JAK SE ZBAVIT KUNY

Jak se zbavit kuny skalní

Kuna skalní

Popis kuny lesní a kuny skalní

Na našem území se setkáváme s kunou lesní a kunou skalní.

Kuna lesní (Martes martes) je plachá šelma vyskytující se pouze v lese.

Oproti tomu kuna skalní (Martes foina) je zvyklá na soužití s člověkem. Kunu skalní poznáme podle dlouhého štíhlého těla s jemnou hedvábnou srstí a bílou náprsenkou.Tělo má kuna přibližně 30 – 50 cm dlouhé. Její huňatý ocas měří až 20 cm. Na tlapkách má kuna skalní lysé polštářky. Běžně se dožívá 10 – 12 let. Průměrná hmotnost jedince se pohybuje kolem dvou kilogramů.

Jak poznám kunu skalní od kuny lesní?

Kuna skalní má pod krkem bílou náprsenku která dosahuje až k předním končetinám.
Kuna lesní má náprsenku žlutobílou až žlutou a náprsenka je jen pod krkem – nedosahuje až k předním končetinám.

Výskyt kuny skalní

Kuna skalní má v oblibě zarostlá skalnatá prostranství a ruiny, ale také se objevuje v blízkosti lidských obydlí . Najdeme ji i v centrech velkých měst, kde často obývá opuštěné stavby, šachty, půdy, osamocené chaty ale i zahrady.

Kuna za plotem

Rozmnožování kuny skalní

Kuna skalní se páří v únoru nebo v letním období. Samice je březí 2 – 9 měsíců. Běžně porodí 3 – 5 mláďat, která jsou až 8 týdnů závislá na mateřském mléce. Pohlavní dospělost u kuny skalní nastává ve dvou letech.

Jak kuna skalní škodí

Kuna je hravá šelma, která při svých hrách dokáže být nepříjemně hlučná. Velmi hlučná je kuna také v období páření. Dupání a škrábání v konstrukci střechy je ale to nejmenší. Daleko horší jsou škody které vám kuna způsobí v konstrukci střechy, pokud proti ní zavčasu nezakročíte. Kuna poškozuje zateplení střechy tím, že si v něm rozhrabe a udusá hnízdo. Dále do izolační vaty nosí potravu, kterou si tam v klidu sní a její zbytky potom ve střeše mohou zapáchat. Další nepříjemnosti, které přináší soužití s kunou jsou její trus a moč, která může po čase začít prosakovat přes vatu a podhledy až do obytných částí domu.  Při značkování teritoria znečišťuje prostředí výkaly. Kuny neškodí jen na domech, ale i na automobilech na kterých rády překousávají gumové součástky motorů a části elektroinstalace, což může způsobit vážné poškození i nefunkčnost motoru. Navíc jsou kuny obávanými návštěvníky kurníků. Nejednou se stalo, že zakousla všechny slepice, aniž by je sežrala. Nejednou si odnesla vajíčka z kurníku.

Izolace auta rozkousaná kunou

Izolace auta rozkousaná kunou

Čím se kuna skalní živí

Kuna konzumuje hlavně hlodavce a drobné savce, ale také hrabavé ptáky, ať už mladé či dospělé. Často plení ptačí hnízda. Kuny mají rády také ovoce. Doma vám může kuna chodit na slepičí vejce, ale nepohrdne ani malým kuřátkem, nebo králíčkem. Kuna je velmi šikovná, a pokud jsou dveře králíkárny zajištěny jen ledabyle, zvládne si je otevřít.

kuna žere vejce

Kuna má ráda i slepičí vejce.

Jak se zbavit kuny skalní

Důležité je zakročit proti kuně ihned poté co zjistíte že ji máte v domě nebo v autě. Čím déle ji necháte bydlet ve své střeše, tím větší škody vám tam může napáchat.

 • Odpudit kunu zápachem – kuny mají velmi citlyvý čich, proto se k jejich vypuzení dají použít rúzné pachy. Z těch přírodních to mohou být lidské vlasy, zvířecí srst, někteří si ze ZOO obstarají dokonce tygří trus. Tyto metody nefungují buď vůbec, nebo jen velmi krátkou dobu. O něco lépe fungují chemické přípravky jako je například savo, nebo chlorové tablety z bazénu které kunám smrdí. Největší účinnosti dosáhnete použitím pachových odpuzovačů určených přímo na odpuzování kun. Například pachový odpuzovač kun kouzlo přírody, nebo pachový ohradník proti kunám, který kuny odpuzuje opravdu dobře, ale smrdí i lidem, proto se nedá používat v obývaných objektech.  I v případě použití pachových odpuzovačů platí že se po vyčichnutí kuna může vrátit, proto je pořeba postřiky nějakou dobu opakovat.
 • Utěsnit všechny otvory v domě tak, aby se kuna dovnitř nedostala – ideální ale velmi špatě proveditelné řešení. Kuny se protáhnou i velmi malými škvírami a často se dostávají i do střech novostaveb, které by měly být uzavřené dobře.
 • Pořídit si na pozemek psa –  dobrou obranou může být i pes, ten ale musí být v přímé blízkosti míst, kde se kuna pohybuje, což není vždy proveditelné. Ideální jsou menší akční plemena například teriéři.
 • Pokusit se kunu odchytit – zbavit se kuny odchytem a odvozem na jiné místo je dobré řešení pokud se vím to opšem podaří. Kuny jsou velmi opatrné a nedůvěřivé. Mladé kuny většinou odchytíme bez větších problémů i do menší klecové pasti. Na odchyt dospělé kuny musíme použít velký průchozí sklopec,  ale ani do něj není snadné kunu dostat. Většinou to trvé několik dnů nebo týdnů a někdy se stane že kuna do sklopce prostě nevleze ani po dlouhé době. Jako návnady se do sklopsů dají použít vajíčka, sušené ovoce, maso, a vhodná návnada na kunu může být i uzená makrelakterá je velmi aromatická. Další problém při odchytu kun je, že pokud je na místě kun víc, a vy chytnete do pasti jednu, další kuny už do klece nevlezou.
 • Odpudit kunu pomocí hluku – často lidé na půdě nechají zapnuté rádio, což kunu většinou na nějaký čas vyžene, ale často se za nějaký čas vrátí, protože kuna je schopná si na nepříjemné zvuky zvyknout. Proto je výhodnější než rádio použití ultrazvukových odpuzovačů kun. Moderní ultrazvukové plašiče kun střídají intenzitu a frekvenci vysílaných zvukových signálů tak, aby si na ně kuna nezvykla. Další výhodou těchto přístrojů je, že jsou pro lidi neslyšitelné. Plašiče kun mohou být buď bateriové, nebo napájené ze sítě. Přístroje napájené ze sítě mají obecně větší výkon a účinnost než ty bateriové, ale ne vždy je na půdě možnost připojit plašič do sítě.

Zástupcem ultrazvukových odpuzovačů kun napájených ze sítě je přístroj  Deramax profi, který před kunou dokáže ochránit plochu až 500m².

Ultrazvukový odpuzovač kun Deramax Profi

Plašič kun Deramax Profi

Zástupcem bateriových ultrazvukových odpuzovačů kun je přístroj Deramax klasik, který před kunou dokáže ochránit plochu maximálně 150m², ale k provozu mu stačí jedna 9V baterie, na kterou dokáže fungovat celý rok.

Ultrazvukový odpuzovač kun Deramax Klasik

Plašič kun Deramax Klasik

Kombinací bateriového a síťového napájení je ultrazvukový plašič kun s LED bleskem, který se dá napájet buď bateriemi, nebo se může připojit do sítě. Jeho dosah je 200m².  Velkou výhodou tohoto plašiče je vestavěný LED blesk, který při zaznamenání pohybu začne vysílat intenzivní záblesky světla na které je kuna citlivá, a tím se účinnost plašiče násobí.

Ultrazvukový plašič kun s LED bleskem.

Plašič kun s LED bleskem

Jak se zbavit kuny v autě

Kuny do motorů aut lezou většinou kvůli tomu že je berou jako úkryt, a kvůli zbytkovému teplu které motory ještě večer vyzařují. V motorovém prostoru potom často koušou izolace, gumové hadice nebo elektrické kabely a u moderních aut tak můžou způsobit škody za desítky tisíc. se dají z auta vypudit opět pomocí ultrazvukových plašičů, nebo pachových, případně chuťových odpuzovačů.

 • Vypuzení kuny z auta pomocí pachových odpuzovačů nedoporučujeme, protože zápach odpuzovače z motorového prostoru je často nepříjemně cítit i v kabině auta.
 • Vypuzení kuny z auta pomocí chuťových odpuzovačů – tyto spreje nezabrání kuně v tom, aby lezla do motorového prostoru auta, ale nebude okusovat součástky, které jsou sprejem nastříkané – sprej jí nechutná. Sprejem Motip proti kunám se dá ošetřit celý motorový prostor včetně pohyblivých částí, alektroinstalace a hlukových izolací. Nevýhodou těchto spreju je, že na povrchu vytvoří povlak na který se lepí prach, a motory jsou potom časem zaprášené.
 • Vypuzení kuny z auta pomocí ultrazvukového plašiče je asi nejjednodužší řešení. Dost lidí má s tímto způsobem špatné zkušenosti, ale to je většinou kvůli tomu že koupili za pár stovek nekvalitní přístroj z číny, který kunám opravdu nevadil. Pokud ale použijete kvalitní přístroj, který střídá frekvence a intenzitu, kuna si vždy raději zaleze do auta, v jehož motoru má klid, a vaše auto nechá na pokoji.

Do auta doporučujeme bateriový plašič kun Deramax auto. Tento plašič je napájený 9V baterií a na jednu baterii vydrží fungovat 1-2 roky.

Ultrazvukový bateriový odpuzovač kun do motorového prostoru auta.

Plašič kun do auta Deramax Auto

 

Veškeré texty i fotografie na webu www.forum.pasti.cz jsou chráněny autorským právem.
Bez souhlasu majitele webu www.pasti.cz nelze použít žádnou fotografii, článek, ani jinou část prezentace.

 

Kompletní sortiment přípravků proti kunám najdete na www.pasti.cz

ZDE SI MŮŽETE VYMĚŇOVAT SVÉ ZKUŠENOSTI Z BOJE S KUNOU.

261 komentářů

 1. kuna
  kuna / 3-3-2010 / ·

  Kuna

 2. Kvídera
  Kvídera / 3-12-2010 / ·

  Dobrý den,
  reaguji na příspěvek k rušení kun elektronickou plašičkou. Znám mnoho případu že si lidi koupili plašičku na podkany, krtky a jiné potvůrky, ale má to i svoje nevýhody. Protože nejen že to slyší poskani a jiní nežádoucí obyvatelé vaší zahrady , tím myslím i kuny, ale slyší to i vaši domácí mazlíčci a to jsou psi, kočky a vsichni ostatní. Například od králíků se nedočkáte králíčat pokud takovouto plašičku budete mít. S kunami mám dosti zkušeností a tvrdím že nejideálnější je kunu chytit a zabít nebo odvést hoooooooodně daleko. Chytit jí můžete například do sklopce.

 3. Petr
  Petr / 6-22-2011 / ·

  Dobrý den,

  Na chatě se nám usídlila kuna v izolaci střechy.Na netu v diskuzích jsem našel různé názory na vypuzení,nicméně jako možné řešení s pravděpodobnou vysokou účinností z toho vyšel sprej na kuny. Našel jsem – Sprej proti kunám – ochrana automobilu před kunami –

  Máte zkušenost při použití v domě ?

  Děkuji za odpověď

  S pozdravem

  Petr

 4. Daniel
  Daniel / 6-29-2011 / ·

  Hezký den.
  Protože mi kuna chodí se ohřívat na motor auta, a také mi už nahryzala kabel, koupil jsem sprej na kuny. Poctivě jsem nastříkal kabely. Tvoří to hmotu, která je lepkavá. Kuna tam chodí pořád, ovšem kabely nežere.
  Použít tento sprej v domě si nedovedu představit. Muselo by se nastříkat úplně všechno, navíc jej voda asi rozpouští.
  Nejlepší je opravdu sklopná past! V úctě Petr

 5. "nešťastnice"
  “nešťastnice” / 7-27-2011 / ·

  Už několik týdnů hledám zaručenou metodu jak se kuny v domě zbavit a zatím vyhrává ona….
  Ty noci, co mi pár centimetrů za hlavou poctivě rozežírá polystyrenové zateplení a sádrokarton jsou nesnesitelné. Mlhu na ni bušit jak chci nic nepomáhá…
  Z rad tady a jinde napsaných jsme většinu vyzkoušela, plašič mi permanentně jede už 2 roky a stále jsou na svém místě. Te´d mám slíbený “zátvor” a doufám, že by to pro ni mohlo být to pravé.
  jak ji chytím, tak bude rodeo, za to všechno co s nimi vytrpím ji budu mučit a mučit… (tedy te´d si to myslím)….

 6. eva
  eva / 8-25-2011 / ·

  Prave mi beha jedna kuna nad hlavou a okusuje,co se da. Muzete mi prosim prozradit tu zazracnou metodu z netu? Dekuji moc.

 7. Láda
  Láda / 9-1-2011 / ·

  Na kunu jsem použil vyčesané chlupy německého ovčáka , kterého vlastní můj soused . Kuna si nejspíš myslela , že mi půdu pes navštěvuje tak si sebrala svých pár mládat a zatím dáli Bůh máme od ni pokoj .

 8. Monika Z.
  Monika Z. / 10-1-2011 / ·

  Dobrý den, asi měsíc nám něco běhá nad hlavou. Nejprve jsem to slyšela jen já, později uvěřil i manžel. Dítě se k nám v noci stěhuje do postele :-(, protože se bojí. Myslela jsem, že je to nejprve zloděj :-), pak ježek, ale když to bylo evidentně nad hlavou, tak nás napadla kuna. (teda napadlo to manžela) Kolegyně v práci měla zase netopýra, nevím,co by bylo lepší…Po přečtení článků o kunách a tady toho fóra, na které jsem narazila včera v noci, když jsem nemohla spát, jsem si stoprocentně jistá, že to kuna je. .:-( V pondělí mají přijít deratizéři, jsem zvědavá co vymyslí, ale začínám už teď propadat beznaději, když to tady čtu. Tak mě napadá, že zatím vyzkouším psí chlupy a uvidím. Určitě se pak ozvu, co deratizéři 🙂 Zatím přeji hezký víkend.

 9. Karla
  Karla / 10-26-2011 / ·

  Dobrý den pane Jirko, nemůžete svůj “tajný recept” zveřejnit? Nemusel by jste pak odepisovat nebo volat. Děkuji

 10. Jana
  Jana / 11-11-2011 / ·

  Dobrý den,

  ráda bych se poradila, jaký plašič zvolit, když chceme vypudit kuny. Kuny
  nás zlobí jak na půdě, tak běhají v podbití. Domek je ve tvaru L, přičemž
  půdy jsou oddělené.

  Děkuji.

  S pozdravem.

  J. Zimulová

 11. lantros7
  lantros7 / 2-12-2012 / ·

  Já ten problém s kunama mám o to větší,že ty kuny mám ve stropě.
  Strop jsou trámy,které jsou ze spodu(obývací část)pobyty deskama,na nich je palach,a fajnová.
  Na horní části(půda)jsou výše uvedené trámy též pobyty deskama a na deskách je 10 cm škvárobetonu.
  Je to 40 let starý barák.
  Ten rachot v noci,je šílený,při kterým se nedá spát.
  Vím že 100% na ně nic nezabírá,proto chci alespoň něco osvědčeného.
  Děkuji.

 12. kena
  kena / 4-19-2012 / ·

  Mrtvá kuna dobrá kuna. Stači trojháček na ten trojháček dejte suchou švestku. Musíte to pověsit tak asi metr nad zem co nejdál od stěn a na cestu kudy chodí! Do rana ji máte na 99.9%. Trochu brutus.

 13. kena
  kena / 4-19-2012 / ·

  Zapomněl jsem dodat, že celá aplikace pasti se provádí v gumových rukavicích z dúvodu pachu!

 14. Mirkuna
  Mirkuna / 4-25-2012 / ·

  Na všechno si ty bestie zvyknou, sežrali mi kabely a hadice v týden starém autě-3tis., nainstaloval jsem do auta “plašič”, vystříkal 5 sprejů, po čase mi udělali pořádek v autě zase, idyž jim už kabely a hadice nechutnali, jen izolace, a to přitom auto píská jak ufon. Na půdě dupali, roznesli izolace-7tis, jedině pomohlo, že jsem tam vždycky na odpoledne nechal běhat psa, strkal jsem ho i do podbití, ale musel jsem tam s ním být, jinak by z těch potvor zešílel a dopadli bychom stejně-denně kontroluji barák, auto i zahradu, kam jsem dal letos sklopec-3 kočky, kuna 0. Tak zkusím ten hák.

 15. standa
  standa / 5-6-2012 / ·

  Na půdě dřevěné chaty o samotě u lesa se nám zabydlela již po několik let kuna a před 14ti dny jsme podle silného dupotu a pištění zjistili,že tam vyvedla i mladé.Nastříkali jsme do půdního prostoru ze spreje větší množství prostředku proti létajícímu hmyzu (tvořily si tam hnízda i sršně).K našemu překvapení po týdnu jsme zjistili,že kuna i s malými půdu opustila,díky zápachu z nastříkaného prostředku.

 16. Stana
  Stana / 5-17-2012 / ·

  Stando, prosim, jaký prostředek a kolik, jeden, dva nebo více? Při náhodném odkrytí části třechy jsem zjistila, že mám rozcupované zateplení a roztrhanou plachtu. Teď jsme tam dali plašicku, zítra si jdu pro vlasy a mám slíbené chlupy z vlčáka. Bohužel se pohybuje mezi taškami a zateplením, takže dost špatně přístupné místo.

 17. Kamil
  Kamil / 5-17-2012 / ·

  Nechat kunu věšet na trojháček je celkem prasárna – aby se tam před smrtí několik hodin trápila 🙁

  Úplně jednoduchý způsob jak se zbavit kuny je ji prostě otrávit. V polsku se prodává přímo jed na kuny který voní po ovoci a jmenuje se VIGONEZ. Dovezl jsem si ho z Polska, dva tři dny sáčky mizely, a do týdne byl od kuny klid…Sranda je, že se tento přípravek prodává i u nás, ale ne jako jed na kuny, ale jako jed na hlodavce. Tady na stránkách ho prodávají jako samoobslužné sáčky liquid bag aroma ( asi se u nás kuny trávit nesmí…)

 18. Kamil
  Kamil / 5-17-2012 / ·

  To Stana: plašička je v izolaci naprd, páč izolace zvuk vycházející z plašičky utlumí, a kuna si bude o pár metrů dál v klídku ležet ve vatě…

 19. lovec
  lovec / 5-21-2012 / ·

  Výrobce “past potkan, kuna” by měl zlepšit provedení pasti.
  1. zavírací dvířka po “aktivaci” – mají po stranách mezeru a lze s nimi hnout do strany, menší potkan (krysa) by toho mohl využít a protahnout se ven.
  2. Past nemá žádnou rukojeť -(bezpečné uchopení) při manimupaci s chyceným zvířetem. (kuna chycená v pasti se vzteká a útočí)
  Ty to závady lze doma odstranit. (kus drátu a kleště)…

  Jinak spokojenost kuna chycená a konečně mám klid..

 20. Alice
  Alice / 5-22-2012 / ·

  Kamile prosím kde se ty sáčky dají v česku koupit?

 21. Kamil
  Kamil / 5-22-2012 / ·

  To Alice: sáčky můžeš koupit tady na stránkách jako samoobslužné sáčky aroma…

 22. Alice
  Alice / 5-22-2012 / ·

  Děkuji mám objednáno, tak doufám, že se té potvory konečně zbavím. Nevíte prosím jestli je kuna chráněná? Někdo tvrdí že ano, někdo zase že ne.

 23. tom
  tom / 5-23-2012 / ·

  Nevím jestli je kuna skalní lesní nebo nějaká jiná, hlavně že je konečně chycená. Odvezl jsem ji v kleci cestou do práce asi 20km od domu tak doufám že to není až tak zdatný navigátor aby se vrátila zpět.

 24. Jarda
  Jarda / 5-30-2012 / ·

  Během 3 měsíců mám z 10 slepic pouhé dvě .Těch osm jsem našel ve výběhu s ukousnutou hlavou,tak že 100%ně kuna.Samoobslužné sáčky asi nepřipadají v úvahu .Kousek od kurníku mám králíkárnu,tak že plašičky taky nemožno použít.Vyčesal jsem našeho psa téměř do plešata a chlupy dal do kurníku a okolí a taky nic.Celé dny a noci tam bylo zapnuté rádio a taky nic platné.Celé noci jsem tam nechával svítit světlo(solární) a taky nic.Kolem výběhu jsem rozsypal psí hovínka a opět nic.Poradí mi někdo co s tím??

 25. Jana
  Jana / 6-11-2012 / ·

  Máme na půdě nově přestavěného rodinného domku celou rodinku kun!! Lítají mezi sádrokartonovými zdmi, slyším, jak koušou na co přijdou! Jsem docela zoufalá, protože vlasy, hluk ani přítomnost koček nepomáhá! Jedu se docela bojím, protože co kdyby uvízly mezi zdmi a pošly tam? Zřejmě si nepůjdou umřít jinam! Takže zbývají pasti? Právě teď mi lítají někde ve stropě, řvou a cupují na co přijdou!!! SOS, prosím!!!

 26. Jana
  Jana / 6-11-2012 / ·

  Děkuji!!!

 27. Alan
  Alan / 6-11-2012 / ·

  Tak už jsem si říkal že jsem se zase napálil sáčky ležely na půdě asi 5 dní a nic se nedělo. Včera zmizely a v prachu jsou vidět stopy, dal jsem tam dalších 5 a dnes ráno bylo všech pět zase pryč 🙂 Budu si potvůrku pěkně vykrmovat. Nevíte kolik jich musí sežrat než kuna chcípne?

 28. Tom
  Tom / 6-11-2012 / ·

  Taky jsem řešil ten problém, kolik toho sežere – na Wikipedii jsem si našel, že průměrný potkan váží asi 250g, průměrná kuna skalní váží asi 2000g.
  Jednoho potkana má zabít jeden sáček, tak jsem si jednoduše spočítal, že na zabití kuny bude stačit 8 sáčků. Ale tyto hmotnostní poměry asi s tím ředěním krve nefungují, protože mi kuna nebo kuny sežraly tak 40 sáčků. Od té doby už asi 14 dní sáčky nemizí a kunu už jsem neviděl ani neslyšel. Doufám že to tak už zůstane a nenastěhuje se mi sem nějaká nová.

 29. drahoš
  drahoš / 6-11-2012 / ·

  Zdravím! Mě ted kuny chodí před dům na třešně které přes den pozhazují ptáci.Při cestě do práce najdu kuní trus plný kostek téměř denně.Kuny bydlý přes jeden dům ode mne ale naštěstí mě neškodí. Já si jejich lov nechávám až na zimu. Lovím do sklopce a dávám vajíčko. dával sem i sušené trnky, ale chodily mě na ně myši.Tak bojujte jsou to potvory přemnožené.

 30. Zdeněk
  Zdeněk / 6-25-2012 / ·

  Dobrý den, kuna se mi usídlila v izolaci na chalupě a WC si zřídila ve sprchovém koutě, kam se prokousala přes parozábranu v šikmině (nejdou tam dát desky, tak se tam dostala). Pokusil jsem se zabednit střechu pletivem, aby se tam nemohla nijak dostat, ale byla chytřejší než já. Takže jsem konečně pořídil sklopec a nastražil do něj zralou broskvičku (švestky ani hrušky jsem neměl po ruce) a kus sýra. Nic. Pak jsem dal před sklopec Ratimor a do sklopce další, před sklopcem do rána nic nebylo. Pak jsem dal do sklopce z každé strany nášlapného plechu čerstvé vejce od slepice a před sklopec další (údajně je důležitá ta čerstvost), do 2. rána bylo vejce před sklopcem v čudu. Měl jsem ještě dvě vejce, tak jsem je dal z každé strany sklopce a druhý den ráno jsem ji měl. Vejce venku nebyly, všechny sežrala. Tipuji, že doplatila na svoji chamtivost a když se tak dobře poměla, bylo jí líto těch dvou co byly vevnitř ve sklopci. Jak jsem ji chytil ve sklopci nebylo vůbec nic, tak buď to rzdupala jak se snažila se dostat ven anebo to sežrala. Odvezl jsem ji cca 20 km a pustil, doufám že tam zůstane, pochybuji, že bych ji znovu do sklopce chytil. Neměl jsem to srdce ji klepnout. Pro zájemce: http://www.zdz.rajce.idnes.cz, login zdz, heslo kuna

 31. Markéta Kretová
  Markéta Kretová / 6-27-2012 / ·

  Dobrý den,k nám kuna chodí v noci a dělá to,že polamuje květiny,rozhrabuje mulčovací kúru a zlomí co může,neustále se tam peleší,s manželem jsme na ni číhali a je to opravdu kuna.Nejsou to určitě tak velké škody,jako když je někde na půdě,ale vůbec to nepotěší,protože ty květiny taky něco stojí…Jsou všechny rozhrabané,polámané,vytrhané s kořeny,netkaná textílie je vytahaná a mulčovací kúra rozhrabaná.Nemůže mi někdo poradit jak ji odlákat?Koček je kolem nás dost,ale v noci jsme zjistili,že si kuna počká,až kočka přejde a jde k nám,bohužel ještě nemáme ploty ani psa,tak si sní nevíme rady.Moc děkuji za každou radu.

 32. Milka
  Milka / 6-28-2012 / ·

  Dobrý den, donesla jsem dětem dvě koťata, byly šikovné a utekly z bedny s víkem do dřeva.Než jsme je stihli chztit zmizely a včera je našel manžel v garáži s prokousnutým krkem a odkrvené. Myslíme, že to byla kuna a asi se z nás taky stanou lovci, jediné štěstí je, že si děti nestihly na kočičky zvyknout, tsk to tolik nebolelo.

 33. Matty
  Matty / 7-23-2012 / ·

  Dva roky jsem se snažil zbavit kuny. Vyzkoušel jsem snad všechny “zaručené” způsoby jak vyhnat kunu, snažil jsem se ji chytit, a nakonec i zabít, a pořád nic. Nakonec je to tak jednoduché ty růžové sáčky jsou pecka tomu kdo je vymysel patří můj dík. Kuna sežrala tak půl kila během týdne a je po ní. Po tolika marných pokusech konečně úspěch krásný pocit. Jen ty modré sáčky podle názvu profi jsem čekal větší účinek, ale těch se kuna ani nedotknula.
  Matěj

 34. Alena
  Alena / 7-23-2012 / ·

  Taky se potřebuju zbavit kuny! pořád tu čtu o nějakých růžových a modrých sáčcích. Kde je seženu???

 35. Evice
  Evice / 7-26-2012 / ·

  Taky intenzívně řešíme kunu až asi 3 měsíce. Ačkoliv jsme vyzkoušeli, co se dalo, zatím má kuna dost navrh. Elektronické plašičky (jedna na střeše a druhá na půdě) měly ten výsledek, že se ta potvora leze jinou cestou a přestěhovala do opačný konec baráku. Čpavková voda nebo různé spraye dopadly stejně, počkala, až to vyprchá a pak se v poklidu vrátila zpátky. Včera jsem kartáčovala chudáka psa, až mu lezly oči z důlky a jeho chlupy pak nacpala na půdu – to mi poradili myslivci. Ale podle různých reakcí z webu nečekám, že to bude závěrečná. Asi pak zkusíme sklapovací past s vajíčky a švestkami a pokud ani to nezabere, dojde na růžové sáčky. Nechci ji ubližovat, ale nerada bych vzteky podpálila barák nebo skončila v blázinci. Má prosím někdo jiné řešení?

 36. Vladimir
  Vladimir / 8-13-2012 / ·

  Dobrý den. Dá se plašič Weitech WK 0052 nastavit proti kunám tak, aby jeho používání nevadilo psům a kočkám?

 37. Jakub
  Jakub / 8-14-2012 / ·

  dobrý den potřebuji se zbavit kuny co nám běhá po pudě a vše likviduje.
  ideální by byl odchyt a posléze bych ji odvez někam pryč do lesa. jestliže
  tato varianta neexistuje podřídím se i jiné radě.
  Děkuji Vaněk

1 2 3 6

Napsat odpověď