JAK SE ZBAVIT PLCHA

Plch zahradní

Plch zahradní

Plch je poměrně dlouhověké zvíře které se může dožít až 15ti let.

Plch velký je nejrozšířenějším druhem plcha u nás. Může dosahovat velikosti veverky, má huňatý ocas. Žije v lesích, parcích a zahradách, a občas se zabydlí i v nějaké chatě nebo chalupě poblíž lesa.

Plch lesní je menší plch s huňatým ocasem, který se jak už název napovídá vyskytuje v lese.

Plch zahradní je jedním z našich nejohroženějších savců.  Na bocích hlavy vedle očí má výrazné tmavé pruhy. Od plcha lesního ho poznáte podle tenkého ocásku zakončeného štětičkou.

9 komentářů

 1. -
  – / 11-10-2011 / ·

  Dobrý den,
  co prosim vas doporucujete na plchy??
  dekuji za odpoved
  Pragl

 2. Jarda
  Jarda / 4-14-2013 / ·

  Můžete použít i obyčejné pasti na myši. Plch miluje jahodovou marmeládu a slepě za ní jde. Ale je to ověřené s pravou domácí, nevím jak by ragoval na ty ochucené želatiny z Lídlu.

 3. vlasta cermakova
  vlasta cermakova / 7-27-2014 / ·

  Dobry den na chate jsme meli hnizdó plchu pred 2roky jsme vymenili kompletne podlahy rok byl pokoj na pude mame elektr plasicku.Byla jsem stastma ue tam nejsou pred 2dny vlezla az do loznice .

 4. los karlos
  los karlos / 9-16-2015 / ·

  Zdravím, minulý týden jsme s manželkou koupili sklopnou past na plchy v e vašem obchodě, jako návnada posloužila domácí marmeláda.. ráno byl chycený a odskákal v e Velké bystřici u hřbitova….

 5. ludek
  ludek / 7-11-2016 / ·

  Přátelé, máme je na chalupě také a jediná zaručená metoda je
  past na krysy- návnada kešu oříšek a pak vzduchovka

 6. Johan
  Johan / 7-26-2017 / ·

  Díky, nedomyšlenému chránění se plchové nevídaně rozmnožili. Nyní jsou v obydlích i tam, kam by se v minulosti neodvážili a jsou drzejší a drzejší. Likvidujeme je tak, že je nalákáme nad nádobu s vodou, kdy na tyč dáme kousek jídla. Plch skočí na tyč která se otočí, a on spadne do nádoby s vodou. Je to sice drastické, ale kdo zažil dovolenou s plchem to pochopí. Noci bez spánku, rozhrabané jídlo, a to i ve dne na stole, a vyzývavá drzost těchto „návštěvníků“, z člověka udělá cynického likvidátora.

 7. Antonín Lužák
  Antonín Lužák / 8-3-2018 / ·

  Chytil som ich na povale 9 kusov. Použil som pascu na potkanov a návnadu som dal orech. Potom som ich vypustil asi 5 km do lesa. Nechcel som použiť vzduchovku. Je to pekné zvieratko len treba mať s ním trpezlivosť. My sme mu zabrali jeho územie. Buďme k prírode tolerantní.

 8. Ingrid
  Ingrid / 11-27-2018 / ·

  Již druhý úlovek v relativně novém autě. Do pasti na myš. Na veku a druhý na chleba. Jsem zvědavá kolik jich v autě ještě mám. Bydlíme v přírodě ale auto je na noc v garáži. Auto vždy zavíram. Zvířátka vypuštěna pár km od baráku.

Napsat odpověď