jenou i byty kolem nás .Po prvním stříkání odvezen nábytek a dokoupen nový pak následovalo druhé stříkání …myslíte ,že k nám přišli od někud nebo je možné že zůstali někde ukryté takovou dobu .Nikdo nebyl ani poštípaný …bydlíme v panelovém domě v přízemí …děkuji moc za radu .Dalo by se to zvládnout parou nebo dýmovnicí nebo opět musíme volat firmu …?

 11. Tony
  Tony / 7-19-2016 / ·

  Dobrý den,
  zahubý dýmovnice Dobol Fumigator všechny stádia, tedy i vajíčka? Nebo se musí aplikace opakovat po dvou týdnech? Děkuji za odpověď.

 12. Gabriela
  Gabriela / 7-27-2016 / ·

  Dobrý den,máme doma bleší invazi, kterou nám způsobil kocourek, který z bytu utíkal ven. Řešila jsem to včas biokillem a obojky, následně pipetami frontline,ale marně..Blechy se vesele množili dál. Teď kočky dostaly pipetu od veterináře a zdá se,že po nich už nelezou a navíc jsme se konečně rozhoupali a udělaly z nich zahradní mazlíky, takže domů už týden vůbec nechodí(a už ani nebudou,líbí se jim tam, mají svou boudičku, stálý přísun potravy, vody,volnost.. :))
  Každopádně doma stříkám biokill,do škvír savo a blechy jsou úplně všude :/
  Všichni včetně 10ti-měsíčního syna jsme doštípaní, takže bych ještě před desinsekcí ráda zkusila tyto dýmovnice.
  Mám ale pár otázek:
  1.Kolik dýmovnic na byt 2+1,70m2 ?
  2.Co s hračkami syna? Nemůže se pak přiotrávit, když je třeba olízne? Občas oslintá i podlahu, bojím se,aby to pro něj nebylo nějak nebezpečné, když si bude hrát na zemi,když to bude mít na oblečení, na hračkách..
  3.Musím pak vše vyprat a vytřít apod?
  4.Jak dlouho musíme být mimo byt?
  Moc děkuji za odpovědi,
  Gabriela

 13. Jana
  Jana / 7-31-2016 / ·

  Dobrý den,
  koupili jsme si na štěnice postřik Protect, ale na starším nábytku nám udělal fleky, proto jsme nábytek už nestříkali. Proto bych se chtěla zeptat, může se nastříkat koberec? Mám strach, aby nám tam nezůstali opět fleky. Starý jsme vyhodili a máme nový, tak bych ho nerada zničila.

 14. Jana
  Jana / 7-31-2016 / ·

  Dobrý den,
  ještě jsem se chtěla zeptat, zničí štěnice i zima (nižší teploty) nebo jen praní na 60 °C? Jde mi o to, že v blízkosti postele byly deky, které nejde prát na 60. Někde jsem četla, že je zahubí teplota nižší než 16 °C. Kdybych deku dala do starého mrazáku, zničilo by to případná vajíčka v dece?

 15. Jan
  Jan / 8-2-2016 / ·

  Dobrý den, prosím vás potřebuji poradit. Vybírám mezi tím sprejem na štěnice a dýmovnicí na štěnice, ale nevím co je nejúčinější. Děkuji

 16. stenice
  stenice / 8-22-2016 / ·

  Dobrý den jsem bez stipancu i děti spí semnouale už dva dny vždy na prosteradle najdu nějakého broučka. Docela jsem se vylekala. Mohou to být stenice?

 17. Ivana
  Ivana / 8-25-2016 / ·

  Dobrý den, prosim o radu. Už asi 10 dní se mi objevují štípance na zádech a břiše, neštípou, hodně svědí a jsou nateklé, velikost asi 2cm okolo štípance. Nové se objeví vždy tak po dvou az třech dnech. Nikdo jiný poštípaný není, ani syn na manžel – v ložnici spíme všichni. Povysávala, vyprala, vyklidila co se dalo. Neobjevila jsem ani živé ani mtve štěnice, ale kousance se mi objevují dál. Mám zkusit dymovnici, či postřik, i když nemůžu objevit původce? Za odpověď moc děkuji.

 18. Jindřich
  Jindřich / 9-1-2016 / ·

  Dobrý den,
  prvních 40 dní se mi po těle objevovaly štípance a hned poté, když jsem viděl štěnici lézt po stěně, jsem neváhal zavolat deratizační službu. Zatím stříkali jednou asi před týdnem. Postříkali úplně všechno, nejvíc postel, kterou jsem několikrát zkontroloval a nikde nic. Od té doby jakoby bouře utichla. Ale včera večer jsem poprvé v životě našel na posteli 4 štěnice. Vůbec nechápu kde se tam vzaly. Teď z toho mám celkem strach. Příští týden budou stříkat znova a mám v plánu si koupit ty přípravky, které tu byly často zmiňované.
  Myslíte, že když zatmelím veškeré mezery v umakartu (je možné, že se tam množí), kolem trubek topení atd. že by už neměly ke mě lézt i po vyhubení? A lezou štěnice i přes stupačky? Jestli jo tak to může být nekonečný boj.

  Děkuji moc za odpověď.

 19. simi
  simi / 9-2-2016 / ·

  dobrý den prosím vás chtěla bych se zeptat našla jsem u dcery ve spodu postele fakt asi 15 štěnic a byli pěkně napite! ale dcera ani nikdo s nás není dostipany! před měsícem to tam neměla! parním čističem jsem to vystrikala a pak jsem nastrikala protect ale našla jsem 2 živé a zas úplně napite krvi a to nechápu když my nejsme postipani

 20. Jindřich
  Jindřich / 9-4-2016 / ·

  Dobrý den,
  bydlím v 1+0 a mám prohledaný celý byt, myslím tedy že u mě hnízdo není. Žádné nymfy ani vajíčka ale nacházím jen dospělé štěnice. Takže je možné, že to leze od sousedů?
  Zajímavostí je, že před postřikem, asi ty 2 měsíce mě štípali a projevily se vždycky až po cca 8 hodinách malé boláky. A po postřiku se to projevuje ihned s o dost většími boláky. Takže mě probudí a většinou se vůbec nevyspím. Jak je to možné?

 21. jiri filip
  jiri filip / 9-4-2016 / ·

  nejlepsi pripravek na vyhubeni stenic ,tedy pokud mate doma mensi mnozstvi jedincu je K-OTRINE 25 SC.lze zakoupit v drogerii redi se vodou a postrikuje se dle potreby.zarucene jsem vyhubyl vsechny a neni po nich ani pamatky.

 22. Jana
  Jana / 9-4-2016 / ·

  Dobrý den,

  Vracíme se z dovolené z Asie a máme podezření, že bychom si mohli v našich zavazadlech domů dovléct štěnice. Chceme tomu preventivně zabránit. Jedná se o dvě krosny plné oblečení a elektroniky. Oblečení nelze prát nad 60C, pokud o něj nechceme přijít, proto by nás zajímalo, jestli lze krosny zabalit do plastových pytlů a požádat nějakou DDD firmu, aby nám je vyšplíchala a možné vajícka, larvy či dospělce tím zahubila. Vydezifikovat bychom chtěli především krosnu, oblečení a boty. Četly jsme, že knihy, elektronika a např suvenyry jako sošky a magnetky atd. stačí otřít alkoholovým ubrouskem. Je tato možnost reálná? Co radíte?

  Předem děkujeme za odpověď!

 23. Radka
  Radka / 9-9-2016 / ·

  Dobrý den,
  můžete mi prosím napsat jaký je rozdíl mezi štípanci od blechy nebo od štěnice? Už nějakou dobu mě v noci něco kouše, nejčastěji v podpaždí nebo v místech těsného kontaktu prádla. Jeden nebo dva štípance. Několikrát jsem rozebrala sedačku na které spím, prohlédla (nic jsem nenašla), vyluxovala, stříkala jsem Biokillem ale stále to pokračuje. V noci se budím ale stále nemohu nic najít….
  Moc děkuji

 24. Nikola
  Nikola / 9-13-2016 / ·

  Ahoj všem.
  Napíší i svou zkušenost. Štěnice k nám přešli od sousedů. Byli všude v obýváku… sedačka, poličky, pod lištama… Protectem jsme se jich zbavovali 3 měsíce, bezúspěchu. Zkusila jsem koupit ve zverimexu Biokill, stačí si to na štěnici odzkoušet-okamzitě mrtvá ( pro jistotu jsem ji 3 dny nechala na papírku co se stane a nic 🙂 vystříkali jsme vše Biokillem, mrtvé jsme pozametali nebo povysávali( sáček ihned po vysátí vyhodit!) Preventivně jsme ještě co 14 dní stříkali a už je to půl roku bez nich. Úspěšný boj! 🙂

 25. Domácí hubení štěnic
  Domácí hubení štěnic / 9-22-2016 / ·

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli štěnice reagují na hubení sirnou svící? Slyšela jsem, že se takhle často čistí jednotky na ubytovnách – má to vůbec smysl?
  Na webu píší, že snad ani nemá smysl se o domácí hubení štěnic pokoušet – ale píší o sprejích. Kamarádka si ale sirnou svící dezinfikovala byt a byla spokojená…
  Také by mne zajímalo, jestli má člověk ze zákona povinnost informovat ostatní nájemníky v domě, že jeho byt je napaden štěnicemi?
  Děkuji za odpověď!

 26. Verča
  Verča / 9-27-2016 / ·

  Dobrý den mohu si štěnice donést z domu který jsme pomáhali od nich vyčistit moc děkuji za odpověd

 27. Klára
  Klára / 10-17-2016 / ·

  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat. Štěnice jsem potkala na dovolené v hotelu. Doma jsem všechno vyprala na 60, mrazákovala a zdá se, že marně. Po dvou měsících měl kluk štípance. Všechno jsem prohlížela, čistila parním čističem, neviděla jsem nic. Pak to na chvílku přestalo a po 7 dnech zase poštípání. To už jsem nevydržela s nervama a zavolala firmu. Celý byt je vystříkán a kromě jednoho kousnutí po třech dnech nic. Uběhla 14 dní a objevují se kousance u staršího syna. Je už zima, aby to byli komáři. Mám doma trochu přípravku od stříkání mám to u něho znovu postříkat nebo raději ne abych je nerozehnala po bytě. Děkuji za radu.

 28. Luděk
  Luděk / 10-25-2016 / ·

  Dobrý den.

  Mám dotaz na postřik cytrol forte. protože při zásahu proti štěnicím se postříkalo vše od oblečení až po ložní prádlo. Jestli po vyprání na 90C a dvojím máchání se dá ještě prádlo použít.

  Předem děkuji za odpověď

 29. Johana
  Johana / 10-27-2016 / ·

  Dobrý den, před 14 dny jsem doma našla štěnice. Bylo jich dost hlavně v posteli. Postel i matrace jsme vyhodili. Nějaké koberečky taky. Ted vyhazuji všechny koberce z bytu a druhou čalouněnou postel. Byt stříkám intenzivně každý den Biokillem, ale jsou tady stále. Jsem z toho neštastná.
  Je prostředek – cytrol forte – účinnější? A jak by měl být aplikovaný? A kolik času bychom v bytě neměli být? Děkuji předem moc za odpověď. Johana

 30. Steniceeee
  Steniceeee / 11-2-2016 / ·

  Dobry den jak rychle se mnozi ty svine uz 4 den me kousou dneska uz mi to nedalo a podival jsem se pod madraci a nasel jsem jednu prijmo na rostu .. Kolik vubec stoji kvalitni zahubeni stenic.. A kdyz rano rozeberu celou poatel kde presne je mam hledat dekuji

Napsat odpověď