Jak se zbavit holubů

Jak se zbavit holubů

Popis holuba

Holuby, které dnes vidíme kolem nás, jsou potomky dřívějšího holuba skalního a taktéž potomky ztracených holubů domácích. Proto je velmi nesnadné popsat přesně jejich zabarvení a další rysy. Vyskytuje se totiž velké množství odchylek jejich základních rysů. Dospělec dosahuje průměrně hmotnosti 300 g a délka těla: 33 cm.

Kde se holubi vyskytují

Holub domácí zdivočelý bývá chován v holubnících, jejichž četnost v dnešní době značně poklesla. Také je běžným obyvatelem měst. Holubi si svá hnízda staví jak na stromech tak i na balkonech, okenních římsách, opuštěných půdách, pod mosty atd.

Holubi často zněčišťují fasády domů.
Holubi často zněčišťují fasády domů.

Jak se holubi rozmnožují

Holubi se rozmnožují celoročně. Jsou-li však kruté zimy, nerozmnožují se. Samice po každém oplodnění klade dvě vejce, z kterých se po 17 dnech od nakladení líhnou mláďata. Ta už po 14 dnech po vylíhnutí jsou schopná letu.

K pohlavní dospělosti dozrávají holubi zhruba po pěti měsících. V péči o mláďata se samec se samicí střídají. Dokud jeden z páru neuhyne, jsou si holubi věrní. Dožívají se až 20 let.

Jak holubi škodí

Holubi jsou přenašeči nemocí jako je partifus, ornitóza, tuberkulóza, toxoplasmóza salmonelóza a další. Často se stávají hostiteli pro nejrůznější parazity. V jejich hnízdech přežívají nejrůznější druhy roztočů, mezi ty nejčastější patří klíšťák holubí a čmelík kuří. Také jsou hostiteli viru klíšťové encefalitidy.

Kromě toho, že jsou holubi zdrojem mikrobů, plísní a parazitů, také přinášejí problémy alergikům. Nemocný či mrtvý holub se stává snadnou kořistí pro kočky, které mohou případné nákazy přenášet dále na zvířata i lidi.

Holubí trus znečišťuje fasády domů, ničí historické stavby i sochy a ucpává okapy. Když jsou holubi ve skupině, jejich hlučné chování být velmi nepříjemné.

Kromě toho, že jejich kyselé výkaly poškozují budovy, sochy a ucpávají okapy, škodí stavbám holubi také vyzobáváním vápna a drobných kaménků z malty, použité ve spárách. Tyto kaménky jim totiž pomáhají v žaludku rozmělňovat potravu.

Vzhledem k míře škod, které jsou schopni holubi způsobit, je označení okřídlené krysy z divadelní hry Stardust memories od Woodyho Allena velmi příhodné.

Holubi často znečišťují i sochy.
Holubi často znečišťují i sochy.

Čím se holubi živí

Potrava holubů se mění podle ročních období. Nezastupitelnou složkou jejich jídelníčku jsou různá semena rostlin a luštěniny. Také konzumují odpadky z lidské potravy a hmyz.

Jak se zbavit holubů

Abyste předešli nepříjemné přítomnosti holubů, doporučujeme následující opatření. Vhodné je omezit dostupnost potravy. Pokud nebudete na parapety balkonu sypat krmení pro ptáky, nebudou mít holubi potřebu na balkón létat. Sedání a hnízdění na stavbách můžete zabránit pomocí sítí proti ptákům nebo pomocí speciálních hrotů proti dosedání ptactva, různých pachových a lepových odpuzovačů, i ultrazvukových plašičů holubů.

Hroty proti holubům

Poměrně spolehlivý způsob jak zabránit holubům v sedání na římsách, parapetech a trámech. Musíte vybrat kvalitní hroty, které jsou opravdu husté, a v případě že je římsa široká je potřeba dávat hroty v několika řadách. Bolubovi stačí opravdu malý prostor, a někdy můžete vidět, jak i holub sedí mezi hroty (pokud jsou řídké), nebo těsně vedle nich (pokud jsou špatně umístěné).
Nevýhodou hrotů proti holubům je nepěkný vzhled a poměrně vysoká pracnost a obtížnost instalace. U větších staveb je rozhodně lepší nechat instalaci na odborné firmě, která hroty dodá i namontuje a měla by ručit za to, že je namontuje tak, aby holubům opravdu zabránili v dosedání.
Výhodou hrotů proti holubům je spolehlivost a dlouhodobá funkčnost bez potřeby hroty nějak upravovat nebo obnovovat.

Hroty proti hulubům
Hroty jsou účinnou ochranou před dosedáním holubů. Působí ale dost neesteticky.

Sítě proti holubům

Sítě proti holubům se používají pro ochranu členitých fasád budov v místech s vysokým výskytem holubů. Používají se také na balkony. Japonské sítě proti holubům jsou vyáběny z tenkých vláken, aby působily co nejméně rušivě.
Nevýhodou sítí proti holubům je jejich vzhled. I když se výrobsi snaží, a například japonské sítě proti holubům jsou z interiéru téměř neviditelné, tak na zasíťovaném balkoně nebo terase se nesedí už tak příjemně. Další nevýhodou v případě použití na balkoně je to, že se z balkonu nemůžete vyklonit.
Výhodou sítí proti holubům je jejich opravdu 100% účinnost, rychlá montáž a dlouhá životnost.

Sítě proti holubům
Sítě proti holubům jsou někdy jediným řešením.

Lepové odpuzovaše holubů

Jde o lepivý gel prodávaný pod názvem Bird proof gel, který holuby odrazuje od dosedání na ošetřené plochy tím, že se do něj lepí a je jim to nepříjemné.
Nevýhodou gelu proti holubům je, že se časem zanese prachem a špínou a je potřeba ho obnovit. Další nevýhoda je, že se poměrně špatně sundává.
Výhodou gelu proti holubům je spolehlivost a hlavně nenápadnost. Právě kvůli tomu se často používá na sochy, kde by bylo použití hrotů nebo sítí nevhodné.

Bird proof gel
Bird proof gel

Pachové odpuzovače holubů

Repelenty proti holubům odpuzují holuby svým pachem. Nastříkáte na plochy, kde chcete zabránit holubům v pobytu. Holuby zápach odpuzuje, a na ošetřených místech se nezdržují. Repelenty proti holubům ale nefungují tak, že by se ošetřenému balkonu nebo parapetu holubi obloukem vyhýbali. Může se stát že si na parapet nějký holub i sedne, ale rozhodně se tam nebudou zdržovat dlouhodobě, nebo tam dokonce spát.
Nevýhodou repelentů proti holubům je jejich nižší účinnost ( odpuzují pouze pachem který je holubům nepříjemný. Zabraňuje jim ale pouze v dlouhodobém pobytu) Další nevýhodou je krátká doba účinku – po každém dešti je potřeba repelent nastříkat znovu.
Výhodou repelentu proti holubům je snadná aplikace a diskrétní vzhled – není poznat že je nějaký repelent aplikován.

repelent proti holubům
Repelent proti dosedání holubů.

Pohledové plašiče holubů

Sem patří například i CD disky zavěšené na balkoně, profesionálnější balón na plašení ptáků, nebo makety havrana, které holuby také odpuzují. Prodávají se ve dvou provedeních – maketa sedícího havrana, která je nehybná a maketa létajícího havrana, která se po zavěšení ve větru pohybuje. Pohyblivá maketa je o něco účinnější, protože působí přece jen o něco realističtěji.
Nevýhodou optických plašičů holubů je že si na ně holubi mohou časem navyknout a přestanou jim vadit. Další nevýhodou je vzhled – houpající se CDčka, balony nebo plastové makety nepůsobí na balkoně příliš esteticky.
Výhodou optických plašičů holubů je snadná a rychlá aplikace.

Elektrické pásky proti ptákům

Dalším osvědčeným a účinným způsobem jak se zbavit holubů jeeElektrická páska – Shock Tape proti ptákům. Jde o bezpečný a humánní elektronický odstrašující systém. Průhledná lepicí páska má šířku 4 cm a jsou do ní zapuštěny dva tenké ploché hliníkové dráty. Páska funguje na podobném principu jako elektrické ohradníky.

Ptáky odpuzuje ptáky pomocí slabých elektrických výbojů, které v pravidelných intervalech vysílá do okruhu. Ptáci se při kontaktu s páskou leknou, odletí pryč a časem se začnou chráněnému místu úplně vyhýbat. Ptáky neusmrtí ani jim nezpůsobí zranění.

Nevýhodou bird free misek proti holubům je poměrně vysoká cena a potřeba umisťovat pásky blízko vedle sebe aby holubi nesedali mezi ně.
Výhodou elektrických pásků proti holubům je vysoká účinnost, na stavbách nepůsobí rušivě, a působí dlouhodobě.

Elektrická páska spolehlivě odradí holuby od dosedání na chráněné plochy.

Akustické a ultrazvukové plašiče holubů

Na holuby působí účinně také kvalitní ultrazvukové odpuzovače. Na balkony se prodávají i akustické odpuzovače, ale ty jsou slyšitelné i pro lidi a často si na jejich použití stěžují sousedi kterým pískání vadí.

Odchyt a likvidace holubů

Holub není brán jako klasický škůdce, ale jako zdivočelé domácí zvíře, proto je odchyt holubů možný pouze pokud je povolen, a odchycené ptáky lze usmrcovat jen v souladu s platnými právními předpisy.

Veškeré texty i fotografie na webu forum.pasti.cz jsou chráněny autorským právem.
Bez souhlasu majitele webu www.pasti.cz nelze použít žádnou fotografii, článek, ani jinou část prezentace.

Kompletní sortiment přípravků proti holubům najdete na www.pasti.cz/ochrana-proti-ptakum

ZDE SI MŮŽETE VYMĚŇOVAT SVÉ ZKUŠENOSTI Z BOJE S HOLUBY.

49 komentářů k: “Jak se zbavit holubů

 1. Holubů se dá zbavit několika způsoby. Můžete si najmout firmu, která je odchytí do klecí, nebo nainstaluje ochranné sítě. Dá se také chránit pomocí hrotů, které ji zabrání sedání nebo se může použít i postřik, který holuba odpuzuje. Já jsem řešil odchyt holubů do klecí deratizační firmou.

 2. Dobrý den Davide,
  za jak dlouho si holubi na houpajícího krkavce zvykli?

 3. Dobry den prisel jsem na to jak ty potvurky vystrasit
  aby nesedali na parapet staci plastovy krkavec volne privazany (zaveseny) na vlasec aby vypadal ze je v pohybu. A funguje to !!!!! Pokud chcete obrazek napiste na mail a poslu vam ho 🙂

 4. Dobrý den,
  i když je holub přenašečem chorob není brán jako škůdce, ale jako zdivočelé domácí zvíře, protože holubi kteří létají ve městech jsou pomomci holubů kteří v minulosti uletěli nějakým chovatelům.
  Proto holuby nemohou hubit pracovníci deratizačních firem.
  Myslivci ale holubi střílet můžou.
  Jak je to se zákonem o zbraních a povolení střelby ve městě to nevím.
  Určitě to není ideální způsob jejich likvidace, ale omezovat počty bolubů ve městech je velmi těžké, a kdyby se to neřešilo, tak se holubi za pár let nekontrolovatelně přemnoží.

 5. Dobrý den, každou neděli v Ceském Brodu pořádají desítky rádoby myslivců střelbu na poletující holuby a vše co se pohne. Myslíte někdo že tento krok mysliveckého združení je legální a v souladu se zákonem o zbraních ? Je tento způsob vůbec humání ? Co na takové praktiky říkají ochránci přírody ? Holubi sice létají po památkách ale tento způsob myslím že obyvatelé nesou hůře něž přítomnost holůbů. Psal jsem starostovi ale bylo mi zděleno jen že je to nutné. Kdo bude další na odstřel ??????

 6. Dobrý den, havran se dá přilepit oboustrtanou lepící páskou nebo kapkou akrylu nebo silikonu.

 7. Koupil sem 2 ks havrana a potřebuji je připevnit na parapet zvenčí! Čím se dápřilepit, nebo jinak připevnit aby se to pak dalo snadno odstranit!!!
  Děkuji.

 8. Dobrý den .Chtěla bych se optat na následující.Bydlíme v malometrážnim bytě od města a na půdě se zabydlelo mnoho holubů.Město po 15 letech otvory ve zdi zadělalo,na půdu nasypali vápno a na půdě zůstalo mnoho holubů,kteří tam zůstali a pochcípalo to tam.Další se nadále u střechy slétávají.Bojíme se nákazy která může vzniknout z toho všeho.Jsou zde malé děti a nemocní lidé a město nad vším zavírá oči a prý toto opatření stačí.Chtěla bych se zeptat,co se s tímto dá dělat.Malometrážní byty jsou staré málo přes 15 let a je to tu neunostné.Děkuji za odpověď.Helena

 9. Dobrý den, prosím o radu. Na půdě mám holuby, nemohu se jich zbavit, už jsem zacplatía kdejakou škvíru. Nemohu najít kudy tam lezou. Je to v domě, kde nebydlím, tak tam nemohu denně chodit.. Jen uklízím. Kdo by něco účinného poradil. Děkuji Dáša

 10. Dobrý den, existují ultrazvukové odpuzovače ptáků, nebo spreje které je odpudí, ale pokud již mají v hnízdě vajíčka, tak je neodpudíte ničím. Jedině počkat až se vylíhnou a odletí pryč a poté otvor zakrýt.

 11. Dobry den.
  Uhnizdili se mi ptaci pod venkovni izolaci pod strechu.
  Jakym zpusobem je mohu dostat ven, abych mohl diru zakryt? Existuje treba nejaky sprej ktery by pomohl, abych je vypudil z hnizda?
  Dekuji za radu!

 12. Dobrý den,
  mističky je třeba umístit podle typu ptáka kterého chcete odpudit. Maximální vzdálenost misek by neměla být větší než je rozpětí křídel plašeného ptáka (čím větší pták, tím větší mohou být vzdálenosti mezi miskami).

 13. Dobry den . Mam dotaz ,jak daleko od sebe se mysticky umistuji ?

 14. Dobrý den, to se nám opravdu ještě nestalo. Jediná záporná reference byla způsobena tím, že zákazník umístil mističky pod markýtu a holubi sedávali nahoře na markíze. Po přesunuití mističek na horní kryt markýzy holubi zmizeli.
  Sundali jste z misek horní plastový kryt aby se mohla hmota z miosek volně odpařovat?
  Pokud ano, poprosil bych Vás o foto holuba sedícího na mističce nebo v její těsné blízkosti na mail info@pasti.cz
  Pokud by bylo zboží opravdu nefunkční, není problém ho zaslat zpět a vrátit peníze.

  Petr Helekal

 15. Na mističkách Bird Free nám pravidelně sedají holubi a ani to s nimi nehne. 🙂

 16. Dobrý den, s elektronickými odpuzovači holubů byly natolik špatné zkušenosti, že jsme je stáhli z prodeje. Holub je z města zvyklý na hluk a plašiče mu často vůbec nevadí. Co proti nim na balkonech nebo parapetech opravdu funguje jsou sítě, ostny, nebo mističky bird free, které si zákazníci narozdíl od plašičů chválí..

  Petr Helekal

 17. Bydlím ve výškovém domě 13 podlaží=cca 45m. Máme problém s obyvatelem domu v 13 podlaží, který otevírá okno v kuchyni a krmí holuby, kteří na okno přiletí. Nad oknem ve výši cca 5 m je plochá střecha, kde by bylo možno umístit plašič tak aby směřoval na toto okno. Myslím, že dosah cca 10 m by měl postačovat. Můžete mi sdělit Váš názor. Případně navrhněte jiný plašič. Děkuji.

 18. Ještě bych chtěla doplnit, že před okny máme střížku z výtahu na které nejraději pobývají, takže jich máme okolo dost velké množství. 🙁

 19. Dobrý den,
  Prosím o radu či doporučení, jak se nejlépe zbavit holubů?
  Bydlíme v Praze v podkrovním bytě s okny i ve stropě, bohužel je zde velké množství holubů. Balkony nemůžeme téměř využívat, parapety a i okna ve stropě jsou totálně zaneřáděná. Holubi nás i budí, když se nám „promenádují“ po oknech nebo po parapetech.
  Prosím o radu jak nejlépe se jich zbavit.
  Děkuji

 20. Dobrý den, statické siluety dravců většinou ptáky odradí jen na nějakou dobu, časem si ptáci zvyknou a přestanou se jich bát. Dle referencí od zákazníků máme nejlepší zkušenosti s 2 typy ultrazvukových plašičů ptáků.
  Buď přístroj se solárním dobíjením účinný na 1000m2 solární ultrazvukový odpuzovač ptactva
  a nebo přístroj vhodný na balkony a terasy na 30m2 Oba přístroje jsou pro lidi neslyšitelné. ultrazvukový odpuzovač ptactva

 21. Zdravim, muzete poradit, prosim, zpusob, jak odpudit sykorky? Soused si postavil na balkone budku a od te doby mi sykorky klovaji do siti na oknech, ktere prakticky znicily. Siluety, elektronika, ruzne mechanicke plasice nefunguji a ja nechci neustale kupovat novou sitovinu. Diky za odpoved.

 22. Dobrý den, trvanlivost gelu záleží hlavně na prašnosti okolního prostředí. Ve většině případů vydrží tak 3 měsíce od aplikace. K použití na podlahu je ale naprosto nevhodný – chodit se po něm nedá – odpuzuje ptáky tím, že se k němu lepí, proto tam přestanou létat. Člověk by gel rozšlapal a roznesl na botech po okolí..

 23. Dobrý den, rád bych se zeptal na Bird Proof gel – jak dlouho vydrží aplikovaný (po jaké době je nutno nanést znovu) a pokud se nanese na podlahu balkonu (materiál „teraso“), zda se po něm dá příležitostně chodit.

 24. Nejlepší řešení na holuby je síť, speciálně na balkóně v paneláku nic jiného nepomůže. Tyto ultrazvukové plašiče budou dobré v administrativních budovách, ale k bytu/domu bych si jej nedal kvůli domácím zvířatům. Sice nejsem zvěrolékař, ale rozhodně mají holuby podstatně horší sluch než psy a kočky (předpokládám, že i lidé), proto bych volil řešení raději jiné.

 25. Dobrý den, abych pravdu řekl tak zatím nemám reference ohledně volavek. Zákaznící ho berou většinou na holuby, špačky, datly, strakapoudy, vlaštovky a podobné běžné ptáky..
  V těchto případech funguje spolehlivě.
  Na volavky je určen přístroj WK 0052, který má vzadu na ovládacím panelu přímo frekvenci na volavky.

  Petr Helekal

 26. Dobrý den,funguje ultrazvukový plašič ptáků taky na volavky?

 27. Dobrý den,
  já se potýkám s holuby takřka neustále. Měl jsem na balkoně CD, potom havrana, plašil jsem je vodou, ulítli a opět se vrátili. Zkusím plašič Weitech, pokud nezabere, nezbývá mi nic jiného než prak :-).
  Pepa.

 28. Dobrý den,
  ppokud máte na mysli tento plašič: Ultrazvukový plašič ptáků, tak tento odpuzovač ptactva je určen k připevnění na zeď – má jen jeden reproduktor a zvuk je z něj vysílán jen jedním směrem, proto je ideální ho umístit někam na stěnu domu, aby vysílaný zvuk směřoval přímo na plochu kterou chcete před ptáky chránit.
  Má poměrně malý dosah – asi 8metrů a je určen spíš na balkony, terasy, …

  Účinější výrobek je tento: ultrazvukový solární plašič ptáků
  má 4 reproduktory, takže se ultrazvukové signály šíří do všech směrů a má dosah 20metrů, takže ochrání před ptáky zhruba kruhovou plochu o průměru 40m.
  Ten může stát na stole, nebo se může zavěsit na konstrukci pergoly. Když svítí slunce, dobíji ho solární článek, když je déle než dva dny pod mrakem, je třeba ho připojit k síti. Popřípadě může být připojen k elektrice stále..

  Petr Helekal

 29. Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestly zařízení ultrazvukový plašič ptáků funguje jen tak položené na stole v pergole, nebo musí být pověšené na zdi v předepsané výšce tak píšete v návodu? Děkuji za odpověd Mirek

 30. Dobrý den, jaký dosah má elektronický plašič ptactva Weitech ? Bydlíme pod střechou v centru a chtěli byjsme se zbavit všudypřítomných holubů kteří prespávají nebo hnízdí na střeše a sousedních balkónech, působí rušivě a bojíme se trusu z půdy a ze střechy . Můžete doporučit nějaký účinný přípravek? Odchytovou klec na střechu nechceme.

 31. Dobrý den, na drůbež by měly fungovat stejné plašiče jako na ptáky.
  Petr Helekal

 32. Dobrý den,
  solární plašič ptáků je primárně určen do vinic a sadů, ale zákazníci si ho hodně berou na střechy domů, několik kusů jsme dodávaly do továrních hal, kde jim létali a hnízdili ptáci, a plašiče fungovaly dobře i v budově. Pro lidi jsou neslyšitelné, pro ptáky jsou slyšitelné o intnzitě 120dB.
  Uzavřený nebo částečně uzavřený prostor je spíš výhodou, protože ultrazvuk se stejně jako klasický zvuk od tvrdých překážek odráží, a tím se účinek umocňuje.
  Jen v budově musí být plašič zapojen stále do sítě – solární panel funguje jen když na něj přímo svítí slunce. Světlo mu nestačí…

  Pokud budete plašič používat, je vhodné ho nechat běžet i z jara když ptáci začínají hnízdit. Jakmile pták sedí v hnízdě, bývá velmi obtížné se ho pomocí plašiče zbavit. Pokud tam jen posedávají a přespávají, není s vypuzením holubů problém.

  Petr Helekal

  Účinný dosah plašiče je +-20m takže vystačí na plochu asi 1200m2

 33. Dobrý den,
  Chci se zeptat na Vámi nabízený solární ultrazvukový odpuzovač ptáků(v
  nabídce za 3890,40 Kč). Je vhodný i pro budovy? Potřebuji zamezit sídlení
  holubů na 4 patrové zastřešené tribuně (ocelová konstrukce). Půdorysná
  plocha cca 725 m2. Jedná se hlavně o zimní období (listopad až březen).

  Děkuji za odpověď,

  Karel Hejtman

 34. myslím že ve vašem případě pomuže vzduchovka,ja to udělat nemužu bydlím ve městě ale vy s toho mužete mit ještě i užitek

 35. Dobrý den mužu se zeptat co mam udělat s holubi kteří mně každy večer spí na střeše mam drubež a oni vždy doletí z věže nažerou jse a jdou spat ke mně na štřěchu jsou nekroužkovaní a je jich asi 20,mohl by jste mně někdo poradit jakou past na ně mam udělat?

 36. Dobrý den,
  máte na mysli nejspíš Bird Proof gel
  Je to bezbarvý čirý lepivý gel, který je ptákům nepříjemný právě tím, že lepí.

  Petr Helekal

 37. Dobrý den,
  co je to za gel, který vám na holuby zabral? Smrdí nějak, nebo je to otráví jak ty gely na krtky?

 38. Já zkoušela všechno sprej, plašič, maketu havrana. Sprej nic moc, plašič fungoval bezbavdě, ale asi jen 14 dní, a havran tak týden než se na něj holubi zvykli že se nehýbe. Potom na nějakou dobu pomohlo když jsem havrana pověsila na šňůrku aby se houpal ve větru. Poslední asi dva měsíce mám na zábradlí gel proti desedání ptáků, a je to super. Nesedl tam ani jeden. Jedinou nevýhodou je, že se nemůžu o zábradlí opřít, ale to je malá daň za to, že už mám od těch potvor klid.

 39. Dobrý den,
  s plašičem mám podobnou zkušenost – holubům vůbec nevadil 🙁 zaplašil akorát tak vrabce a jiné drobné ptáky. Ale sprej proti holubům mi zabral parádně. Když se po nějaké době začnou holubí potvory vracet, tak jen přestříknu parapet a zábradlí a zase je klídek. Dřív jsem zkoušel věšet na balkon cédéčka, ale na holuby to fungovalo tak dva dny než to prokoukli.

 40. Dobrý den,
  zakoupila jsem u vás elektronický odpuzovač ptactva Weitech a Sprej proti dosedání holubů…na nastříkaném parapetu
  vedle zapnutého odpuzovače sedí holoubek a vesele si klepe nožkou do rytmu :o). Asi jsem si měla za těch 738 korun koupit raději prak :o)
  S pozdravem a přáním hezkého dne
  Hudecová Dušana

 41. Dobrý den,
  někteří nepoctiví prodejci plašič prezentují jako „ultrazvukový“ což není, protože je normálně slyšitelný i pro lidi – jedná se o normální akustický plašič.

  Že by někdo uváděl, že plašič vydává zvuky pouze při pohybu s tím jsem se ještě nesetkal – plašič žádné pohybové čidlo neobsahuje, takže je nemožné aby nějak reagoval na pohyb…

  Používáme ho doma na terase – máme ho regulátorem hlasitosti puštěný asi na poloviční výkon, a když sedíme na terase, tak ho úplně vypínáme.
  Některým zákazníkům stačí ho mít puštěný skoro neslyšitelně a mají od holubů klid, jiní píší, že ho mají naplno, a stejně občas nějaký hopub přiletí – záleží asi na hlučnosti okolního prostředí a navyklosi holubů na hluk…

  Petr Helekal

 42. Dobrý den pane Helekale,

  objednal jsem si u Vás o v tomto týdnu obdržel elektronický odpuzovač ptactva Weitech. Po jeho zprovoznění jsem zjistil, že po zapnutí trvale vydává onen nepříjemný zvuk. Když jsem tento výrobek hledal na internetu, někde jsem četl, že tyto zvuky vydává v okamžiku, kdy senzor zachytí pohyb. Je pravdou, že tato informace na Vašem webu není. Ale jelikož jste měl tento výrobek při porovnání s jinými prodejci nejlevnější, objednal jsem jej u Vás.
  Prosím Vás o sdělení, zda má plašič skutečně trvale vydávat nepříjemné zvuky, anebo se má uvést do činnosti jen v okamžiku, kdy je v jeho okolí zaznamenán pohyb.

  Děkuji Vám za brzkou odpověď.

  J. Pavlík

 43. Dobrý den,
  ano elektronický plašič ptactva Weitech je určen zejména na holuby. Funguje tak, že vysílá ptákům nepříjemné zvuky a tím je odradí od posedávání na vašem balkoně případně jiné chráněné ploše..

 44. Dobrý den,jak funguje elektr.plašič Weitech? Funguje to na holuby?
  Děkuji

 45. Dobrý den, plašič ptáků Weitech je pro psy i pro lidi slyšitelný v závislosti na nastavení intenzity. Nemám s tímto osobní zkušenost, protože doma nemáme psa, v návodu o psech výrobce taky nic neudává, ale myslím si, že pokud by měl pes plašič těsně u sebe, tak by se mu to asi příliš nelíbilo..

  Petr Helekal

 46. Jak reagují na elektronický odpuzovač ptactva Weitech psi?

 47. Dobrý den,
  plašič ptactva Weitech nesmí být umístěný na přímém dešti. Nějaká odstříknutá kapka vody na balkoně mu nevadí, ale na déšť není stavěný. Měl by být někde pod stříškou.
  Pokud použijete kvalitní alkalické baterie vydrží v plašiči 2-3 měsíce.

  Petr Helekal

 48. dobrý den měl bych dotaz na elektronický odpuzovač ptactva Weitech je možno
  ho nechat venku na dešti? bebo je potřeba ho vložit do nepromokavé schránky? a jak dlouho asi vydží v provozu na baterie? děkuji za odpověd jde mi
  hlavně o plašení holubu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *