JAK SE ZBAVIT MYŠÍ

myš

Popis myši

Myš domácí (Mus Musculus) je drobný hlodavec dorůstající velikosti 7 až 10 cm, vážící okolo 15 až 30 g. Má různorodé zabarvení, dokonce i bílé, avšak nejčastější jsou odstíny tmavě šedohnědé, přičemž břicha jsou světlejší. Myši mají protažený čenich, velké uši a poměrně výrazné oči připomínající korálky. Na každém chodidle jim vyrůstá pět prstů. Ocas těchto hlodavců je dlouhý okolo 10 cm, někdy je dokonce delší než jejich tělo. Jsou velmi schopní ve šplhání, dokonce umí vyskočit do výšky až 30 cm .

Výskyt myší

Tento hlodavec je rozšířený v podstatě na celém světě. Myš domácí je typická zvláště pro západní Evropu. Ve východní Evropě se setkáváme hlavně s poddruhem Mus musculus musculus. Tito živočichové žijí přirozeně na polích, v parcích, lesích a podobně. Do stodol, sýpek, domů, skladů, výrobních závodů a firemních objektů se stěhují na podzim, někdy i brzy na jaře. Některé myši v létě lidské stavby opouští, ale některé nikoli. K přesunu na jiné místo je obecně nejčastěji vedou zhoršené podmínky či nedostatek jídla. Přítomnost člověka jim však vůbec nevadí, jsou schopné si na ni velmi rychle zvyknout. Skrýše si vytváří i na půdách, v mezistropních prostorách a jiných zákoutích, malé populaci vystačí teritorium menší než 10 m².

Jak poznám, že mám doma myši?

Na místech, kde se vyskytují pravidelně, zanechávají myši trus, který poznáme podle černé barvy, délky 3 až 8 mm a šířky cca 3 mm. Pohybují-li se na prašných površích, zanechávají v něm stopy po ocasu a chodidle, také otírají hrany povrchu břichem. Můžeme pozorovat stopy po hlodání na potravinách, ale i plastových obalech, textiliích apod. Je-li populace velká, lze vycítit typický myší zápach.

Myši žerou

Myší večeře

Jak se myši rozmnožují

Pohlavní dospělosti dosahují myši přibližně po 6 – 8 týdnech po narození. Mláďata jsou čerstvě po narození slepá, holá a váží asi 1 g. Samička je březí asi tři týdny, po stejnou dobu je schopna po vrhu mláďata krmit. V jednom vrhu se rodí 6, některé zdroje uvádí až 10, mláďat. Za 12 měsíců může mít samička 6 – 10 vrhů. Myši se běžně dožívají 1 roku, někdy déle.

Jak myši škodí

Narazí-li myši na zdroj potravy, jsou jej schopny, zvláště při velkém zamoření, poměrně rychle zkonzumovat. Jedna myš sežere až 5 g potravy za den. Tito živočichové znečišťují svým trusem a močí potraviny a jiné plochy, kde se často pohybují. Zároveň vytvářejí zapáchající prostředí. Často okusují i nestravitelné věci jako jsou obaly, linoleum, svíčky, igelit, plasty, textil, papír, izolační materiál i izolace elektrických kabelů, jejichž vyskratování potom může způsobit značné škody. Při pobytu v domě nás myši mohou rušit nepříjemným šramotem. Myši jsou známými přenašeči choroboplodných zárodků, např. od původců tyfu apod.

myš okusuje kabel

Čím se myši živí

Při svých nočních výpravách za jídlem se tito hlodavci spoléhají především na svůj perfektně vyvinutý čich. Oči využívají jen minimálně, mají je nedostatečně vyvinuté. Obvykle dávají tito
škůdci přednost rostlinné stravě. Očekáváte-li, že nastražíte kousek sýra do pastičky a myš po něm skočí, budete z výsledku nejspíš zklamaní. Nejčastěji totiž konzumují obilí, zeleninu, ovoce, hmyz a většinu lidských potravin. Myši ke svému životu nepotřebují příliš vody. Bez vody přežijí myši i několik dní. Většinou jim postačí voda obsažená v potravinách, nebo kapky vody zkondenzované na trubkách.

Jak se zbavit myší

Základ je prevence!
Abychom nemuseli řešit otázku: Jak se zbavit myší?, dodržujeme v první řadě základní hygienická opatření.

 • Odpad ukládáme tak, aby se k němu myši nedostaly.
 • Omezujeme dostupnost zdrojů potravy v místnosti a dbáme na správné skladování. Doma potraviny skladujeme tak, aby se k nim myši nedostali, krmivo pro hospodářská zvířata je vhodné skladovat v plechových sudech.
 • Odstraňujeme zbytky krmiv po hospodářských zvířatech.
 • Zjistíme kudy se myš do objektu dostala, a otvory utěsníme betonem nebo speciální těsnící hmotou která zabrání myším v pronikání do budovy.
 • Nenecháváme otevřené dveře kudy by se mohla myš do domu dostat.
 • Jako prevenci můžeme do objektu umístit ultrazvukový plašič myší, který myši odradí od toho aby se do domu nastěhovaly.
 • Při monitoringu výskytu myší se dají položit deratizační staničky s neotrávenou návnadou, nebo mechanické pasti na myši. Následně staničky nebo pasti kontrolujeme a když zjistíme úbytek návnady nebo myš chycenou v pasti, musíme co nejdřív začít řešit jejich likvidaci. Deratizační staničky na myši a nástrahy do nich

Hubení myší pomocí pastiček na myši

Myší se můžeme poměrně snadno zbavit pomocí mechanických pastí na myši. Nejoblíbenější je klasická dřevěná past na myši. Chytit myš do pasti není žádný problém, protože myši narozdíl od potkanů nebo krys nemají strach z nových druhů potravy (neofobii), takže je do pastiček můžete chytat jednu po druhé. Je ale potřeba dodržovat pár základních pravidel.

 • Použít vhodnou návnadu – Ideální je opečená chlebová kůrka, která po zatvrdnutí v pasti drží opravdu pevně. Úspěšní budete i s ořechem.
 • Past na myši správně nastražit – jistící tyčinka musí bát co nejvíce na kraji návnadového plíčku, aby byla past opravdu hodně citlivá.
 • Důležité je i správné umístění pasti. Past nikdy nepokládejte doprostřed místnosti. Myš chodí kolem stěn, a v zákoutích kde si připadá bezpečně. Proto i pasti musíme dávat těsně ke stěnám a do rohů a koutů místnosti.
 • Pasti můžete nastražit do deratizačních staniček, ve kterých se myši cítí bezpečně, a navíc past není na očích.
Dřevěná past na myši

Dřevěná pastička na myši

Hubení myší pomocí deratizačních nástrah (rodenticidů)

Pokud je myší v objektu větší množství, nejvhodnějším způsobem jejich vyhubení je použití rodenticidů. Jsou to nástrahy s obsahem látky která ředí krev. Hlodavec uhyne do několika dnů po konzumaci návnady. Na trhu jsou přípravky obsahující Bromadiolon nebo Brodifakum. Na hubení myší jsou lepší přípravky obsahující jako účinnou látku Brodifakum, které na myši účinkuje lépe.

Do vlhkého prostředí jsou lepší parafinové bloky Ratimor, které lépe odolávají vlhkosti.
Do suchého prostředí naopak používajte gelové sáčky Ratimor, které myši lákají vlhkostí obsaženou uvnitř sáčků.

jed na krysy Kilrat

Jed na krysy a jiné hlodavce.

Deratizační nástrahy se umisťují do deratizačních staniček. Má to několik důvodů.
– Deratizační stanička zajišťuje, že nástraha lépe odolá vnějším vlivům.
– Uzamykatelné deratizační staničky snižují riziko nechtěného pozření nástrahy necílovými organismy nebo dětmi.
– Myši se v deratizační staničce cítí bezpečně a nástrahu tak v klidu skonzumují.

Než začneme pokládat pasti či deratizační staničky, je nutné odstranit z jejich okolí okolí pro myši dostupné a lákavé zdroje potravy, jinak by nemuseli deratizační nástrahu přijímat. (i když se výrobci nástrah snaží aby byly pro myši lákavé víc než cokoli jiného)

Deratizační staničky se umisťují podobně jako pasti podél stěn a do zákoutí kde se myši pohybují. Staničky pokládáme většinou ve vzdálenosti 10 m od sebe, při větším zamoření se doporučuje vzdálenost zmenšit přibližně na polovinu. Vždy se řiďte návodem na přípravku který do staniček dáváte.
deratizační staničky vždy označte nálepkou kde bude uvedeno jaký přípravek stanička obsahuje, a kdy byl položen. Po nastražení staniček proti myším je důležité pravidelně kontrolovat jejich stav. První kontrolu provádíme přibližně po 5 až 7 dnech. Poškozené nástrahy průběžně odstraňujeme
a vyměňujeme je za nové. Nástrahu doplňujeme do staniček dokud nedojde k úplnému vyhubení myší což poznáme tak, že ustane odběr návnady.
Pokud si všimneme, že nástraha ani po delším čase neubývá a zamoření hlodavci stále trvá, zkusíme staničky umístit na jiná místa, nebo změnit druh nástrahy.Při deratizaci je
nutné pravidelně odklízet výkaly po hlodavcích a vyhazovat uhynulé škůdce. Po skončení zásahu je důležité místa důkladně uklidit a následně vydezinfikovat.

Pokud budete pokládat jedy na hlodavce na své zahradě, vždy je pokládejte do deratizačních staniček! I když sami nemáte žádná domácí zvířata, může na zahradu přijít sousedova kočka, nebo přiletět nějaký pták. Dravci, kteří jsou velmi užiteční a sami v přírodě pomáhají snižovat množství hlodavců jsou na látky na ředění krve citliví, a protože látky neumí z těla odbourat, je pro ně velmi nebezpečné aby konzumovaly otrávené hlodavce. Proto pravidelně odklízejte otrávené myši i ze své zahrady.

Sova chytla myš

Dospělá sova sežere 3-4 myši denně

Hubení myší pomocí koček

Tento způsob hubení myší v dnešní době není příliš efektivní. Pokud bydlíte na vesnici, kde jsou kočky celé dny venku a potravu si shánějí samy, tak vám myši na zahradě vychytají, ale doma chované kočky jsou většinou dobře živené a myši berou spíš jako hračku než jako potravu. Proto se vám může stát že venku chytí myš, donesou si domů kde si s ní pohrají a myš jim potom třeba uteče.

Kočka a myš

Kočka a myš

Veškeré texty i fotografie na webu www.forum.pasti.cz jsou chráněny autorským právem.
Bez souhlasu majitele webu www.pasti.cz nelze použít žádnou fotografii, článek, ani jinou část prezentace.

 

Kompletní sortiment přípravků proti mmyším najdete na www.pasti.cz

ZDE SI MŮŽETE VYMĚŇOVAT SVÉ ZKUŠENOSTI Z BOJE S MYŠÍ.

54 komentářů

 1. karel kosina
  karel kosina / 7-1-2010 / ·

  jak na hryzce.

 2. vasik
  vasik / 7-12-2010 / ·

  Spis by me zajimalo jak se zbavit hryzcu. Hryzci mi likviduji veskere vysazene stromky, kanadske boruvky, ostruziny, maliny – sezerou koreny u vseho…zatim zkousim liquid gel universal a par jsem jich uz nasel chciplych, ale zda se, ze snad neubyvaji. Mate nekdo zkusenosti s temi samoobsluznymi sacky? Nebo ten gel profi? Potrebuju to nejspis nasadit ve velkem, ale zase mam strach, aby mi to nesezral pes, pripadne at nesezere chciple hryzce, ale to se da asi tezko uplne vyloucit…

 3. Ehrenberger
  Ehrenberger / 10-5-2010 / ·

  Nejlepší je lepidlo na myši.Na slovensku to mají všude , a jsou s tím lidé moc spokojeni-jen tady to lidé žel neznají .Myš se na to prichytí a máte po problému .Je to dovoz z itálie ,škoda ,že se o tom tady moc neví.

 4. Zde
  Zde / 6-22-2011 / ·

  Dobrý den.

  Ve Vašem internetovém obchodě jsem viděl plašiče myší různých výkonů. A mám jeden dotaz.
  Dokáže to plašit i za roh nebo přes zeď/dveře (místnost + chodby) ? Nebo každá místnost/chodba by musela mít vlastní plašic ?

  Děkuji za odpověď.
  Na shledanou.

 5. Aki
  Aki / 7-25-2011 / ·

  Plasice mysi sou dobra vec. Vetsina nefunguje pres zed a musi se koupit do kazde mistnosti. Nevim jak v CR ale tady v UK delaji i specialni balicky po trech (vyplati se to vic nez kupovat pouze jeden). Nektere plasice funguji jen na malou vzdalenost takze i do jedne mistnosti musite koupit vic nez jeden, ale vetsinou to pisou v informacich o vyrobku.

 6. Simča
  Simča / 11-10-2011 / ·

  Dobrý den,
  mám dotaz, do novostavby rodinného domu se nám nastěhovala myš a zabydlela
  se pod 8cm betonovou podlahou v polyesterenové izolaci, chtěli by jsme něco
  účiného a hlavně trvalého, líbí se nám plašič potkanů, myší, krys, netopýrů
  a lezoucího hmyzu WK 0300 , ale zajímalo by nás, jestli to pronikne i skrz
  tu podlahu a myš to vyžene a ještě jestli to proniká i skrz zdi? Píšete, že
  je to na 240m2, my máme 150m2, tak jestli to bude účinkovat a myši to opravdu vyžene?
  Děkuji s pozdravem Chytilová

 7. Michaela Jakubíková
  Michaela Jakubíková / 10-1-2012 / ·

  Dobrý den, máme problém – máme starý baráček, který je zevnitř obezděný itongem a nedávno jsem občas začali slyšet něco ve zdi – bude to v té mezeře mezi starou kamennou zdí a itongem – nejspíše myš. Existuje něco, jak se jich v tomto prostoru zbavit, dostat se k nim nijak nemůžem, leda zbourat všechny zdi. Máme také domácí zakrslé králíčky – v jiné místnosti, takže existuje něco na vyhnání myší, aby to nevadilo králíkům ve vedlejší místnosti? Děkuji, prosím odepište také na můj e-mail.

 8. petra
  petra / 12-3-2012 / ·

  dobry den, prosim vas, jak probiha deratizace mysi? ( nebo se tomu u mysi rika jinak?) bydlime ve tripatrove bytovce, ve tretim patre.. za dva dny jsme do klasickych pasticek chytli 10 mysi. dalsi se chytit nenechali ale porad tu jsou. lezou mi uz i do skrine v kuchyni kde mam testoviny atp.. kdyz bysme si pozvali deratizera, jak to udela, aby nam nepochcipali ve stupackach, pod vanou a podobne? tam by zacaly hnit a neni sance se tam dostat aby jsme je vyndali. dekuji za odpoved. prchalova

 9. petra
  petra / 12-3-2012 / ·

  takze se URCITE nestane ze by nam pochcipaly nekde zalezle v byte?

 10. petra
  petra / 12-3-2012 / ·

  moc dekuji za odpoved, mame dve male deti-pul roku a tri roky, proto se ptam. jeste jednou dekuji.

 11. Daniela
  Daniela / 3-13-2013 / ·

  Dobrý den, máme myš na půdě a v poslední době slyším, jak hrabe na stropě přímo nade mnou. Mám strach že se mi sem za chvíli prohrabe. K díře na půdě jsme dali misku s jedem a do toho jsme dali pár ořechů. Je to velmi nepříjemné, co s tím? Děkuji 🙂

 12. Daniela
  Daniela / 3-14-2013 / ·

  Dobrý den, tak jsme nakoupili 2 pastičky a dali jsme to přímo k díře kam chodí. Dali jsme k ní i jed. Dnes jsem to šla zkontrolovat a železná pastička tam vůbec nebyla …:) tak ani nevím, jestli je to myš, či co 🙂

 13. Alena
  Alena / 6-9-2013 / ·

  Dobrý den, v pokoji na půdě se nám ozývá kousání, ale žádný pohyb. Je to už 2 dny. z půdy je tam šikmina zateplení skelnou vatou a žádný přístup. Na půdu jsem dala otrávené zrní a pasti, ale není nic snězené, ani žádný trus. Střecha má 5 let tak snad to není nějaký tesařík. Chvílema to tak kouše, že si myslím že udělá díru i do sádrokartonu. Jsem zoufalá, jestli budeme muset sundat sádrokartony .

 14. Iva
  Iva / 7-4-2013 / ·

  Dobrý den, potřebuji poradit, jak se zbavit myší ve stáji u koní.
  Děkuji

 15. monika
  monika / 11-20-2013 / ·

  Dobrý den,máme starší domek,při rekonstrukci jsme nechali původní stropy
  (tzn.desky s mazaninou),které jsme snížily sádrokartonem.Asi před 2dny nám večer začalo něco běhat a škrábat na ten sádrokarton v mistnostech v blízkosti kominu,myslíme si že jsou to myši a bojíme se aby nám neprokousaly elektriku která vede po starem stropě.Prosíme o radu jak na ně!Děkujem

 16. Ivo
  Ivo / 5-22-2014 / ·

  Přeji dobrý den,

  obracím se na Vás s následujícím dotazem:

  Před zimou jsem si u Vás zakoupil ,,Plašič myší, hmyzu a pavouků bateriový WK 0240“ a používal jsem jej v kůlně u chaty bez přípojky el. proudu. Přístroj se až na cenu baterií osvědčil. Nyní jej používám uvnitř dřevěné chaty hlavně proti pavoukům a hmyzu a prozatím se zdá, že úspěšně (až na cenu baterií). Uvažuji proto o zakoupení ještě jednoho ,, plašiče myší, hmyzu,a pavouků s napájením 240V“ (WK 0523, WK 0180, WK 0220), potřebuji však poradit.

  1. Mají i ostatní plašiče Weitech stejné účinky na myši, pavouky a hmyz jako WK 0240?

  2. Máme dřevěnou chatu o cca 30 m2, jak je to se šířením signálu do celé chaty (ostatní místnosti, případně patro) – např. přes otevřené dveře, směrování přístroje (nevím, jak se šíří ultrazvuk z těchto přístrojů), zda případně nebylo vhodné použít výkonnější variantu?

  Obracím se proto s prosbou o radu, který přístroj bych měl případně zakoupit.

  Děkuji předem za nabídku a odpověď.

  S pozdravem

  Ivo

 17. Luboš
  Luboš / 5-31-2014 / ·

  Dobrý den, uvažuji o koupi WK 0240 (na chatě není stabilně elektřina). Můžete prosím říci zda se běžně dosahuje udávané výdrže cca 90 dní na baterie? Počítám že to je při nepřetržitém provozu.

  Ivo – píšete, že se vám přístroj osvědčil – až na cenu baterií >> jestli jsem koukal správně tak to je cca 90Kč/2ks >> takže 180 Kč/4ks, které jsou tedy na cca 90 dní potřeba… Nevíte zda existuje srovnatelné zařízení s nižší cenou na provoz?

 18. Milan
  Milan / 7-11-2014 / ·

  Dobrý den řešil jsem problém ohledně myší, které se mi dostali mezi strop a sádrokarton. Jelikož jsem si přečetl různé návody a rady nebyl jsem z toho stějně moc moudrý. Koupil jsem si tedy dle svého uvážení Odpuzovač-plašič Deramax-Profi – odpuzovač myší, krys, kun a ono to fakt zabralo, za dva dny jsem měl úplně klid. Mění to různé frekvence a tudíž si na to myši nezvyknou. Nechal jsem to 3 dny zapnuté a teď to pustím preventivně pouze jednou týdně a opravdu mám klid. Nepíšu to zde tady jako reklamu na výrobek,ale pouze doporučení co mé osobě konkrétně zabralo. Výhodou toho je, že to zabere až 500m2 a i když je to malé zařízení tak se to používá do hal atd. Cena byla 980Kč

 19. Michal
  Michal / 9-14-2014 / ·

  Dobrý den, jak se zbavím myší na půdě mezi střechou a palubkama, někde ve skelné vatě, minulý rok jsem jich nachytal přes 20 za 14 dní do pastiček, je něco jiného než pastičky, jak se jich zbavyt, máme dva malí psi, děkuji

 20. Adéla Zdobinská
  Adéla Zdobinská / 1-4-2015 / ·

  Dobrý den, mám dotaz. Máme myši v izolaci ( ve zdech), myslíte, že by na to něco pomohlo? Třeba
  Plašič myší a chodícího hmyzu Weitech WK 0180?
  Děkuji, Zdobinská

 21. kolisko
  kolisko / 1-4-2015 / ·

  Dala by se použít dýmovnice Critox na myš v domě konkrétně pod dřevěnou podlahou? Nebo něco jiného?

 22. Matěj
  Matěj / 1-26-2015 / ·

  Dobrý den, prosím o radu ohledně plašičky myší.

  Máme myši ve stropě – lezou zvrchu po sádrokartonovém podhledu. Tepelná izolace je až o něco výš, takže je tam mezera. Jejich cupitání škrábání apod. je dost slyšet. Byla by tedy naopak plašička uvnitř v místnosti pro myši dostatečně slyšitelná přes ten sádrokarton? Pomohlo by případně připevnit plašičku přímo na strop, aby se vibrace přenesly přímo na ten sádrokarton?

  Máte nějaké zkušenosti s různými plašičkami? Některé prý samy mění frekvenci a intenzitu. U jiných to prodejci neuvádějí, ale nevím jestli to znamená, že tón nemění. Můžete mi případně někdo doporučit nějaké ozkoušené funkční plašičky?

  Díky:)

 23. Lenka
  Lenka / 2-1-2015 / ·

  Dobrý den, prosím, jak máme najít myš, kterou jsme pravděpodobně otrávili jedem na myši? Prohledali jsme všechno možné a nikde nic. Bojím se zápachu a šíření infekce. Děkuji

 24. Roman
  Roman / 4-21-2015 / ·

  Dobrý den, potřeboval bych prosím poradit jak najít chcíplou myš. Nějakým způsobem se mi zřejmě dostala do auta a zdechla tu a začíná tu být pěkný zápach. Prohledal jsem téměř celé auto, ale brz výsledku. Děkuji za radu.

 25. Václav
  Václav / 10-7-2016 / ·

  Dobrý den,potřeboval bych poradit jak se zbavit myši když je ve zdi:z venku je 10cm polystyrenu potom, 30cm domácí škvárové tvárnice, 7,5cm polystyrenu a nakonec 3,5cm heraklitu a vnitřní omítka.Je to trochu složité ale myš je někde uprostřed a vchod myši jsem nikde nenašel.
  Jak se jí zbavit plašiče asi nebudou fungovat.Děkuji za radu.

 26. Bernard
  Bernard / 10-30-2016 / ·

  Dobrý den, mám otázku ohledně myši. Zaregistroval jsem ji v sádrokartonovém podběhu v přízemí (nad tím podkroví) je tam sice izolace ale to ji asi nevadilo. Myslím že jsem našel i vstup kterým se dostala do té podlahy/stropu a to dírou kolem komínu v patře mezi zdí a podlahou. Vyndal jsem tedy v přízemí kde jsem ji zaslech bodovku a do místa vsunul plastovou pastičku na myši, ještě ten den večer se chytla. Pastičku jsem tam pro jistotu vrátil + jsem tu samou a ještě trubkovou s návnadou dal k té díře nahoře v patře u podlahy. Nyní je to 8 dní co je klid, neslyším nic, nenašel jsem žádné nové výkaly atd. Je tedy možné že to byla jen jedna myš a nyní bude klid ? Nikdy jsme tu myš neměli, jde o starší dům s vnitřní rekonstrukcí. Před nedávnem se rekonstruovala střecha + zedník sklep, tak myslím že mohla přiběhnout nějak při těch pracech. Teď nevím co dál, jestli už mám zazdít díru u podlahy a jak působit preventivně ? Jestli rozmístit nějaké návnady venku nevím. Hlavně jsem se nikde nedočetl právě ten názor, jestli ta myš mohla být jen jedna. Díky

 27. Bernard
  Bernard / 10-31-2016 / ·

  Dobry den, dekuji za rychlou reakci. Na to jak se do domu dostala se mi nepodarilo zjistit. Teoreticky by mohla mit dirku nad podbitim strechy ale radu let jsme zadnou mys doma nemeli, objevila se az tato tak si myslim ze spis probehla ze sklepa kde zednik nechaval otevrene dvere a nebyla tam okna. Ma cenu kupovat plasic do toho podbiti ? A snad posledni dotaz – nemohla mys nekde nechat napr.mladata ? Diky moc. Bernard

 28. Martina
  Martina / 12-7-2016 / ·

  Dobrý den, z předchozích dotazů jsem vyrozuměla, že pro myši pobíhející po sádrokartonu mezi stropem a sřechou není vhodný plašič. Prozatím jsem nenašla kudy se tam myši dostaly. Bylo by účinné do meziprostoru střechy nastrkat samoobslužné sáčky? Máme psa, který nenechá nic napokoji, proto je nechci nastražit okolo domu.
  Děkuji za odpověď. Martina

 29. Tomáš
  Tomáš / 1-4-2017 / ·

  Dobrý den, v podhledu našeho domu se objevily myši. Několik jsem jich chytil do klasické pastičky, ale mám obavu, že je tímto způsobem nevyhubím. Přemýšlím např. o přípravku Liquid Bag Aroma, ale bojím se, že pokud myši v podhledu uhynou, budou tam zapáchat. Je to tak? Díky předem za zdravím Tomáš Pesr

 30. Michaela
  Michaela / 1-9-2017 / ·

  Dobry den,rada bych se zeptala zda mate od zakazniku informace za jak dlouho je mozne vyhubit mysi ve strope pomoci aroma liquid bag?Pouzivame je cca. mesic ale stale nejsme schopni mysi se uplne zbavit.Dekuji.Michaela

 31. Jana
  Jana / 3-4-2017 / ·

  prosíme o radu.Asi 1 1/2 měsíce (leden únor) nám velmi smrděla koupelna jako odpadem.Po této době jsme zaslechli i škrkání, křoupání ve zdivu. Asi 3 dny, ale museli jsme odjet na týden.Po návratu se znovu objevil šílený smrad v koupelně, ale jiný.Prý je to smrad chcíplotiny.Co máme dělat? Jak máme najít, kde ta myš, potkan chcípli ve zdivu?

 32. Čarek
  Čarek / 3-12-2017 / ·

  Dobrý den, doporučte mně prosím vhodný plašič myší do RD, zejména se jedná o spíž a garáž. Dodávám, že jsme na venkově a máme psa, který se pohybuje v RD i v okolí domu. Proto chceme plašič, který bude účinný, avšak pro nás zdravotně neškodlivý. Děkuji za brzkou nabídku. Čarek

 33. Josef Hašek
  Josef Hašek / 8-8-2017 / ·

  Po rekonstrukci střechy, před pěti roky, slyším za palubkami myší, nechci použít jedy, máme psi, co my kdo doporučí. Díky

 34. Iva
  Iva / 9-4-2017 / ·

  Dobrý den, už pár dnů nás na chatě v noci a brzy ráno budí šramot pod střechou našla jsem malé myší bobky v pokoji ,tak jsme nastražili pastičky v pokoji jsou nedotknuty,pastičky jsme nastražili i v kotelně která je v přízemí ,zjistili jsme že právě tam od tudíž se dostanou od střechu,v noci jsme slyšeli rachot a cvaknutí pastičky ,ráno jsme zjistili že pastičky cvakla plastická převrácená a návnada pod ní ,měli jsme tam tři pastičky a jedna je úplně pryč nenašli jsme ji,venku před kotelnou jsme měli naděláno na dvou místech a najednou místě i vymočení ,to jsem našla vícekrát přisuzovala jsem to kočkám ale nevím zda by se tam vymocili ,kočky jsou sousedů a jedna sem chodí z vesnice ale momentálně jsem je tu na chatě delší dobu neviděla, takže vůbec nevíme zda to budou myši,meli jsme doma fretky a vím že takové lejno měli fretky ,kočky jsme v bytě neměli proto ani nevím jak vypadá,nevíme co s tím ,děkuji za radu

 35. martínková helena
  martínková helena / 11-16-2017 / ·

  Stále nám škrábe myš v obložení,za kterým je sádrokarton.koupili jsme plašič.nastražili jed,ale stále jedna škrábe.Myš nevyleze ven pro žrádlo či pití?Máme nastražené pastičky všude,

 36. Katka
  Katka / 12-12-2017 / ·

  Dobry den. Letos jsme barak uplne uzavrely, myslim tim zateplili a celkove zrekonstruovalo. Pred 10 dny jsem v baraku videla mys ci rejska. Vecer delal hrozny bordel. Pred 2 dny se to chytlo a dnes jsem objevila dalsi chycenou potvoru. Nevite, jak se da zabranit tomu, aby ty potvory lezli stale do baraku? Jestli by bylo dobre poridit treby nejakou plasicku ci neco jineho. Mame 2 male deti, takze jed neprilada v uvahu, a k pastickam take nemam velkou duveru, i kdyz uz odchytli 2 potvory. Predrm diky za radu

Napsat odpověď