Jak se zbavit pavouků

Pavouci jsou v zásadě užitečná stvoření. Loví mouchy i jiný hmyz a, alespoň podle pověr našich babiček, nosí štěstí. Ale opakujte si to ve chvíli, kdy na vás pavouk nečekaně vykoukne z vany nebo ze stropu nad postelí. Chcete se pavouků v bytě zbavit? Přečtěte si, jak na to.

Pokud jde o pavouky, mají Češi štěstí. Na smrtelně nebezpečné druhy, jako jsou černé vdovy nebo poustevníci, v našich končinách nenarazíte. Jediným jedovatým pavoukem který vás v ČR může kousnout je zápřednice jedovatá. Ta se však nejraději drží mimo lidské příbytky a její kousnutí navíc není nikterak vážné – připomíná třeba kousnutí od ováda a zvýšenou pozornost by mu měli věnovat hlavně alergici. Pokud vás to zajímá, můžete si přečíst jak vypadají a bolí kousnutí od nejjedovatějších pavouků na světe.

Druhy, které si oblíbily české interiéry, jsou ale ještě nevinnější: najdete mezi nimi pokoutníky (kteří v rozích pokojů tkají své sítě) nebo třeba křižáky (kteří vyhledávají hlavně vlhké sklepy). Lidem neubližují. Naopak – jsou to přirození dravci, a účinně tak vaši domácnost chrání před hmyzem.

Přesto není život s pavouky pro každého. A někteří lidé při zahlédnutí osmi dlouhých pavoučích nohou propadají panice. Patříte mezi ně? Přečtěte si, jak pavouky ze svého bytu dostat.

Dbejte na pravidelný úklid

Pavoukům svědčí hlavně vlhká a temná místa, stejně jako místa, kde budou mít klid. Nezapomínejte proto často větrat a pravidelně vymetat všechny kouty. I ty skryté. Máte-li zahradu, nenechávejte v okolí domu spadané listí nebo tlející posekanou trávu. Ve sklepě často větrejte, do oken dejte sítě proti hmyzu. Vyzkoušet můžete také ultrazvukový odpuzovač pavouků.

Pravidelný úklid pavoukům ztíží zabydlet se u vás doma a následně se tam rozmnožovat.

Odneste pavouka ven

Narazíte-li na pavouka (a nechcete-li ho zabíjet), zkuste ho „odchytit“. Rychle ho přiklopte hrnkem nebo zavařovací sklenicí, podložte ji papírem a pavouka pak opatrně vyneste ven.

Pokud to není nutné, pavouka nezabíjejte – chyťte ho, a odneste ven.

Vyzkoušejte babské rady jak se zbavit pavouků

Vyobte si domácí „protipavoučí“ rozprašovač. Naše babičky nedaly dopustit na směs vody a octu (kterou pak postříkaly všechny kouty a skuliny). Pokud vám ocet nevoní, použijte do rozprašovače místo octu mátu – pavouky prý odpuzuje taky a váš byt bude navíc příjemně vonět. Další možností, na kterou naše babičky nedaly dopustit, je citron. Prý stačí potřít místa, kde se pavouci často pohybují, citronem, a pavouci zmizí.

Chemie proti pavoukům jako poslední možnost

Nic nezabralo? Vyrazte proti pavoukům s účinným insekticidem proti pavoukům. Výhodou tohoto řešení je, že zlikviduje nejen pavouky, ale i jiný obtížný lezoucí hmyz třeba rybenky. Mimochodem, nezapomeňte přípravkem ošetřit také všechny možné úkryty, hůře dostupná místa, kouty, podlahy kolem stěn, praskliny, okolí podlahových lišt a podobně. Použít se dá také insekticidní dýmovnice, která například v garáži nebo sklepě zabije veškerý hmyz.

Veškeré texty i fotografie na webu forum.pasti.cz jsou chráněny autorským právem. Bez souhlasu majitele webu www.pasti.cz nelze použít žádnou fotografii, článek, ani jinou část prezentace.

Kompletní sortiment přípravků proti blechám najdete na www.pasti.cz/proti-pavoukum

V diskuzi níže si můžete vyměňovat zkušenosti z boje s pavouky.

2 komentáře k: “Jak se zbavit pavouků

 1. Dobrý den,

  přímo na pavouky není nejslabší WK 0523 ani WK 0180 vhodný

  Na pavouky fungují tyto plašiče:

  WK 0240 na baterie

  WK 0220 na baterie nebo do sítě

  WK 0300 zapojení do sítě.

  Několik hodin po zapojení plašiče začnou být pavouci jakoby dezorientovaní – padají z pavučin na zem ale neuhynou. Pouze jsou jak kdyby zmatení…

  Plašič je vhodné použít jako prevenci proti tomu aby nějací pavouci do místnosti lezli. Pokud jich už tam je velké množství, je lepší použít dýmovnici na hubení hmyzu, která zabije všechen živý hmyz v místnosti a suchý dým přitom nijak nepoškodí vybavení místnosti.

  Petr Helekal

 2. Dobrý den, mám dotaz na plašič pavouků je tento produkt vhodný k plašení pavouků (asi spíše hodně malých)? Jedná se o místnost cca 20m čtverečních, ale jsou zde skladovány různé krabice s věcmi, je zde závěs na okně, celkově je místnost hodně členitá. Je tento plašič vhodný a nebo by možná stačil i tento levnější? http://www.pasti.cz/elektronicke-plasice-weitech-23/plasic-mysi-a-chodiciho-hmyzu-wk-88-html Jedná se o sklepní prostor s betonovou podlahou (ale hodně zastavěnou), elektrika tam je. Do jaké části místnosti je nejlepší plašič dát (do rohu, doprostřed…)? Děkujii za radu. J. Veselý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *