Jak se zbavit štěnic

Jediná možnost jak se štěnic opravdu dokonale zbavit jsou účinné chemické přípravky vyvynuté přímo na hubení štěnic, případně teplota nad 60 °C.

Jak vypadá štěnice – fotografie štěnic

Štěnice (Cimex) je bezkřídlá ploštice která má v dospělosti velikost 4-5mm. Barvu může mít od průhledné přes červenou, až po tmavě hnědou.

Štěnice se líhnou z vajíček, kterých samice klade za den 6-8 kusů. Za celý život tak štěnice naklade v závislosti na podmínkách ve kterých žije 200-500 vajíček. Po 2 týdnech se z vajíček vylíhnou nymfy, které už sají krev. Za 2-4 měsíce štěnice pohlavně dospějí a mohou klást další vajíčka.

Jak vypadají vajíčka štěnic – fotografie vajíček štěnic

Štěnice jsou schopné vydržet velmi dlouho bez potravy (až několik měsíců). Když štěnice nemají potravu, začnou ji aktivně hledat a přemisťovat se. Rychlost vývoje, délka života i doba po kterou mohou štěnice hladovět je závislá na teplotě. Při nízkých teplotách je vývoj pomalejší, při pokojové teplotě kolem 23 stupňů je vývoj štěnic rychlejší. Při teplotách pod 16 stupňů štěnice přestávají být aktivní. Štěnice se živí krví. Jedním z poznávacích znamení kousnutí štěnice je, že štípance jsou v řadě za sebou.

Štěnice se sdružují v „hnízdech“ Pomáhá jím k tomu agregační feromon který vylučují. Při likvidaci štěnic je potom důležité snažit se hnízda najít a zničit je. Štěnice si svého hostitele vyhledávají podle teploty a vylučovaného CO2.

Jaké jsou druhy štěnic

  • štěnice domácí
  • štěnice ptačí
  • štěnice tropická
  • štěnice netopýří

Ve většině případů se u nás setkáme se štěnicí domácí označovanou také jako štěnice postelová nebo štěnice postelní. Vyjímečně můžeme mít doma i štěnici ptačí, která primárně žije v hnízdech ptáků, ale pokud je hnízdo blízko okna a štěnice přijde o zdroj potravy, nepohrdne ani lidskou krví. Rozeznat od sebe jednotlivé druhy štěnic je obtížné. Pro likvidaci štěnic není potřeba určovat o jakou štěnici jde. Pouze v případě podezření na ptačí štěnice je potřeba odstranit prázdná hnízda a ošetřit insekticidem i rámy oken.

Kde se vyskytují štěnice

Štěnice se vyskytují celosvětově všude tam kde jsou lidé. Čím větší města s větší hustotou obyvatel, tím větší výskyt štěnic.

Jak poznám, že mám doma štěnice

Přítomnost štěnice domácí nebo štěnice postelové ve svém domě/ bytě poznáte podle štípanců, které Vám štěnice přes noc způsobí. Další indikátor výskytu štěnic je jejich trus – drobné černé tečky podobné mušímu trusu. Trus štěnic můžeme najít většinou v konstrukci postele, v záhybech matrace pod prostěradlem, …

Jak vypadá trus štěnic – fotografie trusu štěnic

Trus štěnic vypadá jako malé černé tečky. Většinou je ukrytý v záhybech matrace, rozích a koutech konstrukcí postele, za krytem zásuvky, lištou podlahy, tapetou a jiných úkrytech.

Stejně tak můžeme v záhybech matrace najít přímo schované štěnice nebo jejich vajíčka. Štěnice jsou aktivní pouze v noci, takže přes den je nikde v bytě lézt neuvidíme. Pokud štěnice vidíte lézt v bytě i přes den, znamená to, že máte štěnic v bytě již opravdu velké množství.

Pokud si myslíte, že máte doma štěnice, ale žádnou jste nenašli, můžete použít monitorovací pasti na štěnice. Tyto pasti neslouží k vyhubení štěnic, ale pouze ke zjištění jejich výskytu.Jedna past je feromonová past na štěnice – láká štěnice pomocí feromonů dovnitř a ty se v pasti přilepí.
Druhý typ pasti je lepová past pod nohy postele. Past se umístí pod nohy postele, a štěnice která se snaží dostat na postel za potravou se do pasti přilepí.

Jak vypadá kousnutí od štěnice – fotografie kousnutí od štěnice

Záleží na tom, jak je pokousaný člověk citlivý. Někomu naskočí pupínky hned, někomu třeba až druhý den, někomu vůbec. Že se jedná o kousnutí od štěnice můžete poznat podle toho, že štěnice vám udělá několik kousanců v řadě.

Jak se zbavit štěnic

Zbavit se štěnic není žádná legrace. Štěnice jsou velmi odolné a pomocí běžně prodávaných sprejů na hubení hmyzu se jich nezbavíte. Štěnice se velmi rychle množí, proto je nejlepší je likvidovat štěnice ihned poté, co zjistíme jejich přítomnost – čím déle je necháme v klidu, tím víc se rozmnoží a tím těžší bude jejich následná likvidace. Likvidaci štěnic je třeba provést velmi pečlivě a důsledně.

Štěnice je pouze 1-6mm velká a velmi plochá, takže se schová i do opravdu miniaturních skulin a prasklin, štěnice se můžou ukrývat například i pod tapetou na stěně. Pokud štěnice objevíte zavčasu, máte dobrou šanci se jich zbavit svépomocí pomocí některého z přípravků proti štěnicím. Pokud však štěnice necháte v bytě zabydlet a rozmnožit se, doporučil bych nechat jejich likvidaci spíš na profesionálech, a ani pro ty to nebude jednoduchý úkol.

Před samotnou likvidací štěnic je dobré celý zasažený prostor velmi pečlivě vysát, pokud je to možné třeba i rozebrat postel, aby jsme se dostali i do spár v konstrukci postele. Rovněž je dobré odstavit veškerý nábytek, sundat obrazy ze zdí, prostě všechna místa, kde by se mohla štěnice ukrýt, nebo kde by mohla být nakladena jejich vajíčka.

Likvidace štěnic se provádí několika způsoby

  • postřikem – prodává se mnoho přípravků na hubení štěnic, ale štěnice jsou již vůči některým dříve používaným přípravkům odolné, a přípravky jsou na ně neúčinné.  Ze zkušeností a reakcí zákazníků doporučujeme  postřik proti štěnicím. Před započetím likvidace štěnic je dobré odstranit veškeré ložní prádlo, prostěradlo, peřiny, povlak matrace, … Veškeré lůžkoviny vypereme na 60 stupňů, což je teplota, který stačí na zabití všech stádii štěnice včetně vajíček. Matraci ze všech stran nastříkáme přípravkem proti štěnicím, stejně tak rám postele. Pokud jsou v místnosti koberce, je dobré je v případě většího zamoření vyhodit, případně důkladně projet parním čističem. Horká pára také zahubí všechna stádia štěnic. Přípravkem je dobré rovněž ošetřit spáry okolo zdí, praskliny ve zdech, mezery v parketách, v případě bytu v panelovém domě ošetřit i průchozí trubky od topení a mezery kolem nich vzduchotěsně ucpat nějakým tmelem – např. silikonem.  Po aplikaci přípravku je důležité neumývat podlahy ani ošetřené plochy, aby se štěnice dostaly do kontaktu s přípravkem.  Záleží na množství štěnic, a pečlivosti aplikace, ale většinou je třeba aplikaci zhruba po dvou týdnech opakovat. Při likvidaci štěnic postřikem je dobré postupoval od okrajů ke středu zasaženého prostoru – případné prchající štěnice nemají kam utéct – musely by prolézt přes již ošetřený prostor, což by je usmrtilo..
  • plynováním pomocí speciální dýmovnice – Výhodou fumigace štěnic pomocí dýmovnic je poměrně malá pracnost, a vysoká pronikavost drobných částeček suchého kouře i do malých škvír a prasklin, a zahubí tak i dobře schovaný hmyz. Z plynovacích přípravků doporučujeme dýmovnice na štěnice – jde o vodou aktivovanou dýmovnici pro úplné vyhubení hmyzu určenou k profesionálnímu i neprofesionálnímu využití.  Před použitím dýmovnice je dobré pootvírat skříně, šuplíky,… aby se dým co nejlépe dostal i do oblečení a podobně. Po aplikaci je třeba nechat ošetřený pokoj po dobu 2 hodin uzavřený.

Deratizátor bude dělat postřik proti štěnicím

  • deratizační firmou – deratizační firmy používají nejčastěni přípravky ve formě postřiku, které někdy kombinují s plynováním. Některé přípravky jsou natolik toxické, že je nutné byt na 24 hodin opustit, ale pokud máte štěnic doma velké množství, nezbude Vám nic jiného, než tohle nepříjemné a dražší řešení problému.

Kolik stojí zásah deratizační firmy proti štěnicím

Deratizační firmy si berou za zásah proti štěnicím v závislosti na lokalitě a velikosti bytu kolem 4000kč v případě, že je štěnic málo, a stačí jeden jednoduchý zásah. Pokud máte štěnice ve více místnostech, a je jich větší množství, bude vás pravděpodobně i deratizační firma muset navštívit 2 krát, a cena za dezinsekci bude potom výrazně vyšší.

Veškeré texty i fotografie na webu forum.pasti.cz jsou chráněny autorským právem.
Bez souhlasu majitele webu www.pasti.cz nelze použít žádnou fotografii, článek, ani jinou část prezentace.

Kompletní sortiment přípravků proti potkanům najdete na www.pasti.cz/proti-stenicim

ZDE SI MŮŽETE VYMĚŇOVAT SVÉ ZKUŠENOSTI Z BOJE SE ŠTĚNICEMI.

887 komentářů k: “Jak se zbavit štěnic

  1. Dobry den,

    nejspise se mi podarilo stenice svepomoci zlikvidovat. Vedela jsem presne kdy a s cim se k nam dostali. Asi po peti dnech lezla jedna masemu miminku po polstari. Od toho okamziku nasledoval valecny stav. Vse jsem postrikala ( bydlim ve Francii bezne prodejnym sprejem, ktery udajne hubi 100% larvy a dospelce. Nikoli vsak vajicka. Mista ktera bylo mozno prolit varici vodou jsem prolila. Prave tal postele, detskou nasi ( zde jsem rozebrala na zakladni casti i rosty gumove drzaky jsem vzdy prohledla

  2. Dobrý den,
    prosím vás našla jsem za čelem postele v rohu malé hnízdo štěnic a ve skříni hned u postele v rohu 3 štěnice ve dřevě pomohlo by to postříkat –postřikem na hubení štěnic Foval??Děkuji za odpověd

  3. Dobrý den,
    prosím vás našla jsem za čelem postele v rohu malé hnízdo štěnic a ve skříni hned u postele v rohu 3 štěnice ve dřevě pomohlo by to postříkat –postřikem na hubení štěnic Foval??Děkuji za odpověd

  4. Dobrý den, štěbnice Vás můžou pokousat i pod pyžamem. Rozmášknout se dají, ale úplně měkké nejsou. Poznáte je podle toho, že jsou placaté. Barvy můžou mít různé od skoro průsvitné přes červenou až po hnědou.

  5. Dobrý den.Mám dva dotazy: 1.Jsou štěnice měkké (dají se snadno rozmáčknout) nebo jsou tvrdé jako např. klíště? 2.Mohou poštípat ruce a záda i pod pyžamem s dlouhým rukávem? Děkuji.

  6. Dobrý den, pokud to rychle uskočí, tak to určitě nejsou štěnice. Štěnice nejsou o špíně ale spíš o smůle že si je odněkud přinesete. Můžete doma 3x týdně vytírat savem a štěnice se k vám můžou stejně nastěhovat. Ale ve Vašem případě o štěnice určitě nejde. Petr Helekal

  7. Dobrý den, před pár týdny jsem oběvil u svého pracovního stolu nějaký hmyz malí o velikosti cca 6 mm připomínáto takové ty malé mušky co létaji např kuchyních ovšem když se to pokusím zabít tak to rychle uskočí a vzhledem to i docela připomíná štěnici ovšem jak jsem se zde dočetl štěnice poznám podle šípanců ovšem nemám na sobě žádné stípance ani žádné kousnutí tudíž by mě zajímalo jestli se jedná štěnice? Ovšem nevím jak by se u mě vzali jelikož jsem ten typ člověka který si potrpí na čistotě a uklízí doma kde jaké smetí.

  8. Dobrý den, pokud postřik neprovedou v celém domě, tak se jich ve svém bytě nezbavíte nikdy. V panelovém domě je tolik míst, kudy můžou štěnice cestovat z bytu do bytu, že je nemožné jim v tom zabránit. Jediná možnost je nechat udělat postřik ve všech bytech zasažených štěnicemi a pro jistotu i v bytech sousedících s byty ve kterých se štěnice již vyskytují

  9. dobry den, pani vladko a od ty doby mate klid jak jste to vistrikla tim savem bo se take nemuze sbavit štenic , a jen tym trpi mi deti ja uz nevim co mam delat jsem uz fakt na dne svych sil , byly o aj tady visrikat ale nepomohlo to jen sem mela 1-2 mesice klid dekuji vam za vasi odpoved

  10. dobrý den chtěla bych se zeptat jak se zbavit štěnic,protože u nás už 5krát stříkali a stejně jsou pořád pod stropnicemi večer když jdu spat tak vidím jak ty mršiny lezou a ráno když se vzbudím,tak jsem poštípaná a horší je to,že to má celý panelák a ještě k tomu nově rekonstruují barák takže není pochyb,že se rozlezou ještě víc.Moc děkuji

  11. Dobrý den,
    už 4 noc se mi děti budí poštípané.Je to vždy několik štípanců v řadě.Po komárovi ani jiném hmyzu ani památky.Začínám mít podezření na štěnice.Nikde jsem ale žádnou nenašla a ani stopy po nich.Chtěla bych vyzkoušet dýmovnici,chci se zeptat jestli se po ošetření musí prát oblečení ze skříně,nebo jestli se pak dá běžně nosit,hračky,knihy a další věci se musí z pokoje odstranit??V návodu na netu jsem se to nedočetla.
    Předem díky za odpověď.

  12. santa lucia …………….objednejte si BIO KILL 273 KČ STOJÍ NENÍ CÍTIT ALE OPAKOVAT SE TO MUSÍ ZA TŘI TÝDNY !! JE TO VELMI ÚČINNÉ!!!!
    VÝROBCE BIOVETA A.S. IVANOVICE NA HANÉ
    JE TO VE SPOLUPRÁCI S FIRMOU JESMOND HOLDING A.G.,ŠVÝCARSKO
    SMĚS BÍLÁ UŽ PŘIPRAVENÁ K POSTŘIKU DEJTE JI DO ROZPRAŠOVAČE!!! OD OKENY TŘEBA ,POŘÁDNĚ POSTŘÍKAT ABY TO BYLO MOKRÉ!!!! NECHTE ASPON TŘI HODINY ZAVŘENÉ OKNO ,ALE PAK STEJNĚ VYVĚTREJTE!

  13. Dobry vecer. Mohli by jste mi prosim odpovedet na otazku, zda ma postrik na matraci a stenach nejaky nezadouci ucinek na lidi? Spime v loznici s 2rocnim chlapcem. Po prvnim vystrikani a vyplynovani se objevili nove male stenice -asi 10. Po 14ti dnecj jsem tedy vyplynovani zopakovala i s jednou testovaci stenici. Bomba byla 1m od ni. Je to 4ty den a stenice stale zije. Lezi na zadech nalepena na nalepce a vesele kope nohama. Dnes rano jsem ji postrikala i sprayem a vecer je stale ziva. KDY ZACNOU FUNGOVAT TY PRIPRAVKY? Jedine co je zabije hned je savo. Jeste jsem cetla neco o kremeline. Myslite ze to muze pomoci? Nalepta jim pry to krunyr a umrou. Jinak jsem omotala lepem na hmyz nohy od postele a postel je uprostred mistnosti. Doufam ze se ty svine nenauci padat na nas ze stropu. Vyhladila jsem jim valku. Taky obcas v noci kontrolujem celovkou kde jsou a chytame je nalepovacim valeckem. Je to hnus, doufam ze se nezblaznim. Hlavne uz nechci mit postipane dite a hnusny hmtz v posteli. Myslite ze mam nadeji se jich zbsvit? Dekuji

  14. Dobrý den,
    bydlím v panelovém domě a se štěnicemi bojuji již třetí měsíc. Zpočátku jsem objevila asi 3 dospělé štěnice mrtvé a našla i hnízdo, které jsem zlikvidovala. Stříkám koberec v ložnici cca 10 dnů, z okolí postele jsem naskládala prádlo do igelitů, povlečení na lůžkoviny jen bílé, abych měla kontrolu. Do půlnoci je většinou klid, po půlnoci a k ránu objevím na prostěradle 3-4 malinkaté tmavé tečky,asi mladé štěnice. Na rukou a nohou mám ob den drobný štípanec. Je možné, že je to zbytek líhně z ukrytých vajíček nebo cestují od sousedů? Bydlím v horním patře,spodní byt je asi 1 měsíc prázdný, nájemník se odstěhoval, ještě o patro níž štěnice neobjevili. Bojím se reakce lidí v domě, proto dávám přednost hubení svépomocí. Co ještě mohu udělat abych se té obtížné havěti konečně zbavila? Po zkušenostech se mi zdá nemožné vymýtit štěnice za 2 měsíce!
    Děkuji za radu.

  15. Je to boj.Vím,odkud štěnice pocházejí.Jsou přiváženy v tašce.Tu první jsem okamžitě odhalila,když po mě v noci lezla.Hned jsem vše postříkala Fovalem.A byl klid několik měsíců.Jenže přijela další várka…..Majitel tašky tvrdí,že není poštípaný,že už štěnice doma nemají….Jenže poštípaný nebyl-ani když je doma měl.Když jsem našla štípance do trojúhelníku-hned jsem věděla,že je zle.Rozebrala jsem postel.A našla jen malilinkou hromádečku trusu.Celou ložnici jsem postříkala Fovalem.Jenže jsem štípaná znovu a znovu.Trochu se bojím,jestli přípravky proti štěnicím nepůsobí škodlivě i na nás lidi.Myslím,že brouků je tentokrát už víc,ale jsou pořádně schovaní.Podle štípanců to asi jen jeden nebude.No a tak se mi špatně spí,pořád se budím,protože mi přijde strašný,že mě v noci saje krev tak ošklivý nezahubitelný hmyz.Budím se a čekám-jestli po mě nepoleze brouk,rychle pak rukou plácnu na místo,kde mě zašimrá.Jenže jak na to člověk myslí,tak ho žere celé tělo.A to bydlím v domečku-což si myslím,že v tomto případě je to mnohem horší než žít v panelovém bytě.No a tak zítra začne nový boj za pomoci Fovalu a Sava.A moc s vámi všemi soucítím.

  16. Dobrý den, to že je v domácnosti poštípaný jen jeden člověk a ostatní ne je celkem běžné. To že štěnice nemůžete najít je také normální jsou většinou opravdu dobře schované. To jestli se jedná o štěnice nebo něco jiného můžete poznat třeba podle černých teček na prostěradle – trus štěnic, nebo podle štípanců. Štípance od štěnic jsou často třeba tři nebo čtyři vedle sebe srovnané v řadě.

  17. Dobrý den, chci se zeptat jsem poštípana každý den najdu dva tři nové štípance nejsem si jista jestli jsou to štěnice. Jsem poštípana jen já ,na nikoho u nás v bytě to ne léze .Pro hledala jsem všechno ,v noci hledám po posteli ,koukám i na zeď ale pořád nic ,tak už nevím co mám dělat a bych je našla. Prosím poraďte mi: ( jak je najít? A jestli si myslíte že to jsou štěnice?.. Děkuji za odpověď

  18. Dekuji za tuto diskuzi, ktera mi pomaha s vyresenim problemu stenic. Myslim, ze uz je to rok co je doma mam, ale nikdy jsem je neobjevila a lekar mi tvrdil, ze ty stipance jsou molusky…az ted pred tydnen jsem jednu nachytala pri cinu a pri prohlidce domu jsem nasla par za obrazema.Premyslela jsem jak je mozne, ze jich po celem roce nemam doma vic. Myslim, ze je to tim, ze kazde rano loznici a pokoje vetram, ikdyz je velky mraz venku v zime. Pry se i pri teplote 10C nemnozi. Nekdy nechavam i vyvetrat cely dum. Mozna ze prave moje vetrani v zime pusobi jako prevence????!!!Dneska jsem loznici vystrikala, zapalila dymovnice a dala jsem nalepovaci pasti. Vylezli zatim jen dve po 12hod. Zajima me ale jedna vec. Ten spray, co jsem jim nastrikala zdi a matrace…kdy muzu na te matraci spat a muzou se dostavit nejake nezadouci ucinky u lidi? Dneska spime v obyvaku, netroufam si jit do loznice…

  19. Dobrý den, chtěla bych tady napast pár poznatků, pro ty, co se štěnic nemůžou zbavit. Jelikož je máme rozlezlé nejspíš v půlce domě a nikdo s tím nic nedělá, tak jsem to musela vyřešit po svém, jelikož firma by mi je za nehorázné peníze vyhubila, ale opět by pak zase přelezly od sousedů. Takže jsme zaspárovali veškeré prasklinky kolem topení a děr ve stěnách. aplikovali po prvním zjištění dýmovnici a apoté znovu a vystříkali postel a co šlo protectem. 1x týdně stříkám větrání v koupelně a kolem vodoměrů a také rohožku na chodbě a práh kolem dvěří… sem tam se nějaká mrška objeví cca 1x za 2-3 měsíce, tak aplikuji navíc i na postel. Ale musím říct, že takto se cítím lépe. Stříkat postel můžete pořád dokola, ale ony přilezou zase znova a znova, pokud nezabezpečíte zbytek. Tak snad to někomu pomůže, budu ráda. Pěkný den.

  20. Valkou Protekt postrik skutečně funguje dobře jen musite mit trpělivost, jsem už s valkou se stenicemi ukonce musite se zbavit čalounění posteli vse postikat protectem dokonce jsem si kolem postele všude dal mucholapky supr ještě si kupuji dymovnici tim boj bude ukonce

  21. Dobry den, u nasich se tento tyden nasli stenice. Postrik byl aplikovan vcera tedy v sobotu.
    U nasich jsem byla naposledy 25.2 a mam maleho kluka. Je nejaka moznost, ze jsem si je prinesla domu??
    dekuji

  22. Dobrý den chcete se zbavit štěnic poradím-722509091

  23. Prisl jsem na truck.Jestli ma apostel nozky,odtahnout od zdi.Omotat nozky mucholapkou pizamo nechavat na posteli a pred spanim se osprchovat.Kdyz Nemas apostel nozky ,dan madraci na osetreny koberec a tak pul mrtru okolo madrac.Naomlepim mucholapky .prifixjji pripinacky.Pomali se chyti vsechny.

  24. 100% pomaha !!!! 1 krok : koupit savo ve spreji č.1 tj. cislo jednicka na trhu, cena 90 – 100kc. 2 krok najit postizena mista : hnizdo,a take kolem okolo. 3 krok: postrikat postizena mista a nechat pusobit alspon 3hodky,pote vyvetrejte mistnost. 4 krok, po tydnu opakovat cele znova. radim vam to,protoze sem to sama udelala,a vysledek ? nemame ani jednu stenici v byte, predtim to byli muka,sami to znate,kdo ma stim skusenosti,postipany, hlavne u deti,svedivost atd. kdo neveri, muze vyskouset. Chyt te jednu stenici,dejte do nadobky,a striknete na ni jednou savem,ucinek smrti je okamzity, spali dokonce i vajicka stenic.

  25. Dobrý den, na dýmovnicích je sice napsáno, že citlivější květiny můžou poškodit, ale co vím, tak se to zákazníkům ještě nestalo že by květiny nějak utrpěly..
    Petr Helekal

  26. Dobrý den,
    ano zboží můžete objednat i na Slovesnko balíkovou službou PPL/DHL zboží doručíme do druhého dne. Částku z korun na Eura převede balíková služba dle aktuálního kurzu a Vy řidiči při převzetí zboží zaplatíte v Eurech.

    Petr Helekal

  27. Dobrý den. Prosím muzu si to objednat i na Slovensko? Jde platit eurama?

  28. Chtěla jsem se zeptat,při používání plynových přípravků je třeba z pokojů odstranit i květiny? Děkuji za odpověď

  29. Jak máme postupovat,když majitelka domu řeší hubení štěnic jen čá stečně,vždy nechá vystříkat jen jeden byt a o další se již nestará.Na koho se máme v tomto případě obrátit.Situace se stává kritickou a majitelka domu hledá jen stálé výmluvy a výskyt svádí na jiné osoby,dokonce vyhrožuje,že postřiky si budeme muset hradit sami.Přitom výskyt a množení štěnic je zaznamenám z bytu,který m á m ajitelka domu uzamčený a odmítá jej odemknou dokonce i i deratizační firmě.

  30. Dobrý den mám velký problém mi jsme před rokem a půl predelavali obývací poko, vymalovali jsme postavili jsme si nový skříně a objevili se nám doma štěnice pouzili jsme foval a i tu dymovnici a byl tady u nás i deratizater ataky jsme se toho ne zbavyli ted jsme predelavaly koupelnu a zase se to tu objevilo a Já vazne na zemi uz nehodlám spát ale na roční miminko to neleze a ani nekouse tak mi poradte jak mám bojovat proti tem mrcham děkují za radu

  31. Tak jsme zjistili, že k nám skutečně lezou z protějšího bytu. Už jim asi u sousedů nechutná, tak se přišli podívat k nám. Při deratizaci celého domu, byl největší počet štěnic zjištěn právě tam. Byty tu jsou malé 1+1 nebo garzonky o výměře 30m2. Což si myslím, není moc daleko na cestování za potravou. Přečkali jsme další postřik, jak u nás tak u sousedů. Doufám, že už skutečně naposledy. Večer jsem našla ještě dvě malé, taktéž na chodbě. A druhý večer po dezinsekci bylo doslova pohřebiště štěnic před sousedním bytem. Škoda jen, že se proti tomu nedá nějak bránit. V hotelech nepřespáváme, ale hlavní město asi udělá své. Děkuji za odpověď 🙂 a držím palce všem co je potkala stejná smůla jako nás.

  32. Dobrý den též už delší dobu bojujeme se štěnicemi měli jsme několikrát postřik, už jsme vyhodili vše možné aby jsme se ztoho zbavili a stále je máme, deratizace nám řekla aby jsme vše vysávali kartáčovali atd. ale už na to nervy nemám. Objednala jsem dýmovnici tak snad doufám, že to aspon nějak pomůže a potom zas objednat deratizaci. Slyšela jsem, že i vodní pára zabíí vajíčka je to pravda? Peníze na nový nábytek nemám tak jsme ted bez sedačky už se bojím i koupit novou. Mě by spíše zajímoalo jak zabít ty potvory a jejich vajíčka ve škvírách ? Děkuji za radu 😉

  33. Dobrý den, pokud jste měla doma klid od začátku listopadu až do půlky ledna tak je jisté, že jste štěnice v bytě už neměla a tu co jste našla k Vám přicestovala nejspíš z jiného bytu. Takže pokud se stříkal opravdu celý dům, tak to vypadá, že se v některém bytě nezadařilo, a z tohoto bytu se můžou štěnice postupně rozšiřovat do okolních bytů. Chodba je ale zvláštní místo pro výskyt štěnice. Většinou cestují z ložnice do ložnice otvory kolem trubek ústředního vytápění..

  34. Dobrý den, doufám, že mi někdo poradíte, ale už jsme opravdu zoufalá. V létě 2014 se u nás objevili štěnice. Objednala jsem si dezinsekci (jedna mě stála 2500,-kč) platila jsem dvě. Jedna proběhla na konci srpna, druhá na konci září. Výsledek, téměř žádný. Pár jich to vyhubilo ale objevovali se další. Začala jsem to řešit se správcem objektu, který nechal celý dům vystříkat. Pokaždé jiným postřikem (prý zažínají být imuni proti prvnímu). Postřik měl rozestup týden. To bylo na konci října a začátkem listopadu. Další výsledek, máme leden a našla jsem dospělou nenacucanou štěnici na zdi u vchodových dveří. Mám očekávat další invazi? Jak s tím bojovat, když ani postřik od profesionala od hygieny nepomohl? Děkuji

  35. Dobrý den, Protect není určený k aplikaci na oblečení, protože není vhodné, aby se dostal do přímého styku s kůží. Batole by se k ošetřené ploše rozhodně nemělo dostat. Dá se to vyřešit tak, že postřik se provádí v 90% jen v ložnici, takže se dítěti dveře do ložnice na dobu 14 dnů zavřou, aby se nestalo, že by postřik olízalo.

  36. Dobrý den, Protect není určen k tomu, aby štěnici zabil okamžitě. I když ho na štěnici nastříkáte přímo, tak stejně uhyne až po několika dnech. Funguje tak, že štěnici zastaví v jejím vývojovém stádiu, štěnice do 24 hodin přestane žrát(kousat) a do několika dní uhyne. Je tak vyroben proto, aby zabil i opravdu odolné štěnice, které jsou již vůči klasickým prostředkům často rezistentní. Výhodou Protectu je, že působí ještě asi 7 dní po zaschnutí a stačí aby štěnice přelezla přes zaschlý postřik i po několika dnech od aplikace. Pokud chcete něco co štěnice zahubí téměř okamžitě, tak Vám můžu doporučit postřik na hubení štěnic Foval. Který má mix 3 účinných látek a funguje jak rychle tak i dlouhodobě.

  37. Dobry den. Mám dotaz- Koupili jsme 2 balení postriku Protect, ale vůbec nezabera. Jednou jsem našla stenici na stene, strekla jsme to primo na ni a po chvilce lezla dal. Vystrikali jsme snad všechno, co se dalo jsme oprali, vyzehlili, něco vyhodili a štenice mame porad. Zarazi me ten Protect. Vsude se píše, ze je na stenice nejlepší, ale nase zkušenost je, ze stenici nezabije vuebc ani v primem styku, a uz vůbec ne po 2 týdnech. Chci se zeptat, jak je to mozny ? Co jiného je ucinnejsi nez Protect ? Dekuji.

  38. Pro legraci a informaci je asi nejjednodušší pozvat deratizační firmu, která by měla garantovat 100% likvidaci. Cena zásahu vás ve finále vyjde levněji než vynaložený čas a zakoupené prostředky. U nás byla firma. Byli u nás jen jednou, zásah stál 3500,- korun a už 3 měsíce pokoj. Super.

  39. Dobnrý den, čalouňené postele které jsou štěnicemi zamožené je někdy opravdu lepší vyhodit. Je ale dobré dávat si pozor aby jste při rozebírání a vynášení postele neroznesli štěnice po celém bytě. Ideální je rozebrané kusy postele zabalit třeba do streč folie…

  40. Dobrý den. Objednala jsem si u Vás prostředek PROTECT. Potřebovala bych vědět, jestli je PROTECT nějak škodlivý pro děti. Vím, že přípravek po aplikaci zaschne… ale mám doma batole, které všude lozí, strká do pusy věci apod… Mám strach, když aplikuji sprej, aby se mé dítě nějak nepřiotrávilo. Máme doma také psa. Nemůže mu to nějak ublížit, když se třeba dotkne postříkaného místa a olíže si tlapky? Dále bych se chtěla zeptat, proč se nemůže prostředek PROTECT aplikovat i na oblečení apod ? Děkuji moc za odpověď

  41. Dobrý den v bytě nad námi se kvůli štěnicím odstěhovali,majitel boužel neudělal deratizaci a štěnice migrovali k nám.Oběvila sem dvě hnízda v pelesti postele.Postel sem vyčistila savem a octem a ještě ji postříkala sprejem na štěnice.Dneska během dne sem jich zabila pět na stropě.V posteli sem během dne žádnou neoběvila,mám obědnanýho deratizéra a chci se zeptat jestli je nutné vyhodit postel.Po vyčištění a postřiku se oběvili po hodině ve spárech v čalounění u madel a bylo jich tam dost od nejmenších po největší.Děkuji za odpoved

  42. Dobrý den,
    Foval účinkuje jinak než Protect. Protect štěnici zastaví v jejím vývojovém stádiu a ta pak do několik dnů uhyne, kdežto foval štěnici otráví jednou ze svých třech účinných látek a štěnice uhyne posdstatně rychleji. Protect zase zaručeně zabije i opravdu odolné štěnice. Protect působí asi 1-2 týdny po zaschnutí a foval na tom bude v případě štěnic podobně. výrobce sice uvádí toto: “ FOVAL RTU je insekticidní postřik proti hmyzu v mechanickém rozprašovači, určený bez dalších úprav k přímé aplikaci ve formě postřiku k hubení komárů, much a proti všem vývojovým stádiím švábů, rusů a štěnic s vynikajícím dlouhodobým působením při hubení hmyzu, a to až 6 měsíců.“
    Ale těch až 6 měsíců rozhodně nebude působit na štěnice. Týden nebo dva po aplikaci však působit musí, jinak by byl na štěnice naprosto neúčinný, protože zasáhnout štěnici postřikem přímo je skoro nemožné, a když tak se to povede u pár jedinců ale nikdy ne u všech.
    Která z účinných látek je na štěnice nejlepší se říct nedá, protože v každé lokalitě můžou být štěnice jinak odolné. Proto většina přípravků kombinuje více účinných látek. A škůdci si časem na některé látky dokážou navyknout -to co na štěnice fungovalo spolehlivě před 10 lety jako třeba K-othrine už jim dnes nějak víc neublíží…

  43. Dobrý den, postřik Foval účinkuje stejně jako Protect? Tedy že i několik dní po aplikaci při přechodu štěnice po nástřiku do pár dní zahyne? Nikde na internetu není přesný popis postřiku Foval. Z toho dostupného spíše vyplývá, že štěnice zahubí při nástřiku přímo na jedince. Jak to tedy je? A ještě jeden krátký dotaz: jaký je rozdíl mezi účinnou látkou cypermethrin a cyfenothrin, popř. která z těchto látek je účinnější proti štěnicím? Mockrát děkuji

  44. Dobrý den,
    pokud jste dýmovnici použila 30tého a druhého hmyz žil, tak již neuhyne. Štěnice je odolnější, takže uhyne až po delší době, ale maximálně do 24 hodin od použití dýmovnice. Nejčastější příčina neúspěchu je v tom, že se dým ke štěnici vůbec nedostal – například že štěnice byla schovaná pod nějakou nepropustnou překážkou – například linoleem, plovoucí podlahou,…
    V takovém případě je vhodnější použít postřik na štěnice a blechy Protect který se aplikuje na podlahu po obvodu celé místnosti, na boky a nohy postele a na podlahu kolem postele. Postřik funguje ještě asi 7 dní po zaschnutí a i když ukrytá štěnice vyleze třeba po 2-3 dnech, stačí aby přelezla přes ošetřenou plochu a do několika dní uhyne. Protect štějici neusmrtí ihned ale až po několika dnech. už první den po kontaktu s postřikem však štěnice přestane žrát a kousat.
    Případně postřik na štěnic a šváby Foval který má v sobě mix 3 látek účinkujících proti štěnicím a štěnice zahubí rychleji.
    Petr Helekal

  45. Dobrý den, objednala jsem od vás dýmovnici a použila ji přesně podle návodu. Použitá byla. 30.12.14 a pusobila téměř 5h. V místnosti 5x4m. Našla jsem několik mrtvých na koberci a vyluxovala jsem. Další den jsem našla několik dalších. Bohužel jsem dnes 2.1. jsem našla opět ty breberky (myslim ze štěnice) na zdi. Je možné ze ještě pochcípají nebo prostě jen dýmovnice neuvinkovala jak měla. Prosim neberte to jako stížnost ale spíš jako žádost o radu. Už nevim jak se toho zbavit. Dekuji za odpověď a jakoukoli radu. K.

  46. Štěnice většinou vylézají skutečně jen v noci. Přes den lezou po zdech hlavně před smrtí když jsou přiotrávené. Velikost štípanců není závislá na velikosti štěnice ale na tom, kdo na štípnutí jak reaguje. Někdo má malou tečku nebo téměř nic, a jiný má po štípnutí štěnice obrovský nateklý štípanec. To že Vás nežerou každý den může mít několik důvodů. Buď jich máte doma jen málo a když se jeden den nažerou, tak potom 2-3 dny můžou zůstat zalezlé, Nebo přelezly plochu ošetřenou protectem nebo jimým postřikem a po několika dnech uhynuly. (protect štěnice nezabije hned, ale uhynou až po několika dnech po kontaktu s ošetřenou plochou) To že byl několik dní po postřiku klid a potom se začaly objevovat nové štípance je také normální, protože ukrytá vajíčka štěnic postřik zabít nedokáže, proto se postřik vždy po nějaké době opakuje znovu (vetšinou po dvou týdnech)

  47. Ještě jsem se chtěla zeptat, někde jsem slyšela, že prý štěnice vylézají jen v noci…sousedi ale chytli i přes den jak jim lezou po zdi…a prý by měli vylézat tak kolem 2 ráno a zalézají tak kolem 5 ráno…je to pravda? protože my chodíme spát dlouho..třeba na tu 12to-1 hod. ráno a jestliže vylézají třeba dřív, tak mě mohou cítit (lezou jen na mě) a třeba polezou zamnou až do obýváku…dnes jsem totiž nenašla žádný štípanec, to je divné, protože do té doby jsem měla furt..je možné, že přelezla nějaká do obýváku a tam se rozmnoží? postřik máme až 5tého..už počítám každý den…a to nám dělají po 6 nedělích a bude to teprve druhý, další už prý dělat nebudou..to nevím co budem dělat, jsem už na prášky…

  48. Dobré ráno….tak jsem tu po měsíci znova…po prvním postřiku byl měsíc klid a ze Silvestra na Nový rok 7 nových štípanců!!! ale už né ty malinké co jsem měla předtím ale koláče jako kráva!!!! je to vůbec možné? všechno jsme prohledaly, ale máme černé letiště i sedačku, takže prostě nejde nic vidět..Dnes jsem celou noc nespala..možná jsem jen na chvíli dřímla únavou, ale ve 3 už mě probudilo drbání a nový štípanec…další koláč samozřejmě!!! tak tu sedím v obýváku a zoufám si..snad to nepoleze na syna, když jsem utekla!! ale já už nemůžu…kdyby to byly malé štípance, tak to vydržím, ale tohle se nedá, strašně mě to svědí, musí to být nějaká obrovská dospělá svině!!! mimochodem objednala jsem si ten PROTECT a vůbec to nepomáhá, je to k hovnu..teď 5.1.15 bude druhý postřik, ale do té doby nevím…a myslím, že to bude stejně zase k ničemu…už nevím jak dál…

  49. Děkuji za odpověď! Chápu to správně, že i druhý přípravek (Foval) funguje 7 dní? To znamená, když se postříkané plochy blecha dotkne i po pár dnech, tak zemře? Tento výrobek ale neobsahuje metopren jako Protect, nevadí to? Děkuji a zdravím

  50. Dobrý den, štěnice nebyly nejspíš pouze ve válendě, a pokud na sedačce v ovýváku někdo v noci spal, tak štěnice v noci vyrazili za „potravou“ která ležela na obývákové sedačce…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *