JAK SE ZBAVIT KUNY

Jak se zbavit kuny skalní

Kuna skalní

Popis kuny lesní a kuny skalní

Na našem území se setkáváme s kunou lesní a kunou skalní.

Kuna lesní (Martes martes) je plachá šelma vyskytující se pouze v lese.

Oproti tomu kuna skalní (Martes foina) je zvyklá na soužití s člověkem. Kunu skalní poznáme podle dlouhého štíhlého těla s jemnou hedvábnou srstí a bílou náprsenkou.Tělo má kuna přibližně 30 – 50 cm dlouhé. Její huňatý ocas měří až 20 cm. Na tlapkách má kuna skalní lysé polštářky. Běžně se dožívá 10 – 12 let. Průměrná hmotnost jedince se pohybuje kolem dvou kilogramů.

Jak poznám kunu skalní od kuny lesní?

Kuna skalní má pod krkem bílou náprsenku která dosahuje až k předním končetinám.
Kuna lesní má náprsenku žlutobílou až žlutou a náprsenka je jen pod krkem – nedosahuje až k předním končetinám.

Výskyt kuny skalní

Kuna skalní má v oblibě zarostlá skalnatá prostranství a ruiny, ale také se objevuje v blízkosti lidských obydlí . Najdeme ji i v centrech velkých měst, kde často obývá opuštěné stavby, šachty, půdy, osamocené chaty ale i zahrady.

Kuna za plotem

Rozmnožování kuny skalní

Kuna skalní se páří v únoru nebo v letním období. Samice je březí 2 – 9 měsíců. Běžně porodí 3 – 5 mláďat, která jsou až 8 týdnů závislá na mateřském mléce. Pohlavní dospělost u kuny skalní nastává ve dvou letech.

Jak kuna skalní škodí

Kuna je hravá šelma, která při svých hrách dokáže být nepříjemně hlučná. Velmi hlučná je kuna také v období páření. Dupání a škrábání v konstrukci střechy je ale to nejmenší. Daleko horší jsou škody které vám kuna způsobí v konstrukci střechy, pokud proti ní zavčasu nezakročíte. Kuna poškozuje zateplení střechy tím, že si v něm rozhrabe a udusá hnízdo. Dále do izolační vaty nosí potravu, kterou si tam v klidu sní a její zbytky potom ve střeše mohou zapáchat. Další nepříjemnosti, které přináší soužití s kunou jsou její trus a moč, která může po čase začít prosakovat přes vatu a podhledy až do obytných částí domu.  Při značkování teritoria znečišťuje prostředí výkaly. Kuny neškodí jen na domech, ale i na automobilech na kterých rády překousávají gumové součástky motorů a části elektroinstalace, což může způsobit vážné poškození i nefunkčnost motoru. Navíc jsou kuny obávanými návštěvníky kurníků. Nejednou se stalo, že zakousla všechny slepice, aniž by je sežrala. Nejednou si odnesla vajíčka z kurníku.

Izolace auta rozkousaná kunou

Izolace auta rozkousaná kunou

Čím se kuna skalní živí

Kuna konzumuje hlavně hlodavce a drobné savce, ale také hrabavé ptáky, ať už mladé či dospělé. Často plení ptačí hnízda. Kuny mají rády také ovoce. Doma vám může kuna chodit na slepičí vejce, ale nepohrdne ani malým kuřátkem, nebo králíčkem. Kuna je velmi šikovná, a pokud jsou dveře králíkárny zajištěny jen ledabyle, zvládne si je otevřít.

kuna žere vejce

Kuna má ráda i slepičí vejce.

Jak se zbavit kuny skalní

Důležité je zakročit proti kuně ihned poté co zjistíte že ji máte v domě nebo v autě. Čím déle ji necháte bydlet ve své střeše, tím větší škody vám tam může napáchat.

 • Odpudit kunu zápachem – kuny mají velmi citlyvý čich, proto se k jejich vypuzení dají použít rúzné pachy. Z těch přírodních to mohou být lidské vlasy, zvířecí srst, někteří si ze ZOO obstarají dokonce tygří trus. Tyto metody nefungují buď vůbec, nebo jen velmi krátkou dobu. O něco lépe fungují chemické přípravky jako je například savo, nebo chlorové tablety z bazénu které kunám smrdí. Největší účinnosti dosáhnete použitím pachových odpuzovačů určených přímo na odpuzování kun. Například pachový odpuzovač kun kouzlo přírody, nebo pachový ohradník proti kunám, který kuny odpuzuje opravdu dobře, ale smrdí i lidem, proto se nedá používat v obývaných objektech.  I v případě použití pachových odpuzovačů platí že se po vyčichnutí kuna může vrátit, proto je pořeba postřiky nějakou dobu opakovat.
 • Utěsnit všechny otvory v domě tak, aby se kuna dovnitř nedostala – ideální ale velmi špatě proveditelné řešení. Kuny se protáhnou i velmi malými škvírami a často se dostávají i do střech novostaveb, které by měly být uzavřené dobře.
 • Pořídit si na pozemek psa –  dobrou obranou může být i pes, ten ale musí být v přímé blízkosti míst, kde se kuna pohybuje, což není vždy proveditelné. Ideální jsou menší akční plemena například teriéři.
 • Pokusit se kunu odchytit – zbavit se kuny odchytem a odvozem na jiné místo je dobré řešení pokud se vím to opšem podaří. Kuny jsou velmi opatrné a nedůvěřivé. Mladé kuny většinou odchytíme bez větších problémů i do menší klecové pasti. Na odchyt dospělé kuny musíme použít velký průchozí sklopec,  ale ani do něj není snadné kunu dostat. Většinou to trvé několik dnů nebo týdnů a někdy se stane že kuna do sklopce prostě nevleze ani po dlouhé době. Jako návnady se do sklopsů dají použít vajíčka, sušené ovoce, maso, a vhodná návnada na kunu může být i uzená makrelakterá je velmi aromatická. Další problém při odchytu kun je, že pokud je na místě kun víc, a vy chytnete do pasti jednu, další kuny už do klece nevlezou.
 • Odpudit kunu pomocí hluku – často lidé na půdě nechají zapnuté rádio, což kunu většinou na nějaký čas vyžene, ale často se za nějaký čas vrátí, protože kuna je schopná si na nepříjemné zvuky zvyknout. Proto je výhodnější než rádio použití ultrazvukových odpuzovačů kun. Moderní ultrazvukové plašiče kun střídají intenzitu a frekvenci vysílaných zvukových signálů tak, aby si na ně kuna nezvykla. Další výhodou těchto přístrojů je, že jsou pro lidi neslyšitelné. Plašiče kun mohou být buď bateriové, nebo napájené ze sítě. Přístroje napájené ze sítě mají obecně větší výkon a účinnost než ty bateriové, ale ne vždy je na půdě možnost připojit plašič do sítě.

Zástupcem ultrazvukových odpuzovačů kun napájených ze sítě je přístroj  Deramax profi, který před kunou dokáže ochránit plochu až 500m².

Ultrazvukový odpuzovač kun Deramax Profi

Plašič kun Deramax Profi

Zástupcem bateriových ultrazvukových odpuzovačů kun je přístroj Deramax klasik, který před kunou dokáže ochránit plochu maximálně 150m², ale k provozu mu stačí jedna 9V baterie, na kterou dokáže fungovat celý rok.

Ultrazvukový odpuzovač kun Deramax Klasik

Plašič kun Deramax Klasik

Kombinací bateriového a síťového napájení je ultrazvukový plašič kun s LED bleskem, který se dá napájet buď bateriemi, nebo se může připojit do sítě. Jeho dosah je 200m².  Velkou výhodou tohoto plašiče je vestavěný LED blesk, který při zaznamenání pohybu začne vysílat intenzivní záblesky světla na které je kuna citlivá, a tím se účinnost plašiče násobí.

Ultrazvukový plašič kun s LED bleskem.

Plašič kun s LED bleskem

Jak se zbavit kuny v autě

Kuny do motorů aut lezou většinou kvůli tomu že je berou jako úkryt, a kvůli zbytkovému teplu které motory ještě večer vyzařují. V motorovém prostoru potom často koušou izolace, gumové hadice nebo elektrické kabely a u moderních aut tak můžou způsobit škody za desítky tisíc. se dají z auta vypudit opět pomocí ultrazvukových plašičů, nebo pachových, případně chuťových odpuzovačů.

 • Vypuzení kuny z auta pomocí pachových odpuzovačů nedoporučujeme, protože zápach odpuzovače z motorového prostoru je často nepříjemně cítit i v kabině auta.
 • Vypuzení kuny z auta pomocí chuťových odpuzovačů – tyto spreje nezabrání kuně v tom, aby lezla do motorového prostoru auta, ale nebude okusovat součástky, které jsou sprejem nastříkané – sprej jí nechutná. Sprejem Motip proti kunám se dá ošetřit celý motorový prostor včetně pohyblivých částí, alektroinstalace a hlukových izolací. Nevýhodou těchto spreju je, že na povrchu vytvoří povlak na který se lepí prach, a motory jsou potom časem zaprášené.
 • Vypuzení kuny z auta pomocí ultrazvukového plašiče je asi nejjednodužší řešení. Dost lidí má s tímto způsobem špatné zkušenosti, ale to je většinou kvůli tomu že koupili za pár stovek nekvalitní přístroj z číny, který kunám opravdu nevadil. Pokud ale použijete kvalitní přístroj, který střídá frekvence a intenzitu, kuna si vždy raději zaleze do auta, v jehož motoru má klid, a vaše auto nechá na pokoji.

Do auta doporučujeme bateriový plašič kun Deramax auto. Tento plašič je napájený 9V baterií a na jednu baterii vydrží fungovat 1-2 roky.

Ultrazvukový bateriový odpuzovač kun do motorového prostoru auta.

Plašič kun do auta Deramax Auto

 

Veškeré texty i fotografie na webu www.forum.pasti.cz jsou chráněny autorským právem.
Bez souhlasu majitele webu www.pasti.cz nelze použít žádnou fotografii, článek, ani jinou část prezentace.

 

Kompletní sortiment přípravků proti kunám najdete na www.pasti.cz

ZDE SI MŮŽETE VYMĚŇOVAT SVÉ ZKUŠENOSTI Z BOJE S KUNOU.

261 komentářů

 1. Deny
  Deny / 5-15-2015 / ·

  ad George

  Jsem rád, že můj příspěvek na tvé tváři vyloudil úsměv. Tvou milou budhistickou myšlenku o možném soužití s kunou , spojenou s vírou, že se sama odstěhuje, po svých zkušenostech nesdílím, byť chápu jistou nadsázku.

  K tomu snad pár nesourodých poznámek:

  – kuna se dožívá až 18 let a je schopna pravidelně vyvést 2 – 5 mladých, což je brutální. Sice mláďata s matkou v domě nepobývají soustavně a po jisté době se odstěhují, ale po porodu matka loví jako šílená, když jde o zvíře, které navíc i mimo březost loví a zabíjí víc než je schopno spotřebovat. Produkuje tak značné množství odpadků, které shromažďuje na jednom místě v domě – viz kuní záchod v minulém příspěvku ( peří, kosti, skořápky vajec, exkrementy) Do tohoto místa chodí i močit, což je zvlášť chutné, když třeba moč začne prosakovat sádrokartonem v patře domu jako v mém případě. Ani se nedivím, že se dcerce přestalo v dětském pokojíčku líbit. Pokud v domě vyvede mladé jako u nás, je to fakt havárka a devastace obydlí nabere ještě větší obrátky. Na druhé straně je to i možnost utrpět vítězství, když mladé kuny někdy piští i ve dne a tudíž lze nalést jejich hnízdo. Když se to stalo u nás a začala se rozebírat střecha, hnízdo se sice nenalezlo, ale potvrdila se teorie, že pokud máma kuna cítí ohrožení, mláďata okamžitě odstěhuje jinam, což se i stalo.

  -při delším pobytu v domě totálně zdevastuje zateplení střechy. U mě je to vidět dodnes, když na místech, kde si v tepelné izolaci střechy vykousala tunely, roztaje sníh, který však drží na místech kunou nedotčených. Její tunýlky pak na taškách po roztátí sněhu vytváří jakoby závodní okruh, což je po pravdě docela srandovní

  – že by se sama odstěhovala nepředpokládám, kuna má svůj revír, který trvale obývá a myslím, že jen tak sama neodejde z místa, kde jí je dobře a bude jen tak bez příčiny hledat nový revír, což při přemnoženosti kun nebude asi tak jednoduché. Pokud kuna z nějakého důvodu pojde, což se u nás stalo, když při značném provozu po silnici kolem domu z důvodu objížďky jednu srazilo auto ( pil jsem na radost 2 dny) její revír rychle obsadí jiná

  Že ti sežrala drůbež může být paradoxně i dobrá zpráva, některé teorie praví, že tam kde kuna bydlí, zpravidla neloví, ovšem zda-li to je vždy pravda, těžko říci, u mne to tak bylo. Překvapuje mě akorát to množství, jak píšeš hejno a kohouta k tomu. Myslel jsem, že třeba zobne jednu slepici, ale že by naráz zaútočila takto destruktivně… No do hlavy jim nikdo nevidí.

  Ad Vl

  Buď při budování ohradníku hlavně trpělivý. U mne to fungovalo tak, že kuna byla schopna během noci nalést vždy nějaké slabé místo a na střechu proniknout, takže se to zadrátovávalo postupně tak jak se postupně nalézala slabá místa. Schopnost kuny v tomto směru považuji za nadpřirozenou. Zde je třeba vycházet z toho, že

  – kuna v pohodě vyleze i po kolmé stěně, u mne i po 5 m svodu rýny. Je třeba hledat stopy na fasádě rohů domu, zpravidla bláto na omítce nebo na svodu okapu – bláto a stopy po drápech. Zvláště po dešti, když se domů vrací zaprasená.

  – svody rýn na rozích domu, pokud je tam navíc vedeno uzemnění hromosvodu jsou pro ni zvlášť lákavé. Když jsem úspěšně vyřešil rohy domu, začala lést po venkovních lištách na zasklení zimní zahrady, které bylo nutno demontovat.

  – nezapomenout na to, že je schopna skočit i několik metrů, tzn. dráty pod napětím ohradníku nemají smysl u země, ale spíše v horní třetině třeba toho svodu okapu.

  – ohradník v žádném případě nevypínat, pokud se zdá, že kuna odešla. Teorie praví, že kuna své bydliště z nezjištěných příčin občas a to i na delší dobu opustí, zpravidla se však vždy vrátí. A pokud ne, nastěhuje se velmi rychle jiná.

  -pokud jsou vedle domu vyšší stromy, jejichž větve sahají řekněme 2 – 3 metry od střechy, bezodkladně provést “sadové úpravy” Ze stromu bez problémů skočí na střechu

  No a závěrem. Pokud se snad na půdě objeví ve společnosti naší kuny kuna další, což se pozná třeba podle hluku, který produkují při honičkách, je třeba zbystřit, obranné operace v maximální možné míře zintenzivnit, přivolat na pomoc veškeré myslitelné zálohy včetně těžké artilérie – přišel totiž samec a naši kunu pravděpodobně oplodnil, tudíž časem je vyvedení mláďat se všemi negativními účinky uvedenými shora, pravděpodoné

  Hodně zdaru.

 2. Deny
  Deny / 5-15-2015 / ·

  ad George

  Rád jsem tě rozesmál. Tvou milou budhistickou myšlenu o mírovém soužití s kunou však nesdílím a věř mi, že kuna sama neodejde, byť v tvém příspěvku chápu jistou nadsázku. Je to teritoriální “žvížátko.” A pokud například někde pojde, jiná se tam usadí velmi rychle. Tu naši jednou srazilo auto při zvýšeném provozu vozidel u našeho obydlí v důsledku objížďky. Pil jsem na radost 2 dny. A sotva jsem vystřízlivěl už tam byla jiná. Myslím, že při dosahovaném věku kuny cca 18 let a schopnosti vyvést pravidelně 2 – 5 mladých mezi nimi musí probíhat tvrdé teritoriální soupeření a každé uvolněné bydliště je pro kuní bezdomovce dar z nebes.

  ad Vl

  Když se do toho pustíš a budeš něco potřebovat, dej vědět. Při budování zábran cestou ohradníku je třeba trpělivosti. Neuvěřitelně rychle najde každé slabé místo systému , které ji umožní průnik na střechu. Je tedy třeba postupně vystopovat veškeré přístupové cesty a ty zahradit. Jo a pozor na stromy, jejichž větve jsou vzdáleny od střechy řekněme 2 -3 metry. Když jsem vše zadrátoval a nemohl přijít na to, jak mi tam stále leze, vyšlo najevo, že z těch větví skočí přímo na střechu.

 3. robert
  robert / 5-24-2015 / ·

  Kune je dobře připravit trošku rozbite vajíčko s jedem na krysy a opakovat to dokud nechcipne

 4. Michal
  Michal / 5-26-2015 / ·

  Zdravím,
  se “škůdcem” na půdě a střešním prostoru bojuji zhruba šest let. Myslím, že bych pomalu mohl napsat knihu o tom jak se škůdce zbavit- plašičky, lví chlupy, trus, sklopce a další…..Nikdo, kdo to nezažil si nedovede představit co to je, když jich je více, celé noci dělají neskutečný rachot a děti vám nespí a pláčou strachy!!Tímto zdravím všechny přechytralé ochranáře a rád jim poskytnu náš dům k odchytu těchto milých zvířátek, aby se i oni mohli pokochat jejich nočními hrátkami. Jediné co zatím odnáší jsou sáčky Liquid Bag Aroma-zatím pouze odnáší. Dle kamerového záznamu máme 3 škůdce a jak uvádí admin, dospělého potkana zabije již jedna kapsle. Zatím vyžráno všech 750 g(cca 50 ks),což by mělo zabít stádo.Tak jsem opravdu zvědav na výsledek. Každopádně jediná nástraha, která mizí.Přeji všem, co vědí o čem píši úspěšnou likvidaci.

 5. Michal
  Michal / 5-26-2015 / ·

  Zdravím,
  nechci tímto zpochybňovat kvalitu nebo účinnost Liquidu(zatím jediný přípravek nastražený škůdci, který žere. Jak již uvedl admin ” přípravek funguje na principu ředění krve a je udělaný tak, že jeden sáček zabije dospělého potkana. pokud chcete zabít nějakého většího škůdce, musí sáčků sníst dostatečné množství a měl by je sníst v co nejkratším čase, aby se krev naředila dostatečně k jeho uhynutí ” ,nejde mi do hlavy, proč je tedy třeba na škůdce velikosti kuny (dle wikipedie max.váha 1,7kg) k likvidaci cca 600 g-asi 40 sáčků nástrahy, když je schopen Liquid zlikvidovat potkana (max.váha 0,5kg) jedním sáčkem. Liquid jsem rozdělil do 3 dávek po cca 15-20 sáčcích a vždy byly ráno fuč.Jak jsem již uvedl, není mým cílem zpochybňovat Liquid, ale zlikvidovat konečně ty svi…!!!Mimo jiné mne též čeká kompletní odkrytí a výměna izolace, fólie a nevím co ještě.

 6. Petr
  Petr / 5-26-2015 / ·

  Zdravím,

  liquid jsem nastražil, zmizeli 4 pytlíky a kuna se po půdě proháněla vesele dál. Zatím pomohlo pořádné popepření půdy (cca 80 gramů) na ploše 50 metrů čtverečních. Napoprvé byl klid 14 dní, poté znovu hluk. Po druhé aplikaci je již zatím klid (cca 6 měsíců) Jinak okolo domů běhá stále dál, další vlezla sousedovi do sklopce až po měsíci

 7. Michal
  Michal / 5-29-2015 / ·

  Dobrý den,
  tak je to 3 klidná noc!!!Nastraženo(odneseno) celých 850g po dobu třech dnů-cca 15-20 sáčků do okapu Liquid bag aroma denně (jediná věc které se dotkly a odnesly….).Nechci to zakřiknout, ale doufám , že bude klid.Je ticho i přes den, kdy jinak dělaly rachot, tak uvidíme, jelikož jsem měl 3-4 kousky dle záznamu zda tato dávka stačí k likvidaci. Jak uvádí admin, je třeba dávky mnohem vyšší. Hold když tak přiobjednám, ale žerou….

 8. ludek
  ludek / 6-1-2015 / ·

  Dobrý den.
  Poradím jak se zaručeně zbavit kun jednoduše levně .Ale musíte dobře návnadu uložt namísto kde jse kní dostane pouze ona .Vemte vajíčko udělejte našpičce dírku aijekční stříkačkou odsajte trochu .Pak stačí trocha fridexu a dírku zakápnout voskem a čekat aš vece stratí.Po čase se stratí i kuna.Akorát nevím zda je tato nástraha povolena ,v době kdy jsem ještě myslivcoval to blylo běžné,to znamená před 25 lety.Dnes to musíte zvážit každý sám .

 9. Radek
  Radek / 6-2-2015 / ·

  S kunami se na chatě trapím asi 6 let. Do skelné vaty v podhledech jsem postupně nasypal napínačky, přidal ostnatý drát, nafoukal 8 kg chloramínu. Proti vstupům na půdu mám celkem 6 silných plašičů některé i s 2 reproduktory. Při poslední návštěvě chaty o víkendu se nám zde ubytovala velice odolná Kuna. Změnil jsem frekvence na půdě to znělo jak v zubní ordinaci, stejně přišla. V noci jsme s manželkou přikládali na sádrokartón 2 nejsilnější rezervní plašiče Weitech puštěné na trojku mrcha odešla. Ráno jsem koupil 10 kg arielu a opét nasypal a rozfoukal do podhledů. Bestie to v podvečer vyzkoušela pěkně nadávala, ve čtyři ráno stejně přišla. Vylezl jsem na půdu a zbytek arielu jsem ji sypal a foukal do pelechu – odešla. Po krásném víkendu jsem objednal samoobslužné sáčky a v Německu protikuní kartáče na svody, stromy a sloupy.
  Vypnu plašiče a pokud překoná kartáče dostane večeři.

 10. Michal
  Michal / 6-26-2015 / ·

  Zdravím,
  Tak je to cca měsíc od doby co jsem se radoval, že je klid.To bylo radosti, po 6 letech se v klidu vyspat. Ale bohužel není!! Vše je opět ve starých kolejích, kuna(y) řádí dál.Otázka je, zda je to ” naše stará ” smečka, nebo se nastěhovaly nové. Po použití Liquidu (850g) a současně vajec (6ks),vše odneseno během cca 4 dnů, došlo k pauze do dnešní noci. Tak nevím ,zda to vše opakovat, krmit staré známé-kterým buď dávka nestačila, nebo nové, které zlikviduji a přijdou zase další a další. To je nekonečný boj. Jak již někdo uvedl, zbavíte se jedný a nahradí ji další.

 11. Risa
  Risa / 7-3-2015 / ·

  Mame kuny ve dvojitem strope v dilne. Smrad z rozkladajiciho se masa, prusak atd. Vyzkouseno radio na plny vykon s Radiozurnalem – smrad zmizel. Pote zakoupeny nejvykonejsi plasice (dva) – jeden na pudu, druhy do dilny – kuna je vesele zpet. Takze tam dam radio a bude to tam buracet. Vyhodou je samota, ve meste si to nedovedu predstavit.

  Na pudu leze po okapu, vedle ktereho je hromosvod – jak to zabezpecit? Kdyz tam dam vodorovne pletivo, tak odhaduji, ze po nem preleze… Vodorovnou plechovou desku? Obrovsky plastovy kvetinac obraceny dnem vzhuru?

 12. Milan
  Milan / 7-9-2015 / ·

  Před 14 dny jsem zakoupil past,
  dnes mám druhou chycenou kunu, rád pošlu fotky. Sláva.

 13. monika
  monika / 9-3-2015 / ·

  My mame problem take s kunou nebo lasickoj bo co nam to chodi na vejce kdyz tu mel pantata holuby tak chodila na ne i mlade slepicky nam kuna vyvrazdila…daly sme na zahradu sklopce a chytla se…tak hold byla zastrelena a povesena u kurniku pro vystrahu rok byl klid slepice ani vajicka nemizeli…A ted opet sice nam to nezere slepice a holubi uz nemame ale krade nam to vajicka..myslela sem si ze pouze slipky nenesou, ale prd nechala sem tam jedno vejce pres noc..dopoledne sem se sla podivat velke vajicko nikde a lezelo tam jen malickate jako od krepelky nebo bazanta…chytra to asi zamenila asi se mame spokojit snim chtela sem se zeptat zda zabiraji peo vystrahu kolem plotu lidske vlasy?

 14. Pavlína
  Pavlína / 10-24-2015 / ·

  Dobrý den,
  vypadá to, že se nám též usídlila v domě kuna. Jedná se o nedostavěný dům, který je ještě stále v rekonstrukci a obýváme pouze jeden pokoj. Nicméně jsme našli u dveří pokoje vytahanou izolaci a v noci je slyšet hlučné běhání. Takže kuna. Problém je, že máme kočky, které nechceme ohrozit. Takže jak to tu pročítám trávení se bojím, jelikož mám hodně mlsného kocoura:( Ale také se bojím, že můj milovaný kocour uslyší plašičku. Kuna běhá především v podstřešku (je tedy za sádrokartonem a běhá po místě, kde končí zeď domu a je o ní opřena střecha). Dotaz zní, pokud bychom dali plašičku za sádrokarton do podstřešku, kde je jen kuna a kocour tam nechodí, uslyší ji i kocour v pokoji?
  Děkuji za radu.
  Pavlína.

 15. Dana
  Dana / 12-1-2015 / ·

  Potřebuji radu jak se spolehlivě a rychle zbavit kuny. Za nemaly naklad jsme zateplili podkrovi. Bydlime v redovce, pres souseduv stit se k nam dostava kuna. Jejich puda neni zateplena, nase ano. Ale problem je, ze do toho prostoru kde kuna prebyva, nedostaneme, jelikoz je zaklopen. Nemame prostredky ani nervy delat pudu znovu. Manzel je toho nazoru, ze se ta potvora dostava do podstresi pod taskami, ktere jsou vlnite. Je to pravdepodobne?

 16. SUBMARINE
  SUBMARINE / 12-8-2015 / ·

  Nejlepsi je udelat malou dirku do vajicka trochu vylit bilek a injekcni strikackou tam striknout stary fridex stabil co se pouzival do skodovek.Vajicko se zakapne voskem.Vse delat v rukavicich!!kuna by citila lidsky pach.Kuna si vajicko odnese a sezere a 100% je po ni.Miluje vajicka.

 17. Pavla
  Pavla / 12-11-2015 / ·

  Dobrý den, i nám se na půdě usídlila kuna a rádi bychom se jí zbavili. Jak si zde pročítám všechny rady nejvíc mě zaujaly samonástražné sáčky. Mám ale problém s jejich použitím. Jedná se mi o to, že pokud kuna sáčky sežere a následně zemře.. údajně mimo půdu, třeba na zahradě, jak je to pak s domácími mazlíčky, pokud by jí na zahradě našli a třeba část pozřeli?

 18. Pavla
  Pavla / 12-11-2015 / ·

  Ještě jednou dobrý den, prosím mohl by jste Milane poradit jakým způsobem a na co jste nalákal kunu do pasti? Také jsme pořídili sklopec, ale kuna naprosto veškeré návnady ignoruje !! Děkuji předem mooooc !!!
  I všem ostatním za rady minulé i nové a přeji úspěšný lov !!!

 19. Josef
  Josef / 12-15-2015 / ·

  Já mám vlastní zkušenost takovou jak vypudit kuny. Pod střechou v hospodářské budově byly kuny. Vyrobil jsem korouhev z plastové trubky a s vrtulí a upevnil na budovu. Hluk co jde od korouhve při větru stačí na to že se kuny vystěhují. Člověku a ani zvířatům tento hluk nevadí.

 20. Jirka
  Jirka / 12-28-2015 / ·

  Dobrý den,

  Taky by se mi hodil nějaký tip co na nějakého hlodavce, který mi už dvakrát přehlodal hadice v motoru. Rodiče i sousedi viděli něco bílého pobíhat po zahradách… mám už toho plné zuby a nevím kdy to přijde znovu… chystám se do motoru umístit sáček s vlasy, tak snad to pomůže… Bohužel daný hlodavec po sobě krom hadic moc stop nezanechal (ani srst nikde není) Předem děkuji za jakoukoli radu

 21. jarin
  jarin / 1-30-2016 / ·

  dobrý den zatím bitvu s nima prohrávám ale nový tip plynová pistole nebo startovací a parkrát jim tam vystřelit .Vlasy,odpuzovače, tablety do bazénu atd. fungovali je dočasně a chemické pytlíky zatím nechci dávat

 22. Rada
  Rada / 2-10-2016 / ·

  Ahoj,
  u mně se osvědčila plynovka http://www.army-store.net/zbrane/plynova-pistole-ekol-p29-cerna-cal-9-mm-p-a, vždy si sednu a vyčkávám a pak střílím:)

 23. JardaKVLH
  JardaKVLH / 2-21-2016 / ·

  Nám překousala 2x kabel od zap svíček u auta -HRŮŮŮZA první odpuz….postřik nepomohl, nyní mám v motorovém prostoru WC box a znova postřik odpuzovačem a na kabelech chrániče, zatím pokoj :

 24. Dagmar
  Dagmar / 3-30-2016 / ·

  Ahoj, diskusia je uz starsieho data, ale nasla som tu konecne nove informacie ohladom boja s kunou (myslim napad s ohradnikom). Sme uz po rokoch v zufalom stadiu, fakt vyzera, ze ju z domu nevyzenie nic, tak skusime ohradnik. Chcem preto moc poprosit DENYHO, nech sa ozve do diskusie. Mame par technickych nejasnosti a problemov, pomohla by nam jeho skusenost. Dakujem.

 25. Renata Koutníková
  Renata Koutníková / 4-5-2016 / ·

  S kunou se potýkáme několik let, chvilku je, chvilku není. Máme dum se sedlovou střechou a rozsáhlým podbitím. A to je právě její ráj, lítá kolem celého domu, je to jako stádo slonů. Plašiče obchází, najde si jinou cestu. Smutné je, že i po letech jsme nenašli místo kde pod střechu či do podbitý leze. Občas najdeme výkaly na zahradě či balkóně, ale nikdy při nějakém možném vlezu. Je pravda , že mezi okapem a střechou jsou ventilační mřížky, které jsou poškozené nebo tam nejsou vůbec a to je prostor , kde by se kuna určitě protáhla nebo hřebenáče, ale tam se mi zdá málo místa…….Teď ale řešíme nový problém a to se smradem, buď smrdí její hnízdo nebo tam zavlekla nějakou mršinu nebo tam chcípla. Vůbec nemám představu , jak to řešit nebo na koho se obrátit. Je to prostě někde ve střeše nebo v podbití a střecha má 350m2 !!!!!! Existují nějaké firmy , které se ttakovým problémem zabývají?
  Pokud máte nějaké rady, budu vděčná.

 26. Lida
  Lida / 4-14-2016 / ·

  Manžel používá ředěné savo 1:5 v rozprašovaši. Vždy, když slyší na půdě kunu, tak vystříká průlezy kudy by se mohla na půdu dostat a zhruba měsíc je klid. Pak to zase obnoví. Ale do motorového prostoru automobilu to nejde použít. Tam s tím máme také problémy.

 27. Ondrej
  Ondrej / 5-10-2016 / ·

  Čítal som, že pomáha naftalín. Skúšal to niekto?

 28. Katka
  Katka / 5-28-2016 / ·

  Dobrý den,
  Asi tak měsíc máme podobný problém. V noci něco lítá na střeše (půdě), ale když vylezem na pudu, tak ani známka po nějakém zvířeti. Takže asi pod krytinou. Vůbec nevime co s tím, ale po přečtení této diskuze se obávám, ze to bude opravdu kuna. Prosím poraďte co s tím… jak ji co nejrychleji vyhnat, kam co umístit, zapnout rádio, plasicky, ohradnik…. Jsem z toho zmatená…
  Minulý rok jsme se radovali, ze se nám podařilo zbavit srsnu a teď tohle…

 29. Jirina
  Jirina / 6-23-2016 / ·

  Na kunu plati nas pes PidaJack Russel terier.

 30. Alena
  Alena / 7-22-2016 / ·

  Dobrý den,

  trápí mě kuna na střeše, pořád se jí nemůžu zbavit, nic nezabírá. Pak jsem narazila na info, že prý kuny nemají rádi smrad a radí například rozházet po půdě hadry napuštěné naftou. Myslíte, že to zabere nebo si jen přivodím podpálení střechy? 🙂

 31. jana
  jana / 7-28-2016 / ·

  dekuju panubohu ze se nam kuna nenastehovala na pudu, musi to podle komentaru byt katastrofa. nam “jen” nechava hovinka na rohozce nebo na zahradnim nabytku (a deti jsou casto zmatlane fuj). jenze od toho fakt nevim jak ji odradit…

 32. Pavel
  Pavel / 8-9-2016 / ·

  Tak na kunu platí, stoprocentně a rychle – čpavek. Tam kde pobíhá tam i kadí. Nalijte večer na ta hovínka čpavek a ještě ho nelijte do mističek a položte tam, kde pobíhá (např. na půdě). Toto opakujte příští večer a je pryč.
  Metodu jsem ještě vylepšil, a to takto:
  Protože čpavek v mističce rychle vyvětrá, vzal jsem půl litrovou petku a do ní jsem nalil tak zhruba do poloviny čpavek, tolik, aby, když tu petku položíte do horizontální polohy, čpavek nevytekl. Pak zašroubujte závěr petky a na místo kudy kuna chodí petku položte do horizontální polohy a ten závěr nechte pootevřený, aby čpavkové páry mohly malinko unikat. Tímto ten čpavek vydrží v petce mnohem déle a na kunu to stačí. Případně dejte těch petek více. Stoprocentně to funguje a hlavně rychle!

 33. ivis
  ivis / 1-3-2017 / ·

  Před 2 roky jsme tímto zlikvidovali kunu…Koupila jsem to v Polsku. Nyní to musím řešit znovu na chatě a objevila jsem že to Poláci prodávají i u nás. Nedávám sem reklamu, ale vím co to je za boj.

 34. pavel
  pavel / 1-10-2017 / ·

  Někde jsem četl, že kuny nesnášejí petrolej, namočil jsem do petroleje molitanové kostky, ty roznesl po zahradě, nebo jakékoliv vońavky, měl jsem všude od kun nasráno, fakt je, že nemám v chatě myši, číhaly na ryby u jezírka, asi byly rybami fascinovaný, tolik kuních hoven na jednom místě jsem neviděl, zabralo to, petrolej byl cítil všude, také se dají použít rybářské háčky s návnadou, to ale až ze zoufalství, kuna nikdy neloví tam kde má pelech, má to logiku, nechce se prozradit.

 35. Zdeněk
  Zdeněk / 1-17-2017 / ·

  Zdravím všechny .
  Dnes v 0,19 hodin jsem chytil na půdě do sklopce tu potvoru. Do rána jsem nespal , jaký rachot dělala ve snaze se z té klece dostat ven. Ale nevadí . Tři roky útrap . Vyzkoušel jsem vše a nic. Před dvěma měsíci jsem dal na půdu sklopec a dvě vejce (koupená v normálně v supermarketu ). Už jsem nedoufal , že by se na ta stará vajíčka mohla lapit. Celé dva měsíce jsem tam nešel, abych nenechal třeba pachovou stopu (ano až tak jsem zblbnul ). Až konečně DNES. No jo, ale co dál Vážení ? Pustit ? Zabít ? Nevím.
  Ten kdo to nezažil bude tvrdit , že kecám, když říkám : mám rád zvířata
  Jak je to s tím násilím na tyranu ? Snažím se vzpomenout na všechny probdělé noci, napáchané škody , bezmoc a tak dále , abych Jí to mohl vrátit.
  Věřte, že není snadné se rozhodnout, když už jste v pozici úspěšného lovce.
  Příběh nekončí, tak mi držte palec ať se rozhodnu správně. Ahoj Zdeněk

 36. Nikol
  Nikol / 1-29-2017 / ·

  Dobrý den mám taky problém s kunou . Mám stach když dám na půdu nějaký jed a ona to sní tak aby pak neumrela tam a kdyby sme ji nenašli tak tam bude smrdět

 37. zákazník
  zákazník / 2-9-2017 / ·

  Tak konečně po 5ti letech kuního teroru máme klid. 1 kuna – nakrmeno 1.3kg růžových sáčků během 1 měsíce. Na sněhu byly u kuních stop malé kapičky krve jak jed působil. Nyní se již 14 dní neukázala.

 38. RCJCZ
  RCJCZ / 2-10-2017 / ·

  Dobrý den,

  mám čerstvou zkušenost s kunou, která hnízdila v izolaci pod střechou. Nepomáhalo vůbec nic z různých rad. Nakonec jsem nakoupil 2 balíčky gardentop pasta po 500 gramech a na půdu dal prvních 30 sáčků z jednoho balení. Do rána zmizely všechny, proto jsem na stejné místo umístil dalších 30 sáčků z druhého balení. Také ty do druhého dne zmizely a asi za čtyři dny utichly i zvuky z půdy. Nyní je to již měsíc, kuna se nevrátila. Za mne velká spokojenost.

 39. Michal
  Michal / 4-9-2017 / ·

  Tak zase po dvou letech tady,jednoduše, zkráceně:
  plašiče nefungují-zvykne si
  do sklopce nevleze, možná nějaká blbá(jedna z padesáti)
  samoobslužné sáčky odnáší, ale našel jsem je různě poschovávané(pneu,dřevník,půda atd)spotřebováno 2kg, mám momentálně jednu k….(zjištěno fotopastí, kamera)
  na další možné odpuzovače zapomente nefungují(savo, nafta,vonavky,chlupy,vlasy,radio a jiné píč….)
  jedině křepelčí vejce+fridex!!!
  bojuju 10let, když si myslíte, že máte vyhráno, přijde nová a je to vše dokola

 40. Jitka
  Jitka / 6-6-2017 / ·

  Mám zkušenosti s kunou již několik let, že vždy přijde na pozemek a udělá rachot u popelnice( nebo pod oknem), kde je třeba odloženo i něco dalšího. Měla jsem podezření, že tam nechodí jen sama, ale třeba již vyvedla mladé a to na základě výkalů, které byly tmavé a některé světlejší. Nadělá binec právě těmi výkaly na mnoha místech i po zahradě, což mě strašně vadí kvůli psovi, který ty výkaly nejen očichává. Jsou dny, kdy mi na terase i do gumových bot udělá neplechu anebo přímo před dveřmi se vykálí.
  Mladému vyžrala v motoru díru do balonku u vstřiků paliva, takže mu neustále zhasínal motor než na to přišel. Ty zuby nebyly vůbec vidět. Dal tam plašičku a s autem zatím pokoj. Já parkovala leta volně na pozemku bez plašičky v motoru a nic a v poslední době v garáži a jednou jsem nechala své auto na dvoře a měla jsem vyžranou izolaci na víku, jen proto, že mi přestala fungovat baterie od plašičky. Kabely byly nedotčené, ale v motoru jsem našla stopy od noh a bláta. Umyla jsem motor,, vystříkala a zapla plašič. Kuna chodí po pozemku jinde dále…. kolegyně mi poradila právě samoobslužné sáčky, které snad kuny u ní zlikvidovaly na nějakou dobu. bydlím kousek od potoka a lesíka, takže kun zde máme děsivě mnoho. Zkoušeli jsme i klecový odchyt, 2x jsme chytli ježky, vajíčko s fridexem jsme zkoušeli taky, asi tam byl pach, takže si je nevzala(ly). Sáčky moc nemůžu protože mám starou fenku ohaře, která by to mohla pozřít. A tak trpím kunu-y na pozemku a někdy slyším ten jejich řev po dvorku dále….. Myslím, že kdybych ji chytila, tak budu mít dilema, zda ji utopit v bečce s vodou anebo babo raď co s ní dále…….., ti co ji otráví, tak ji vlastně zabijou taky, takže když bych ji utopila, tak se nic nestane……

 41. Ladislav
  Ladislav / 6-19-2017 / ·

  Prosím ví někdo jaký vliv má plašička na slepičky, nebo jakou plašičku slepičky neslyší? Děkuji Ladislav

 42. Lýdia Nemcová
  Lýdia Nemcová / 6-22-2017 / ·

  Dobry den,
  pracujem v Rakusku v rodine,kde maju na garazi kunu ,vecer po 22.00 vychadza von, obchadza vsetky auta,podlezie,vylezie, naspini… ako sa jej definitivne zbavit,neviem, predchadzajuca diskusia to potvrdzuje, ale dali mi typ ako zabranit tomu,aby vnikla do auta a rozhryzla kable (parkujem tam vonku a pre kunu ako cervene sukno pre byka..) – postavit pred a za auto plastove 1,5-2 l flase naplnene vodou a uzavrete. Odkedy sme to skusili, kuna pod auto nejde, skrieka, vrieska od druheho auta, dobehne k mojmu – pospini vykalmi okolie flase , ale zatial pod kapotu nesla .Tak skuste aspon svoje kable uchranit.

 43. Malá Františka
  Malá Františka / 7-31-2017 / ·

  Mám 85 letou sousedku která má na půdě chaty kunu,která ji činí neskutečné potíže.pročetla jsem všechny rady a návody lidí, které ve fóru uvádějí a žádná ráda se neosvědčila.
  Prosím vás jejím jménem o pomoc.Nikde se neuvádí prostředky ani výrobce účinných složek které by jí pomohly.Dovedete si představit jak jiničí chuť žít neskutečný zápach a protékání moči stropem.Prosíme o pomoc Malá.
  Jménem

 44. Tomáš
  Tomáš / 9-25-2017 / ·

  Už odnesla 18 vajec s fridexem a chodí dál.

Napsat odpověď