JAK SE ZBAVIT ŠTĚNIC

štěnice

Popis štěnice

Štěnice (Cimex) je bezkřídlá ploštice která má v dospělosti velikost 4-5mm. Nejčastěji se setkáváme se štěnicí domácí označovanou také jako štěnice postelová nebo štěnice postelní. Štěnice se líhnou z vajíček, kterých samice klade za den 6-8 kusů. Za celý život tak štěnice naklade v závislosti na podmínkách ve kterých žije 200-500 vajíček. Po 2 týdnech se z vajíček vylíhnou nymfy, které už sají krev. Za 2-4 měsíce štěnice pohlavně dospějí a mohou klást další vajíčka. Štěnice jsou schopné vydržet velmi dlouho bez potravy. Rychlost vývoje, délka života i doba po kterou mohou štěnice hladovět je závislá na teplotě. Při nízkých teplotách je vývoj pomalejší, při pokojové teplotě kolem 23 stupňů je vývoj štěnic rychlejší. Štěnice se sdružují v “hnízdech” Pomáhá jím k tomu agregační feromon který vylučují. Při likvidaci štěnic je potom důležité snažit se hnízda najít a zničit je. Štěnice si svého hostitele vyhledávají podle teploty a vylučovaného CO2.

Druhy štěnic

Ve většině případů se u nás setkáme se štěnicí domácí. Vyjímečně můžeme mít doma i štěnici ptačí, která primárně žije v hnízdech ptáků, ale pokud je hnízdo blízko okna a štěnice přijde o zdroj potravy, nepohrdne ani lidskou krví.

Výskyt štěnic

Štěnice se vyskytují celosvětově všude tam kde jsou lidé. Čím větší města s větší hustotou obyvatel, tím větší výskyt štěnic.

Jak poznám, že mám doma štěnice

Přítomnost štěnice domácí nebo štěnice postelové ve svém domě/ bytě poznáte podle štípanců, které Vám štěnice přes noc způsobí. Další indikátor výskytu štěnic je jejich trus – drobné černé tečky podobné mušímu trusu. Trus štěnic můžeme najít většinou v konstrukci postele, v záhybech matrace pod prostěradlem, … Stejně tak můžeme v záhybech matrace najít přímo schované štěnice nebo jejich vajíčka. Štěnice jsou aktivní pouze v noci, takže přes den je nikde v bytě lézt neuvidíme. Pokud štěnice vidíte lézt v bytě i přes den, znamená to, že máte štěnic v bytě již opravdu velké množství. Pokud si myslíte, že máte doma štěnice, ale žádnou jste nenašli, můžete použít monitorovací pasti na štěnice. Tyto pasti neslouží k vyhubení štěnic, ale pouze ke zjištění jejich výskytu. Jedna past je feromonová past na štěnice – láká štěnice pomocí feromonů dovnitř a ty se v pasti přilepí.
Druhý typ pasti je tepelná past na štěnice – past vyzařuje po omezenou dobu teplo, které štěnice také láká a poté co vlezou do pasti se také přilepí.

Jak se zbavit štěnic

Zbavit se štěnic není žádná legrace. Štěnice jsou velmi odolné a pomocí běžně prodávaných sprejů na hubení hmyzu se jich nezbavíte. Štěnice se velmi rychle množí, proto je nejlepší je likvidovat štěnice ihned poté, co zjistíme jejich přítomnost – čím déle je necháme v klidu, tím víc se rozmnoží a tím těžší bude jejich následná likvidace. Likvidaci štěnic je třeba provést velmi pečlivě a důsledně. Štěnice je pouze 1-6mm velká a velmi plochá, takže se schová i do opravdu miniaturních skulin a prasklin, štěnice se můžou ukrývat například i pod tapetou na stěně. Pokud štěnice objevíte zavčasu, máte dobrou šanci se jich zbavit svépomocí pomocí některého z přípravků proti štěnicím. Pokud však štěnice necháte v bytě zabydlet a rozmnožit se, doporučil bych nechat jejich likvidaci spíš na profesionálech, a ani pro ty to nebude jednoduchý úkol. Před samotnou likvidací štěnic je dobré celý zasažený prostor velmi pečlivě vysát, pokud je to možné třeba i rozebrat postel, aby jsme se dostali i do spár v konstrukci postele. Rovněž je dobré odstavit veškerý nábytek, sundat obrazy ze zdí, prostě všechna místa, kde by se mohla štěnice ukrýt, nebo kde by mohla být nakladena jejich vajíčka.

Likvidace štěnic se provádí několika způsoby

 • postřikem – prodává se mnoho přípravků na hubení štěnic, ale štěnice jsou již vůči některým dříve používaným přípravkům odolné, a přípravky jsou na ně neúčinné.  Ze zkušeností a reakcí zákazníků doporučujeme  postřik proti štěnicím. Před započetím likvidace štěnic je dobré odstranit veškeré ložní prádlo, prostěradlo, peřiny, povlak matrace, … Veškeré lůžkoviny vypereme na 60 stupňů, což je teplota, který stačí na zabití všech stádii štěnice včetně vajíček. Matraci ze všech stran nastříkáme přípravkem proti štěnicím, stejně tak rám postele. Pokud jsou v místnosti koberce, je dobré je v případě většího zamoření vyhodit, případně důkladně projet parním čističem. Horká pára také zahubí všechna stádia štěnic. Přípravkem je dobré rovněž ošetřit spáry okolo zdí, praskliny ve zdech, mezery v parketách, v případě bytu v panelovém domě ošetřit i průchozí trubky od topení a mezery kolem nich vzduchotěsně ucpat nějakým tmelem – např. silikonem.  Po aplikaci přípravku je důležité neumývat podlahy ani ošetřené plochy, aby se štěnice dostaly do kontaktu s přípravkem.  Záleží na množství štěnic, a pečlivosti aplikace, ale většinou je třeba aplikaci zhruba po dvou týdnech opakovat. Při likvidaci štěnic postřikem je dobré postupoval od okrajů ke středu zasaženého prostoru – případné prchající štěnice nemají kam utéct – musely by prolézt přes již ošetřený prostor, což by je usmrtilo..
 • plynováním pomocí speciální dýmovnice – Výhodou fumigace štěnic pomocí dýmovnic je poměrně malá pracnost, a vysoká pronikavost drobných částeček suchého kouře i do malých škvír a prasklin, a zahubí tak i dobře schovaný hmyz. Z plynovacích přípravků doporučujeme dýmovnice na štěnice – jde o vodou aktivovanou dýmovnici pro úplné vyhubení hmyzu určenou k profesionálnímu i neprofesionálnímu využití.  Před použitím dýmovnice je dobré pootvírat skříně, šuplíky,… aby se dým co nejlépe dostal i do oblečení a podobně. Po aplikaci je třeba nechat ošetřený pokoj po dobu 2 hodin uzavřený.
 • deratizační firmou – deratizační firmy používají nejčastěni přípravky ve formě postřiku, které někdy kombinují s plynováním. Některé přípravky jsou natolik toxické, že je nutné byt na 24 hodin opustit, ale pokud máte štěnic doma velké množství, nezbude Vám nic jiného, než tohle nepříjemné a dražší řešení problému. Deratizační firmy si berou za zásah proti štěnicím kolem 3000kč v případě, že je štěnic málo, a stačí jeden jednoduchý zásah. Pokud máte štěnice ve více místnostech, a je jich větší množství, bude vás pravděpodobně i deratizační firma muset navštívit 2 krát, a cena za dezinsekci bude potom výrazně vyšší.

ZDE SI MŮŽETE VYMĚŇOVAT SVÉ ZKUŠENOSTI Z BOJE SE ŠTĚNICEMI.

876 odpovědí

 1. Vaclav Kantor
  Vaclav Kantor / 8-10-2017 / ·

  Už přes 1rok se snaží deratizační firmy vyhubit štěnice v bytě ale bezúspěšně nemůžete mi poradit?

 2. J.Simecek.
  J.Simecek. / 8-10-2017 / ·

  stenice kladou dvakrat do roka vajicka,a to od brezna do kvetna a od cervence do zari za 11tydnu pocnou mladata vylezat z vajicek,staci tedy 4krat do roka proti nim zakrociti,nejlepe syrovy eter rozprasovacem do skulin a direk ,a vubec kde hmyz je,vpravovat,vse zmrzne,nasada i stenice,skvrn nenechava,nesmi se delat pri svetle,eter hori. Toto jsem vycetla z knihy starych babicek z roku 1893 jsou tam perfektni rady o vsem a jmenuje se tato kniha ucelne setreni v domacnosti.Jelikoz neumim moc na pocitaci da se rici ze jsem na to antitalent tak vam jinak nemuzu ve vice vecech poradit ,ale toto vyzkousejte je to zarucene.

 3. miky maus
  miky maus / 8-20-2017 / ·

  Koupili jsme starý dům, pro oči pěkně upravený, vybílený, nová lina apod. Po čase jsem tam začala přespávat. Ukázalo se, že jsem od té doby úplně nemocná vyrážkou, pupence velké, nalité vodou a strašně svědivé. Myslela jsem si, že je to poštípáním nějaké potvory ze zahrady, kde jsem odklízela kupu starého sena a sekala kosou metrovou trávu asi na 300 m2. Po zimě jsme se tam nastěhovali, nábytek, obrazy, vitríny, knihy, dečky a podobné blbosti. Problém začal nanovo. Pořád jsem po nocích poštípaná na zádech, ramenou, stehnech, bocích, strašně to svědí. Celou noc nespím a číhám na brouka, abych ho odhalila. A nic. Pak mi ale padne hlava a já usnu. Ráno se probudím a znovu nové pupence. Jsem až přecitlivěle čistotná a pořádkumilovná, denně si beru vše čisté nebo nové, též povlečení co dva dny vyměňuji za čisté, aby pěkně vonělo. Pořád vytírám, myju okna a nábytek, s prachem taky zatočím i s těmi vitrínami a knihami. Div je nemyju v kýblu s desinfekcí. Co nejprve udělat.

 4. Isabela
  Isabela / 8-20-2017 / ·

  Koupili jsme starý dům, který byl rekonstruovaný jen na oko. Výmalba, nová linolea, apod. Pod linem ovšem stará prkna a bordel. Bydlíme v tomto domě od května 2017 a já jsem už notně poštípaná, přestože jsem koupila novou lavici též v květnu na které spím, nové postele, nové matrace apod. Jsem až přemrštěně čistotná. Každou noc
  se snažím nespat a chytit brouka, ale nic nevidím. Puchýře jsou tak svědivé, až jsem z nich celá rozškrábaná. Žádné tečky na prostěradle nejsou. Bojím se, že ani deratizér s tím nic nenadělá, určitě jsou zalezlé pod linem ve škvírách starých prken. Co bych tak nejlépe měla použít na postřik všeho: FOVAL, PROTEC, …. KILL, DÝMOVNICI? Nikde jsem jejich hnízdo v postelích ani v lavici, ani v nábytku, ani pod obrazy neobjevila. Děkuji vám za radu.

 5. Zlata
  Zlata / 10-12-2017 / ·

  Dobrý den, při kontrole syna večer v posteli po něm lezla štěnice. Na druhý den jsme vše prohlédli, ale trus nebo nějaké stopy po nich jsme nikde nenašli. Co šlo, tak jsme vyprali. Je možné, že bychom si donesli jen jednu dospělou domů a nenakladla by vajíčka? Je to týden a nikde žádné další stopy po nich, ani pokušení nejsme. Za jak dlouho by se to mohlo ještě projevit? Děkuji

 6. Renata Klimplová
  Renata Klimplová / 10-30-2017 / ·

  Dobrý den,
  Před 3 měsíci jsme si koupili novou rozkládací sedací souprava z velké firmy Sconto nábytek a bohužel se nám objevily stenice. Byt jsme nechali firmou k tomu určenou vystrikat, nábytek, koberec a vše okamžitě letělo z bytu.
  Za 14dni přijdou stříkat znovu. Pokoj jsem vymalovala, neudělala jsem chybu? Děkuji

 7. Renata Klimplová
  Renata Klimplová / 11-4-2017 / ·

  Dobrý den,
  v červenci jsem si koupila sedačku a podotýkám,že ne od někoho,ale fungl novou ve Scontu nábytek.
  Co čert nechtěl objevily se štěnice a to v té sedačce.Okamžitě jsme volali firmu určenou k hubení.Vystříkali celý byt,preventivně celý vchod a přijdou ještě znovu.
  Zatím jsme veškerý nábytek vyhodily.Ložnici kde byli nejvíc jsme vymalovali.
  Cca po 2dnech jich pár vylezlo,pak byl 4dny klid a nyní se jich pár objevilo.
  Můj dotaz zní co mohu dělat do té doby než firma přijde znovu vystříkat byt?
  Prosím o pokud možno rychlou odpověď.Moc děkuji

 8. Iveta Borčická
  Iveta Borčická / 4-26-2018 / ·

  Dobrý den,mohou lézt šténice ve dne po zdech ?

 9. Zbyněk
  Zbyněk / 9-13-2018 / ·

  Hubení štěnic mrazem je vysoce účinná metoda.

 10. vpupu
  vpupu / 9-30-2018 / ·

  Dobrý den.
  V bytě jsem našla během jednoho měsíce 3 dospělé jedince štěnice.Pouze v jedné místnosti v bytě.Nebyla jsem poštípaná,jen jsem zaznamenala na noze nad prsty jakoby 2 vpichy cca 5mm od sebe.Co je dost neobvyklé,tak jsem štěnice našla lézt v posteli přes den,nikoliv v noci.Jedna dokonce lezla i po mě,bylo to ráno.Nastražila jsem monitorovací pasti,na které se nic nechytilo.Můžete mi prosím poradit,jak mám dál postupovat a co mám udělat?Bydlím v panelovém domě.

 11. Antonín
  Antonín / 11-14-2018 / ·

  Dobrý den chci se zeptat má stejný účinek dýmovnice jako když ti co vypadají jako uhlí děkuji

 12. Petr
  Petr / 11-14-2018 / ·

  Dobrý den,

  chtěl bych Vás požádat o radu, zakoupil jsem tento sprej proti štěnicím a nevím přesně, kam ho nejlépe stříkat, neboť nikde nevidím znatelná ložiska štěnic. Mám v ložnici takový starý plstěný koberec a zde jsem jedno ložisko u zdi objevil. Na koberci jsou již různé fleky. Postel je celočalouněná bez čela a zdá se býti čistá. Díval jsem se i pod ní, Na zdech také nic moc nevidím. Kolem skříní z dřevotřísky také ne.Sprej zřejmě by neměl přijít do styku s kůží, abych nastříkal na prostěradlo nebo přehoz. Ložnice je celkem malá, v obyváku snad zatím nejsou – ale nevím.

  Jak byste prosím postupovali na mém místě?

  Děkuji a s pozdravem

  Petr J.

 13. Barbora
  Barbora / 12-8-2018 / ·

  Dobrý den, asi před týdnem se mi na ruce objevilo několik červených svědivých malinkých kousanců, během týdne i na paži a na obličeji, na paži dál od sebe třeba 5-7 cm, přítel to samé. Trus ani štěnice jsme neobjevili. Pravou ruku mám hodně, levou skoro vůbec. Myslíte, že to jsou štěnice? Nebo by to mohl být jiný hmyz?

 14. Lukas
  Lukas / 12-11-2018 / ·

  Jak dlouho pripravek protect ucinkuje po aplikaci? Nam se vratili asi po mesici klidu stenice zpet, hledame pripravek, ktery bude ucinkovat dalsi tydny po nastrikani.

 15. Lenka
  Lenka / 12-29-2018 / ·

  Dobrý den, mám otázku. Začaly se mi na těle tvořit pupinky. Postupně se rozlejzaly a tak jsem po 3dnech zašla k doktorce, která mi řekla, že jsem nejspíše pokousani od stenic. Zavolaly jsme tedy s mamkou deratizacni službu, která hned ten den prijela,nejdrive to v hodnotili jako “plány poplach”, ale když pak hledali v mém pokoji, prý našli jednu v roštu postele. Jednu kterou jsem očividně zabila já, protože než přijeli, po zemi mi lezl brouček, kterého jsem zabila.. A v té posteli našli jen jednu. Udělali postřik po celém bytě, hlavně tedy u mě. Měla jsem na posteli jednoho veliké plyšák)(medvěda) a asi 3 malé. Plyšáky jsem dala přes noc do pytle a za okno, jen toho největšího jsem ráno posadila do okna a nechala ho celý den větrat. Pan nám řekl, že si myslí, že jeden postřik stačí, tím že byla jen 1 ale že to máme hlídat a kdyztak se ozvat. Dále řekl že v tom pokoji mám spat ale v dlouhých kalhotách a tričku, že včera na dnešek jsem v pokoji spala poprvé, celou noc jsem se budila a koukala po posteli, jestli něco nenajdu. Svítila jsem baterkou do toho místa kde předtím byla a také nic. Ráno jsem se probudila bez dalšího pupíku. Chtěla jsem se tedy zeptat, jestli v tomto případě myslíte že jeden postřik zabral? A zda stačili ti plyšáci jen takhle provetrat. Jinak ložní prádlo polštáře apod jsme přáli na 60stupnu…Predem děkuji za odpověď.

 16. Nqtqliya
  Nqtqliya / 1-24-2019 / ·

  Dobry den vam vsem lidicky,mam takovyj pocit ze te vaicka nebo te stenice nam ve vse doma i panelaky kladou firmy kteri dal priedu za penizky to postrikat,No jasne ze to neni pravda jen tak pro naladu,Proste Mne uz to hrozne mrzi,Ne spim uz vod suboty,Koupila byt a nikdy v zivote to ne videla ale uz ted vidim a vim co je to,NA UPELNE NOVYCH POSTELE TO UVIDELA A NASLA,

 17. Monika
  Monika / 2-3-2019 / ·

  Dobrý den . Od listopadu 2018 řeším co kouše mě a mé dvě deti ( nejvíce mě ) . Našla jsemčerné tečky na čele postele a na zemi za nočním stolkem. Objednala jsem firmu ( ne vás ) bylo mi řečeno , že štěnice nekadí na zem … byl mi tedy proveden 2x bariérový postřik s tím že mi po druhém postřiku vrátili peníze . Že nás kouše kožojed … přitom stopy vpichu odpovídají štěnici( několik kousanců za sebou) . Našla jsem svlečky a to mi potvrdila druhá firma , že se o štěnice jedná. Puž tady byl proveden postrik dvakrát druhou firmou ( i dýmovnice byly použity ) stále jsme pokousaní. I ve skříni v předsíni jsem našla svlečky . V obýváku v kaučuku byli dvě mrtvé štěnice střední velikosti . Co je špatně? Jsem zoufalá. Vše oblečení má uskladnění v pytlích . Vše Petu má 60 , žehlím napsřovací žehličkou. Řeší se to přes družstvo . Prohledali byty sedle mě a jeden byt pod námi a nic se nenašlo . Je divné jestli to tu je , že jsme pokousaní všichni včetně manžela už. Musí toho být asi hodně . Jinač já mám tak 2x do týdne i zarudlý pupinek a Jinac jen místa vpichu a deti sem zámkem místo vpichu bez zarudnutí a manžel tak též. Mám pocit , že pokud firmě člověk neukáže živou štěnici tak ten postrik proste pěkně odfláknou . Jsem z toho na prášky . Za tři měsíce se stehujeme do novèho domu a já mám strach , že tihle neviditelní paraziti tam budou s námi .

 18. Katka P.
  Katka P. / 2-4-2019 / ·

  Dobrý den, mame zhruba tyden po deratizaci desinsekci štenic, ale nyni skoro tyden na těle nacházím štípance, je to možné? Případně za jak dlouho stenice po zasahu uhyne? Až se dostane na postříkany povrch? Pak ještě muze štípat? Děkuji za informaci

 19. Radka Heřmanová
  Radka Heřmanová / 2-7-2019 / ·

  Dobrý den,je prý nějaká novinka, prý nějaké růžové krystalky které simulují pach a chuť lidské krve, štěnice přiláká, ty se i nažerou a ty krystalky se jim nalepí na tělo a když pak vlezou do hnízda, ostatní štěnice je sežerou,ale pak jsou tím také cítit a žerou se navzájem, v podstatě se vyhubí sami vlastním kanibalismem. Ale dotyčný deratizator řekl, že to shání že zahraničí a neřekne název, pak by to měla každá konkurence. Ale hlavně a jak jinak – vše je opět o penězích a o byznysu. Je to prý velice účinné, ale protože všechny firmy a velkosklady v Evropě, plus výrobci ať už Mythicu, Fendony, Cimetrolu, nebo Protectu mají těchto přípravků vyrobených a zakoupených mraky, tak se tento nový přípravek tutlá , nebo jsou výmluvy, že to není schválené EU. Předpokládám, že Vy možná budete vědět o co jde, ale protože také nabízíte již zmíněné přípravky, nevím,jestli také neřeknete,že to neznáte, nebo že je to zde nesehnatelné. Zajímal by mě nejen název, ale i látka která je tak stabilní, že dlouhodobě napodobuje pach lidské krve, nebo na jakém principu to vlastně funguje. Protože když se jedna štěnice nacucá lidské krve a jde do hnízda, ty ostatní z ní tu krev taky cítí a nesezerou ji. Ale prý to opravdu existuje a funguje. Co Vy na to?

 20. ruzena
  ruzena / 2-7-2019 / ·

  Našla jsem doma štěnice a nemám s tím skušenosti.MUžete mi poradit co mám dělat. Děkuji

 21. Katka P.
  Katka P. / 2-7-2019 / ·

  Jeste dotaz, klade vajíčka jen dospela stenice? Nebo muze klast vejce jeste zcela nevyvinuta samice? Děkuji za odpověď

 22. Katka P.
  Katka P. / 2-7-2019 / ·

  Může jedna štěnice poštípat za jednu noc tělo na více místech? Např. Ruka, noha, záda.. Nebo štípne jen jednou případně více štípanců vedle sebe..? Děkuji moc za odpověď.

 23. Katka P.
  Katka P. / 2-14-2019 / ·

  Když poštípe nynfa štěnice, také ua sebou ponechá trus? Treba jen jednu cernou tečku? Děkuji za odpověď

 24. Katka P.
  Katka P. / 2-14-2019 / ·

  Ještě dotaz, stenice po sobě nechá trus, až když poštípe a jde se schovat do úkrytu? Děkuji za odpověď

 25. Radek
  Radek / 4-14-2019 / ·

  Dobrý den měl bych dotaz ? Nedávno nám vystříkali profesionální firma štěnice už 2 krát ale po druhém postřiku asi po 2-3 dnech jsem je zase našel po posteli je to normální ? Nechtělo by to po třetí vystříkat

 26. Marek
  Marek / 6-4-2019 / ·

  Dobrý den, předem se omlouvám za rozsáhlejší dotaz 🙂 Zaznamenali jsme doma štěnice. Aplikoval jsem na všechny postele a okolí postřik Protect již druhou dávku po doporučených 14dnech. Vizuální prohlídkou se mi již nedaří žádné potvory najít a tak jsem do postelí dal monitorovací pasti BB Alert a mám pár dotazů:
  Jaká je úspěšnost záchytu štěnice do pasivní feromonové pasti Bed Bug Alert – je na tyto pati spolehnutí? Na netu jsem zaznamenal jistou nespokojenost, že pasti moc nefungují! Láká tato past všechna stádia a pohlaví štěnic?
  Dále mám dotaz, zda štěnice parazitují i na domácích mazlíčcích? Máme kocoura a přijde mi, že se více drbe v oblasti krku a uší. Často leží na plochách svého několikapatrového škrábadla, kde jsem sice postřik Protect aplikoval do spojů mezi deskami a škrábacími válci, ale nevím jestli je to dostatečné? Bojím se Protect aplikovat celoplošně na lehací části s hrubou, lehce polstrovanou, látkou, vzhledem k tomu, že nevím jak bezpečný je Protect pro kočky, které jsou velmi citlivé na pyrethroidy! Dále máme skříň s činčilou, kde jsem v rohu jednu mladou štěnici také našel již při aplikaci prvního nástřiku. Tu skříň jsem prostříkal ve všech spárách i nyní podruhé a zaznamenal jsem také zvýšené drbání činčily – nemůže jí postřik dráždit, nebo se mám bát, že ty potvory i po druhé aplikaci stále někde ve skříni jsou? Moc děkuji za odpověď na můj hodně rozsáhlý dotaz.

 27. Erika Jaworska
  Erika Jaworska / 6-13-2019 / ·

  I ja mam dotaz pritel byl popijet u kamarada kde i prespal druhy den se vratil domu postipany na rukou krku brise nohou kamarad rekl ze mel doma stenice a deratizaci mohl by muj pritel v obleceni neco donest k nam?obleceni se oralo az druhy den celou noc bylo v kosi tet uz jsou to ctyri dny a nove kousance nema kdy pozname zda neco donesl nebo ne?

 28. Lucie
  Lucie / 7-24-2019 / ·

  Dobry den zjistila jsem ze mam doma stenice lezli po zdi v koupelne a v loznici ale jak vsude ctu ze lezou v noci t
  Ale me se ukazuji pres den jsou uplne malinky a pruhledny jeste nejsou nacucany tak jsem je zabila koupim pripravek a u vidime

 29. Pospisil
  Pospisil / 7-28-2019 / ·

  Je mozne koupit dymovnici na stenice? Kde prosim vas? Dekuji

 30. xena
  xena / 8-11-2019 / ·

  Dobrý den, dostaly se nám do bytu štěnice, provedli jsme důkladní rozebrání všeh předmětů, a postřik Atak mikrocif 10 mc – za jak dlouho můžeme na ošetřené plochy pustit zvířata – psa a kočky? Jaký prostředenk je proti štěnicím nejúčinější, a je některý pro kočky bezpečný??? děkuji

 31. Lukas Svoboda
  Lukas Svoboda / 8-18-2019 / ·

  VELKÝ POZOR na podvodné firmy, inzerující hubení štěnic s celorepublikovou působností!!! Zneužívají toho, že po nálezu štěnic jsou lidé v tísni, uchlácholí vás nesmysly a lživými informacemi o tom, jak mají zázračný postřik a plyn (plyn není nic jiného, než obyčejná dýmovnice za 400,- Kč, která štěnicím neublíží) a to vše z jediného důvodu – VYLÁKAT Z VÁS CO NEJVÍCE PENĚZ! Protože jsou z daleka, na druhý postřik (který je nutností) se jim už nechce jezdit a proto budou lživě tvrdit, že jejich zásah stačí pouze 1x! Nebo jsou zcela noví, často nemají ani řádné zkoušky a do nedávna měli např. zámečnictví, otvírání zabouchnutých aut, nebo jezdí až ze Slovenska a zkušenosti velmi špatné!!! Než si objednáte firmu na hubení štěnic, pořádně si o nich něco pročtěte na internetu!!! Není nic horšího, než věřit, že jste dali spoustu peněz za něco, co pomůže a pak se dívat, jak jste vy a vaše děti stále poštípaní….. Vlastní zkušenost!

 32. Michal Svoboda
  Michal Svoboda / 8-29-2019 / ·

  Zdravím všechny, my jsme si po marných bojích se štěnic zbavit, začali sami vyrábet celokovové ocelové postele z jednoho kusu, nemají kam zalézt a ani vlézt, cca 3300,- jedna postel a je klid.

 33. Elena
  Elena / 10-14-2019 / ·

  Dobrý den Chci se zeptat koupila jsem být ve kterém sem. Objevila stenice ale nevím v jakým množství vydělá jsem. Asi 2 nebo 3 ještě jsem. Tam nespala a ani nedala nábytek ale nechala jsem. Si tam dát 4 bomby mislite ze to pomůže bit je 3+1 ale bomby které zapálily jse dostaly As do 4 patra a museli přiject hasiči protože si mislela ze hoří mislite ze je potřeba ještě udělat postrik děkuji za odpověď

 34. Daniela
  Daniela / 11-11-2019 / ·

  Dobrý deŇ,

  pred troma týždňami sme si našli na tele podozrivé štipance, následne druhý deň trus na gauči. Okamžite sme zavolali firmu na dezisenkci.
  medzitým sme zistili že v susednom paneláku prebehlo niekoľko opakovaných postrekov proti šteniciam- postrek mal prebehnúť aj u nás v paneláku ale neprebehol.
  Nález sme teda okamžite nahlášili SJV, včera prebehol druhý postrek firmou, všetky byty so spoločným jadrom.
  Po zásahu boli nájdene u nás dve štenice, ďalšie menšie množstvo bolo nájdene v byte pod nami.
  ďalší postrek je naplánovaný o tri týždne.
  Prosíme o radu, je možné že je tých šteníc u nás viac aj po druhom postreku? sme v podnájme, veľmi čistotný, a som celkom histerická.
  Pokial nás čaká beh na dlhú trať, premýšlam či nie je lepšie ísť z podnájmu preč.

Napsat odpověď