Jak se zbavit štěnic

Jediná možnost jak se štěnic opravdu dokonale zbavit jsou účinné chemické přípravky vyvynuté přímo na hubení štěnic, případně teplota nad 60 °C.

Jak vypadá štěnice – fotografie štěnic

Štěnice (Cimex) je bezkřídlá ploštice která má v dospělosti velikost 4-5mm. Barvu může mít od průhledné přes červenou, až po tmavě hnědou.

Štěnice se líhnou z vajíček, kterých samice klade za den 6-8 kusů. Za celý život tak štěnice naklade v závislosti na podmínkách ve kterých žije 200-500 vajíček. Po 2 týdnech se z vajíček vylíhnou nymfy, které už sají krev. Za 2-4 měsíce štěnice pohlavně dospějí a mohou klást další vajíčka.

Jak vypadají vajíčka štěnic – fotografie vajíček štěnic

Štěnice jsou schopné vydržet velmi dlouho bez potravy (až několik měsíců). Když štěnice nemají potravu, začnou ji aktivně hledat a přemisťovat se. Rychlost vývoje, délka života i doba po kterou mohou štěnice hladovět je závislá na teplotě. Při nízkých teplotách je vývoj pomalejší, při pokojové teplotě kolem 23 stupňů je vývoj štěnic rychlejší. Při teplotách pod 16 stupňů štěnice přestávají být aktivní. Štěnice se živí krví. Jedním z poznávacích znamení kousnutí štěnice je, že štípance jsou v řadě za sebou.

Štěnice se sdružují v „hnízdech“ Pomáhá jím k tomu agregační feromon který vylučují. Při likvidaci štěnic je potom důležité snažit se hnízda najít a zničit je. Štěnice si svého hostitele vyhledávají podle teploty a vylučovaného CO2.

Jaké jsou druhy štěnic

  • štěnice domácí
  • štěnice ptačí
  • štěnice tropická
  • štěnice netopýří

Ve většině případů se u nás setkáme se štěnicí domácí označovanou také jako štěnice postelová nebo štěnice postelní. Vyjímečně můžeme mít doma i štěnici ptačí, která primárně žije v hnízdech ptáků, ale pokud je hnízdo blízko okna a štěnice přijde o zdroj potravy, nepohrdne ani lidskou krví. Rozeznat od sebe jednotlivé druhy štěnic je obtížné. Pro likvidaci štěnic není potřeba určovat o jakou štěnici jde. Pouze v případě podezření na ptačí štěnice je potřeba odstranit prázdná hnízda a ošetřit insekticidem i rámy oken.

Kde se vyskytují štěnice

Štěnice se vyskytují celosvětově všude tam kde jsou lidé. Čím větší města s větší hustotou obyvatel, tím větší výskyt štěnic.

Jak poznám, že mám doma štěnice

Přítomnost štěnice domácí nebo štěnice postelové ve svém domě/ bytě poznáte podle štípanců, které Vám štěnice přes noc způsobí. Další indikátor výskytu štěnic je jejich trus – drobné černé tečky podobné mušímu trusu. Trus štěnic můžeme najít většinou v konstrukci postele, v záhybech matrace pod prostěradlem, …

Jak vypadá trus štěnic – fotografie trusu štěnic

Trus štěnic vypadá jako malé černé tečky. Většinou je ukrytý v záhybech matrace, rozích a koutech konstrukcí postele, za krytem zásuvky, lištou podlahy, tapetou a jiných úkrytech.

Stejně tak můžeme v záhybech matrace najít přímo schované štěnice nebo jejich vajíčka. Štěnice jsou aktivní pouze v noci, takže přes den je nikde v bytě lézt neuvidíme. Pokud štěnice vidíte lézt v bytě i přes den, znamená to, že máte štěnic v bytě již opravdu velké množství.

Pokud si myslíte, že máte doma štěnice, ale žádnou jste nenašli, můžete použít monitorovací pasti na štěnice. Tyto pasti neslouží k vyhubení štěnic, ale pouze ke zjištění jejich výskytu.Jedna past je feromonová past na štěnice – láká štěnice pomocí feromonů dovnitř a ty se v pasti přilepí.
Druhý typ pasti je lepová past pod nohy postele. Past se umístí pod nohy postele, a štěnice která se snaží dostat na postel za potravou se do pasti přilepí.

Jak vypadá kousnutí od štěnice – fotografie kousnutí od štěnice

Záleží na tom, jak je pokousaný člověk citlivý. Někomu naskočí pupínky hned, někomu třeba až druhý den, někomu vůbec. Že se jedná o kousnutí od štěnice můžete poznat podle toho, že štěnice vám udělá několik kousanců v řadě.

Jak se zbavit štěnic

Zbavit se štěnic není žádná legrace. Štěnice jsou velmi odolné a pomocí běžně prodávaných sprejů na hubení hmyzu se jich nezbavíte. Štěnice se velmi rychle množí, proto je nejlepší je likvidovat štěnice ihned poté, co zjistíme jejich přítomnost – čím déle je necháme v klidu, tím víc se rozmnoží a tím těžší bude jejich následná likvidace. Likvidaci štěnic je třeba provést velmi pečlivě a důsledně.

Štěnice je pouze 1-6mm velká a velmi plochá, takže se schová i do opravdu miniaturních skulin a prasklin, štěnice se můžou ukrývat například i pod tapetou na stěně. Pokud štěnice objevíte zavčasu, máte dobrou šanci se jich zbavit svépomocí pomocí některého z přípravků proti štěnicím. Pokud však štěnice necháte v bytě zabydlet a rozmnožit se, doporučil bych nechat jejich likvidaci spíš na profesionálech, a ani pro ty to nebude jednoduchý úkol.

Před samotnou likvidací štěnic je dobré celý zasažený prostor velmi pečlivě vysát, pokud je to možné třeba i rozebrat postel, aby jsme se dostali i do spár v konstrukci postele. Rovněž je dobré odstavit veškerý nábytek, sundat obrazy ze zdí, prostě všechna místa, kde by se mohla štěnice ukrýt, nebo kde by mohla být nakladena jejich vajíčka.

Likvidace štěnic se provádí několika způsoby

  • postřikem – prodává se mnoho přípravků na hubení štěnic, ale štěnice jsou již vůči některým dříve používaným přípravkům odolné, a přípravky jsou na ně neúčinné.  Ze zkušeností a reakcí zákazníků doporučujeme  postřik proti štěnicím. Před započetím likvidace štěnic je dobré odstranit veškeré ložní prádlo, prostěradlo, peřiny, povlak matrace, … Veškeré lůžkoviny vypereme na 60 stupňů, což je teplota, který stačí na zabití všech stádii štěnice včetně vajíček. Matraci ze všech stran nastříkáme přípravkem proti štěnicím, stejně tak rám postele. Pokud jsou v místnosti koberce, je dobré je v případě většího zamoření vyhodit, případně důkladně projet parním čističem. Horká pára také zahubí všechna stádia štěnic. Přípravkem je dobré rovněž ošetřit spáry okolo zdí, praskliny ve zdech, mezery v parketách, v případě bytu v panelovém domě ošetřit i průchozí trubky od topení a mezery kolem nich vzduchotěsně ucpat nějakým tmelem – např. silikonem.  Po aplikaci přípravku je důležité neumývat podlahy ani ošetřené plochy, aby se štěnice dostaly do kontaktu s přípravkem.  Záleží na množství štěnic, a pečlivosti aplikace, ale většinou je třeba aplikaci zhruba po dvou týdnech opakovat. Při likvidaci štěnic postřikem je dobré postupoval od okrajů ke středu zasaženého prostoru – případné prchající štěnice nemají kam utéct – musely by prolézt přes již ošetřený prostor, což by je usmrtilo..
  • plynováním pomocí speciální dýmovnice – Výhodou fumigace štěnic pomocí dýmovnic je poměrně malá pracnost, a vysoká pronikavost drobných částeček suchého kouře i do malých škvír a prasklin, a zahubí tak i dobře schovaný hmyz. Z plynovacích přípravků doporučujeme dýmovnice na štěnice – jde o vodou aktivovanou dýmovnici pro úplné vyhubení hmyzu určenou k profesionálnímu i neprofesionálnímu využití.  Před použitím dýmovnice je dobré pootvírat skříně, šuplíky,… aby se dým co nejlépe dostal i do oblečení a podobně. Po aplikaci je třeba nechat ošetřený pokoj po dobu 2 hodin uzavřený.

Deratizátor bude dělat postřik proti štěnicím

  • deratizační firmou – deratizační firmy používají nejčastěni přípravky ve formě postřiku, které někdy kombinují s plynováním. Některé přípravky jsou natolik toxické, že je nutné byt na 24 hodin opustit, ale pokud máte štěnic doma velké množství, nezbude Vám nic jiného, než tohle nepříjemné a dražší řešení problému.

Kolik stojí zásah deratizační firmy proti štěnicím

Deratizační firmy si berou za zásah proti štěnicím v závislosti na lokalitě a velikosti bytu kolem 4000kč v případě, že je štěnic málo, a stačí jeden jednoduchý zásah. Pokud máte štěnice ve více místnostech, a je jich větší množství, bude vás pravděpodobně i deratizační firma muset navštívit 2 krát, a cena za dezinsekci bude potom výrazně vyšší.

Veškeré texty i fotografie na webu forum.pasti.cz jsou chráněny autorským právem.
Bez souhlasu majitele webu www.pasti.cz nelze použít žádnou fotografii, článek, ani jinou část prezentace.

Kompletní sortiment přípravků proti potkanům najdete na www.pasti.cz/proti-stenicim

ZDE SI MŮŽETE VYMĚŇOVAT SVÉ ZKUŠENOSTI Z BOJE SE ŠTĚNICEMI.

887 komentářů k: “Jak se zbavit štěnic

  1. Dobrý den, postřiku se vůbec nebojte – je udělaný tak, aby zahubil štěnice, ale lidem nijak neublíží. Po aplikaci postřiku a vyvětrání můžete v bytě normálně bydlet. Pracovník dezinsekční firmy Vám určitě vše vysvětlí. To že štěnice doma nenajdete ještě neznamená, že tam nejsou, nebo že se od sousedů nepřistěhují. Když se majitel domu rozhodne nechat udělat zásah v celém domě i když postižené byly jen některé byty je to určitě správné rozhodnutí. Nevím jestli je možné odmítnout dezinsekci kterou nařídí majitel bytu, ale určitě by to bylo nerozumné (postřiku se není třeba bát, a po postřiku se nebudete muset bát ani případné návštěvy štěnic). I kdyby se jednalo o Váš vlastní byt tak v případě že by dezinsekci nařídila hygiena ji stejně nemůžete odmítnout.

  2. Dobrý den, díval jsem se, že u nás jste dýmovnice nekupoval. Můžete prosím napsat jaký druh jste koupil a použil, a co si mám představit pod pojmem vůbec neúčinkoval? Někteří zákazníci se zaleknou toho, že štěnice neuhynou ihned po použití dýmovnice, ale ještě pár hodin nacházejí v místnosti živé štěnice, které jsou však dezorientované, lezou za světla po pokoji a do několika hodin uhynou. Problém s dýmovnicí bývá jen v případě, že je v místnosti linoleum, přes které dým nepronikde a štěnice které jsou pod ním schované přežijí..

  3. Dobrý den, asi půl roku mou dceru léčí na alergii,ale našli jsme doma štěnice.Pokoj jsem vystříkala štěnice zabila,postel vyhodila a spálila.Co se dalo vyprat jsem vyprala ale ne každé prádlo jsem vyprala hned protože jsme nevěděli,že se jedná o štěnice proto se chci zeptat jestli se štěnice mohou vyskytovat v ložním prádle a jestli jsem nezamořila jiný prostor.Udělala jsem důkladnou prohlídku prádelny nic jsem nenašla žádné známky štěnic,trusu ani vajíček.Dnes použiji dýmovnici a pak už jen granát.Srandičky,srandičky,ale už 14 dní nespím všude vidím ty potvory.Ještě se chci zeptat zda můžou být i v molitanu nebo jen v potahu.Ten jsem vyprala.Děkuji a přeji hezdý den

  4. Dobrý den, v našem domě v některých bytech byly nalezeny štěnice. Firma je nastříkala a rozhodla,že za 14dní budou stříkat všechny byty. Jsem z toho dost vyděšená. Můžeme po postřiku normálně zůstat v bytě? Přeci nemohu prát celé skříně? Byt je ve vlastnictví města a já jsem invalidní. Mohu si vůbec dovolit ten postřik odmítnout,když jsme nenašli žádné štěnice ani trus a nejsme ani poštípaní?

  5. Dýmovnice jsem si objednal a hned je aplikoval přesně podle návodu.Druhý den jsem byl však nemile překvapen,protože tento přípravek vůbec neučinkoval.Proto tento jej nikomu nedoporučuji,protože je dost drahý a peníze v případě tohoto přípravku jsou zbytečně vyhozené

  6. Dobrý den,
    to že v posteli nic nenajdete je normální – štěnice se přes den ukrývají a to většinou velmi dobře. Nějaké se podaří najít většinou až když jich je doma větší množství.
    To že má na sobě štípance jeden člověk a druhý ležící ve stejné posteli je také časté. Někdo prostě štěnicím „chutná“ víc.
    Štípance od štěnic se objevují většinou na nekryté části těla tedy krk a obličej. Ale místo jednoho štípance štěnice většinou zanechávají na těle několik štípanců – třeba tři v řadě zhruba stejně daleko od sebe.
    Štípance od štěnic někdy nepozná ani doktor, protože u každého člověka se projevují jinak u někoho malá červená tečka, která zmizí do druhého dne, někomu vydrží štípanec třeba týden než zmizí.
    Dobrým vodítkem pro zjištění přítomnosti štěnic můžou být stopy jejich trusu (malé černé tečky) na prostěradle nebo matraci. Ale i tyto stopy se v počátcích kdy je štěnic jen pár odhalují velmi těžko.

  7. Dobrý den,
    mám dotaz. Má rok a půl stará dcerka se každý den vzbudí s jedním štípancem na čele, který vypadá jak od komára. Má vždy jen jeden na obličeji, jinde na těle ne, nosí pyžamo. V posteli s ní spíme i my s manželem a nemáme nic. Postel jsme prohlédli a nic nenašli… Může jít o štěnice?

  8. Dobrý den, místo mrazáku bych vše vypral na 60 a máte jistotu, že žádná štěnice nepřežije. Ideální by bylo oblečení zabalit do nějakého pytle, ať se Vám z něj doma štěnice nerozlezou než ho dáte do pračky…

  9. Dobrý den,
    se spolubydlící na koleji jsme našli jednu štěnici a jeden svlečený ‚kabát‘ po další. Asi druhým týdnem máme kousance. Zítra obě jedeme domů (předtím dáme vědět na ubytovacím, aby se zavolala DDD firma). Je vhodné si odvézt oblečení, které po příjezdu okamžitě vyperme nad 60 stupňů a další hodit na den do mrazáku? Nebo raději vše nechat na pokoji na koleji? Nevíme jakým způsobem bude DDD firma hubit tyto škůdce…
    Předem děkuji za odpověd‘.

  10. V několika případech se mi podařilo vyhubit štěnice na první zásah a ani se nemusely vyhazovat postele a nábytek…Je to spíše hodně o pečlivosti…Vždycky každý z Vás určitě na něco zapomene při tom hubení..Jeden zapomene na el.zásuvky,druhý na obrazy na zdi,třetí na společnou šachtu…Jinak prosím Vás lidi, ty zamořené postele od štěnic neodnášejte k popelnicím, odnesou si je pak v noci jiní lidé např.bezdomovci a jen jste tím přispěli k dalšímu roznešení štěnic do dalších lokalit..!!!!Po návštěve zahraničí vysypte všechno z kufru do vany !!!

  11. Zdravím pane Helekale, já už jsem těmi dotazy otravná jak ty štěnice :-). Ještě se zeptám- pokud máme doma péřové polštáře které nelze vyprat, stačí je dát do mrazáku na 24hod (-20st) a zbavím se štěnic? Vše ostatní peru na 60 🙂
    Moc díky za všechny rady, jste skvělý 🙂

  12. Dobrý den, dodací lhůta je zpravidla do 24 hodin. Pokud objednáte dnes, nebo zítra tak do 9-10 dopoledne, tak u Vás bude balíček pozítří. Platí se buď dobírkou při převzetí (108kč) nebo předem na účet (68kč) Při použití na štěnice vyjde jedna dýmovnice tak na 40m2 při výšce stropu okolo 3 metrů. TAkže dýmovnice by Vám stačila asi jedna. Postřik je dobré provést rozhodně dvakrát s odstupem 7-10 dní. Mezi jednotlivými postřiky nevysávat a nevytírat ošetřené plochy. Postřik aplikovat kolem místnosti, aby se štěnice nešířily dál, a hlavně se soustředit na poslet a její nejbližší okolí. Jak jste psal o papírových krabicích pod postelí to bude pro štěnice ráj 🙁 Myslím, že podle toho jak to popisujete by Vám stačila jedna dýmovnice, a dva postřiky na první vydatnější ošetření, na druhé už by měl stačit jeden..

  13. Zdravím ,Jaká je dodací lhůta jak se to platí kolik budu asi potřebovat postřiku a vykuřovadel.Jestli ,že se nerozlezli jinam.Jedná se o kuchyň asi 12m místnost je asi 3,5m vysoká podlaha dlažba .Postel je0,90x2m a jsou tam uskladněny krabice od banánů asi 17ks a 3 větší papírové.Jsou tam věci připravené na stěhování dále je tam kuchyňská linka a skříň asi 1m široká a je 3m vysoká.Plynový sporák musí se odpojit.A je tam jedna velká židle a malý psací stolek 0.4x120m psací stolek ..Děkuji za částečný odhad, případně za radu.Děkuji Novák

  14. Dobrý den,
    postřik i dýmovnici proti štěnicím můžete koupit ZDE.
    Jídlo v místnosti kde bude použita dýmovnice nesmíte nechat. Buď zavázat do igelitových pytlů, nebo přenést do jiné místnosti. Jídlo v plechovkách nebo jiných vzduchotěsných obalech přemisťovat nemusíte. 4 C štěnicím nevadí takovou teplotu bez problémů přežijí. Při takové teplotě jsou spíš utlumené a zalezlé než že by každý den kousaly. Dýmovnice má výhodu v tom, že se dým dostane v pokoji téměř všude, postřik je zase lepší v tom, že po aplikaci zůstane na ošetřených plochách aktivní účinná látka, která působí na štěnice kontaktně po dobu ještě 7 dní po aplikaci.

  15. Dobrý den,
    ano druhý den a na čistém prostěradle můžete na posteli klidně spát. Pokoj je dobré po postřiku nevysávat tak 7 dní.

  16. Zdravím rád bych se zeptal kde se dá koupit objednat ten postřik proti štěnicím co pomáhá a ta dýmovnice.Jak postupovat když tam je jídlo přemístit jej v igelitu a jak dál.Dostal jsem peřinu když mě v zimě bylo chladmo a od té doby jsem se drbal ,ale byla asi jen neapetýtlich asi načichlá plísní po vyplavení když praskla voda.Pokud je to jako blecha kterou přineseme od jinut i to je teorie.Možné je asi vše,co doporučujete.Jak postupovat při likvidaci aby byla úspěšná.Celou zimu netopíme máme tam někdy 4 C je tam chladno.Také jsem si mysle lže se jedná o alergii, kterou mám leta.Tak že se na to poměrně dlouho nepřišlo.Nedavno jsem zašel k lékaři a ten mě dal mast a tu mě ukradli.A tak se mohu domnívat i připustit nějakký naschvál což nevylučuji.Ještě jednou děkuji za radu jak se těch potvor zbavit .Děkuji René

  17. Dobrý den,
    chci se zeptat –
    1.)když důkladně vysprejuji postel včetně matrace a nechám působit přes noc – můžu v klidu na ní spát druhý den (s vypraným prádlem )?
    2.) jak dlouho nesmít ošetřený pokoj luxovat?
    Děkuji…

  18. Dobrý den, dýmovnice produkují jemný suchý dým, který nijak neuškodí květinám, elektronice, knihám, oblečení ani jinému vybavení domácnosti.

    V místnosti kde aplikujete dýmovnici nesmí být nic živého (lidi, pes, ani rybičky, a nesmí tam být ani žádné potraviny).

    Po použití dýmovnice je třeba krátce vyvětrat a pak není problém byt normálně obývat i se psem.

    Po použití postřiku je psovi potřeba zamezit v tom, aby olizoval postříkané plochy, nebo po nich chodil a následně si olizaval tlapky.

    Petr Helekal

  19. Dobrý den. Právě jsem zjistila, že máme doma štěnice. Nejvíc je má dcera v pokoji. Objevily jsme trus i vajíčka na posteli, ve švech a v dírách po hřebících. Ale nezdá se mi, že by jich bylo zase tak moc. Jestli jich bylo dohromady tak 20. Na štípance si stěžuje už dlouho, ale mysleli jsme, že má alergii. Je totiž alergik. Teprve když v sobotu jednu zabila,tak jsem podle internetu zjistila, že je to štěnice a pak jsme našli i ty vajíčka. Já už jsem taky doštípaná a to spím s manželem v obýváku. On samozřejmě nemá ani jeden štípanec. Našli jsme 2 dospělé štěnice v posteli u mé hlavy a nějaký trus. Vše jsme vysáli a čelo dceřiné postele vyhodily. Ve skříních jsme nic nenašli.Teď si chci objednat dýmovnici i sprey. Chci se zeptat, jestli v pokoji mohou zůstat kytky a jestli to nepoškodí elektroniku(televize, věž atd.). A jestli po dýmovnici a postřiku sprejem může být v bytě hned s námi bez problémů i náš jorkšír.

  20. To záleží na to jak dlouho a kolik štěnic bytě je. Pokud tam štěnice jsou delší dobu a stihly naklást vajíčka, tak se vždy musí dělat dva zásahy, protože schovaná vajíčka nezabije ani dýmovnice ani žádný postřik. Druhý zákrok se provádí po 7 – 10 dnech.

    Pokud je tam štěnic pár a zásah se provede zavčasu, stačí to i jednou. Případne se dá po dámovnicích ještě preventivně postříkat obvod místnosti kolem stěn, nebo okolí postelí. Postřik vydrží aktivní asi těch 7 dní, a pokud by se nějaká štěnice objevila stačí aby přelezla ošetřenou plochu a uhyne.

  21. Děkuji za rychlou odpověď. Jdu objednat. Stačí byt ošetřit jednou nebo je třeba proces opakovat?

  22. Dobrý den. Ideální je postřik použít hned po dýmovnici – třeba následující den a potom ho nechat bez vysávání a vytírání tak týden působit.

  23. Dobrý den, dýmovnice se nijak rozdělit nedá. Musí se použít jednorázově. Pokud spolu místnosti sousedí a můžete udělat dvě naráz stačí dát dýmovnici mezi místnosti a dým se rozšíří do obou. Pokud musíte z nějakého důvodu dělat místnosti postupně, potom je potřeba do každého pokoje jedna dýmovnice.

  24. Ještě mám jeden dotaz – po použití dýmovnice je potřeba ten sprej použít ihned, anebo s odstupem několika dní?

  25. Děkuji moc za rady, již jsem si u Vás vše objednala 🙂

  26. Dobrý den, v paneláku, kde bydlíme se objevily štěnice a již jsme zaznamenali typické štípance. Zkusili bychom rádi tu dýmovnici. Celý byt má dohoromady asi 250 m3, ale potřebujeme ošetřit nejméně 4 místnosti jednu po druhé. Lze tu dýmovnici nějak rozdělit nebo je jednorázová a na 4 místnosti potřebujeme 4? Děkuji za rychlou odpověď, abychom mohli rychle dýmovnici objednat.

  27. Myslím, že v klasických obchodech tyto přípravky neseženete. Dýmovnice je určena k profesionálnímu použití, takže by se v obchodech ani prodávat neměla.

    Zboží posíláme poštou nebo PPLkou u obojího je doručení balíku do následujícího pracovního dne.

  28. No..to jste mě nepotěšil….Ale moc děkuji za radu!
    Jde někde sehnat tu dýmovnici i postřik urychleně? Představa, že v tom mám žít -fuj!
    Díky!

  29. Dobrý den,
    podle Vašeho popisu jde 100% o štěnice. Maličké průsvitné připadně načervenalé krví jsou mladé nymfy štěnice, větší tmavé jsou dospělé štěnice. Tmavé skvrnky jsou trus štěnic. Pokud máte doma dospělé i mladé, znamená to, že někde budou ukryté i vajíčka a v tomto případě budou určitě potřeba dva zásahy. první zničí živé štěnice a nymfy, druhý po 10-14 dnech zabije štěnice které se mezitím vylíhnou z nakladených schovaných vajíček. Pomocí sava se štěnic nezbavíte. Buď se můžete obrátit na deratizační firmu, nebo si můžete účinné a funkční přípravky koupit zde: hubeni-skudcu.cz Doporučuji nejdřív použít dýmovnici na hubení hmyzu, a poté postřik na štěnice. Po aplikaci postřiku nevysávat a nevytírat ošetřené plochy. Po 10 – 14 dnech stačí použít znovu jen postřik.

  30. DObrý den, prosím o radu – v životě jsem neviděla štěnici :-), ale už měsíc a půl se se synkem trápíme se štípanci, doktorka nám udala alergii a dnes u kožního = štípance pravděpodobně od štěnic. Odtáhla jsem postel (protože v noci po mě něco lezlo)a dnes s hrůzou zjistila, že tam mám spoustu malinkatých načervenalých cca 2-3 mm broučků, 2 větší tmavý…Mohlo by se jednat o štěnice?Zanechávali mi na posteli (čelo potažené světlou látkou) tmavé skvrnky..Jaksi nevím co s tím – vše jsem vyluxovala a vysprejovala savem (doma jsem měla jen to proti plísním).Čekám co bude dál a jak mám hrůzu z brouků – dává to zabrat 🙂 Poradíte?

  31. Dobrý den, to že je v domácnosti od štěnic pokousaná jen jedna osoba je normální. Někdo štěnicím „chutná“ víc a někdo míň… To že je nemůžete najít také není nic zvláštního. Pokud jich v bytě není velké množství, je těžké je najít, protože se na den schovávají.
    Příprevek rebel k hubení lezoucího hmyzu o kterém píšete není k hubení štěnic příliš vhodný, protože používá jako účinné látky deltamethrin a tetramethrin, proti kterým jsou štěnice většinou odolné. Když zadáte do googlu dezinsekce ostrava vyjede Vám tak 15 firem, které to na ostravsku dělají.

  32. Dobry den.Asi mame doma štěnice,manželka ma kousance asi od štěnic a ja nic i když ležim vedle ni.Ikdyž jsem hledal jak chtěl tak jsem žadnouu nenašel.Koupil jsem připracek Rebel proti lezoucimu hmyzu.Je někde v okoli Ostravy nějaka firma,

  33. Dobrý den, ano štěnice domácí (štěnice postelová) jde i na psy. Není to ale tak, že by je nosil stále v kožichu. Štěnice se v noci jen napije krve a jde se zase schovat.

  34. Jeste bych se prosim chtela zeptat jak je to se psy a stenicemi?Lezou stenice i na psy?Nas jorksir s nami spi v posteli a tak se chci zeptat zda stenice lezou i na psa.Dekuji Jindra

  35. Dobrý den,
    k úplnému vyhubení štěnic dojde nejspíš až po druhém postřiku (po 10-14 dnech) druhý postřik se dělá pro případ kdyby měly štěnice nakladená vajíčka. Na vajíčka žádný postřik ani dýmovnice nezabírá. Proto se většinou po 14 dnech provádí druhý zásah, aby zabubil čerstvě vylíhlé štěnice. Štěnice jsou skutečně k vidění spíš v noci, ale po postřiku nebo dýmení se stává, že přiotrávené štěnice cestují po pokoji i přes den a poté uhynou. Postřik většinou štěnici nezabije ihned, ale až po nějakém čase. Prádlo ze skříní bych asi nepral – pokud firma provedla postřik pořádně a kvalitním přípravkem, tak i kdyby byly štěnice někde schované tak se otráví až vylezou a dostanou se do kontaktu s ošetřenou plochou.

  36. Dobry den,
    bohuzel i ja jsem zjistila,ze mame doma stenice,deratizacni firma uz jednou byla u me a postrik udelala.postrik byl proveden v patek a pres cely vikend nic a az dnes holka v pokoji objevila 3 vetsi stenice,muzete mi prosim rict za jak dlouho se tento previt vyhubi uplne,A jeste jedna vec me zajima,pise se ze stenice jsou k videni pouze v noci,ale mi je objevili prave pres den a i dnes je nasla dcera jiz rano za svetla jak ji lezou po zdi.Je nutne vyprat vsechno pradlo i ze skrini kde jsme stenice nenasli?Veskere veci z ulozneho prostoru jsem jiz vypala a dala do cistych pytlu.Moc dekuji za vasi odpoved.S pozdravem Jindra

  37. Dobrý den, dýmovnice po sobě nezanechá žádné stopy. Po vyvětrání je pokoj bez problémů obyvatelný..

  38. Dobrý den,
    děkuji za odpověd. Ještě se chci zeptat, jestli i po použití dýmovnice zůstává nějaký poprašek, který by škodil dítěti? Petr

  39. Dobrý den,
    pokud má doma stále štěnice a bude k Vám chodit na návštěvy tak je celkem pravděpodobné, že k Vám nějakou donese například v oblečení které má na sobě nebo v nějakém zavazadle.

    Petr Helekal

  40. Dobrý den,chci se zeptat kamarád ma v paneláku štěnice i jeho sousede.Potom chodil kemě domu,a zjistil jsem že je máme taky podle tech kousancu na těle.Už jsem to vystříkal a zatim nás nic nekouše.je možni když knám bude chodit na náštěvu tak se mužou oběvit zase.Děkuji za odpověd.

  41. Dobrý den, postřik by dítěti nejspíš neudělal dobře pokud by se mu dostal do pusy, nebo na ruce, a ty by si potom dávalo do pusy…
    Ideální by bylo, kdyby se dítě do místnosti kde jsou štěnice tak 14 dní nedostalo. Postřik je totiž třeba nechat po aplikaci působit (nevytírat, nevysávat), aby se s ním dostaly do styku i štěnice, které vylezou později někde z úkrytu…

  42. Dobrý den, postřiky fungují celkem spolehlivě. Pokud věci postříkáte poctivě ze všech stran, tak to štěnice určitě zabije. Postřik se většinou provádí dvakrát kvůli tomu, že zabije pouze živé jedince ale ne vajíčka. Takže tak po 14 dnech se postřik opakuje, aby zabil případné nevě vylíhlé štěnice. V kufrech, oblečení a elektronice ale vajíčka nejspíš mít nebudou. Štěnice jsou vidět okem, ale umí se velmi dobře schovat. Mají ploché tělo, takže jsou schopné se naspat například i do švů různých látek (kufr, oblečení,…) Věci bych nevyhazoval to je až poslední možnost když je zamoření štěnicemi opravdu silné…

  43. Dobrý den,
    chtěl bych se zeptat, jak postupovat při výskytu štěnic v případě, že máme doma lezoucí batole, které strká vše do pusy? Předpokládám, že postřik je toxický? Předem díky za odpověd.

  44. a jeste, dostali jsme primo od deratizacni sluzby specialni postrik a tim mame postrikat kufry atd.. ale neverime tomu. Vazne to staci jen postirkat , nemame to radeji vyhodit? A co mobili šminky atd… staci postrikat veci jen jednou? Jsem vazne zoufala:( dekuji

  45. Neexistuje nejaka deratizacni sluzba ktera by rovnou z letiste sestru celou vycistila i s vecmi? Není nejake takove reseni? Jsme vazne zoufaly, kdybychom nalezli stenice tak se jdu zabít:D dekuji

  46. Děkuji moc za rychlou odpoved. muzu se jeste zeptat nevylezou i z toho igelitoveho pytle? uz je mame pripravene, ale i tak se obáváme aby nevylezl i skrze uzavřený pytel! Když budeme prohlizet elektroniku knihy atd jsou stenice viditelne na pohled že ano?takza staci takova prohlídka? Děkuji moc a nezlobte se že otravuji

  47. Dobrý den, co půjde to dejte vyprat do pračky na 60°C. Co se Vám tam hned nevleze je dobré uzavřít do igelitového pytle, aby sez toho štěnice nerozšířily. Co nejde vyprat je dobré dát do nějaké místnosti kde nic není třeba garáž, nebo do koupelny do vany, a v té místnosti použít dýmovnici proti hmyzu, která usmrtí štěnice, a věci jako je elektronika nebo knihy nijak nepoškodí.

    Petr Helekal

  48. Dobrý den, sestra v neděli přijede z Londýna, kde je ubytována v jednom z hostelů a našla tam štenice, ma obrovske stipance a personal tvrdi ze to rozhodne není od nich(pritom recenze hotelu od jinych lidi mluvi jasne o dlouhodobnem vyskytu stenic). Proto bch se chtěla zeptat,jak máme postupovat při prijezdu?Rozhodne nechce aby nam stenice privezla domu v kufru,ale nevime co vse udelat!Docetla jsem se ze stenice prezivaji i v mobilech mapach a vecech, ktere nejdou vyprat, proto prosim o pomoc! Dekuji Tereza

  49. Dobrý den,
    pokud se Vám doma po delší době bez kousanců objeví dospělé štěnice, nejspíš opravdu přišly od sousedů, ale štěnice k Vám dveřmi přes chodbuu cestovat nejspíš nebudou. U starých domů bývý problém ve stropech a podlahách, které jsou dřevěné, a pro štěnice není problém jimi cestovat. Štěnice se se svým plochým tělem protáhne i opravdu malými prasklinami ve zdi nebo v podlaze..
    pokud budete dělat rekonstrukci a dřevěnou podlahu bytu vyměníte za betonovou, případně uděláte nové omítky, neměl by být v budoucnu s příchodem štěnic od sousedů problém.

  50. Dobrý den,
    pokud se se sousedem nedá domluvit, je dobré se obrátit na bytové družstvo, správce domu nebo nějakého domovníka pokud někoho takového máte. ten by se měl postarat o odstranění problému. Pokud bude přístup majitele nebo správce k problému se štěnicemi stejný jako majitele bytu, obraťte se v místě svého bydliště na hygienika, který může dezinsekci (likvidaci škodlivého hmyzu) nařídit i proti vůli majitele bytu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *